В Україні у 13 областях почали збирати кукурудзу
Станом на 3 вересня намолочено перші 136 тисяч тонн кукурудзяного зерна з 23 тисяч гектарів. Середня врожайність — 57,9 центнера з гектара.
Станом на 3 вересня намолочено перші 136 тисяч тонн кукурудзяного зерна з 23 тисяч гектарів. Середня врожайність — 57,9 центнера з гектара.
Наразі в Україні існує лише 280 гектарів промислових овочевих теплиць в закритому ґрунті. Таку цифру озвучив під час міжрегіонального форуму «Новий аграрний курс України», що проходив днями на Миколаївщині, головний інженер компанії «Укрфлора-Вінниця» Ігор Павлюк.
Аграрії б’ють на сполох. З липня опинилися у скрутному становищі навіть власники елеваторів із залізничним сполученням.
За офіційними даними Мінагрополітики, станом на 27 серпня у восьми областях України: Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Вінницькій, Київській, Полтавській та Хмельницькій — почали збирати соняшник.
Станом на 13 серпня в Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Полтавській та Закарпатській областях завершили збирати ранні зернові культури.
У нинішньому році на зовнішніх ринках формується підвищений попит на продовольче зерно. Це спричинено низкою неврожаїв та складних погодних умов у багатьох країнах-постачальниках.
Станом на кінець минулого тижня збирати ранні зернові та зернобобові українські аграрії закінчили на 8 мільйонах гектарів. Це понад 80 відсотків від площ, що підлягають збиранню під такими культурами.
Станом на 25 липня хлібороби намолотили 20 мільйонів тонн ранніх зернових та зернобобових культур. Збіжжя зібрано з 6,3 мільйона гектарів — 65 відсотків від загальної площі. Середня врожайність зафіксована на рівні 31,9 центнера з гектара.
Виробникам плодово-ягідної продукції вигідно об’єднуватись у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи (СОК). Саме за такої умови вони зможуть скористатись державною підтримкою та суттєво розвинути свій бізнес, посилюючи конкурентоспроможність на аграрному ринку.