Вернись, я все пробачу!

У Київській прокуратурі не відкидають можливості, що у випадку повернення головного учасника скандальної травневої аварії в Україну його можуть визнати невинним. «Бажано, щоб Калиновський був тут і дав свідчення, тоді б ми могли провести експертизи, а потім зробити висновок — висувати йому звинувачення чи закрити справу», — заявив заступник Генпрокурора, головний прокурор Києва Євген Блажівський.

Видала «мобілка»

У райцентрі Михайлівка Запорізької області вбили старшого помічника районного прокурора — 25–річну Злату Богданцеву. По гарячих слідах співробітники міліції затримали підозрюваного у скоєнні злочину — 40–річного місцевого мешканця, не судимого раніше, але охочого до чарки.

В автобус — тільки з вогнегасником!

Як розповів «УМ» заступник начальника криворізької пожежної частини Сергій Кравченко, під час руху водій ПАЗика помітив задимлення моторного відсіку. «Він зупинив автобус і, відкривши відділення мотора, побачив сильний дим. Затим заскочив назад і таки встиг відчинити двері для виходу, щоб жінка встигла покинути палаючу машину».

«Брудні» мільйони

Учора Служба Безпеки України порушила кримінальну справу за ч. 3 ст. 209 КК (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом). На Володимирській, 33 розповідають, ніби таку «цікаву справу» порушено за фактом «відмивання» коштів у сфері держзакупівель, що вдається слідчим дуже рідко. Тим більше що про корумпованість у цій сфері нині не згадує тільки ледачий.

Брати по крові. Чужій

Працівники ГУ МВС у Донецькій області затримали підозрюваного у скоєнні щонайменше семи вбивств. Як розповів начальник обласного відділу міліції генерал–майор Микола Куп’янський, затриманому — 41 рік, раніше його притягували до кримінальної відповідальності за розкрадання держмайна, грабіж, крадіжку, зберігання вогнепальної зброї. Отримавши тринадцять років позбавлення волі, в жовтні 2006 року чоловік звільнився умовно–достроково. Тепер же його і спільника підозрюють у серії вбивств.

Дивись, кому вигідно

Останнім часом хто лише не бореться в Києві з «однорукими бандитами». У столиці можна побачити чимало блакитних наметів із символікою Партії регіонів — голова міської організації ПР Василь Горбаль ініціював збір підписів городян за винесення гральних закладів за межі Києва. Його підтримує і представник БЮТ Богдан Губський. Обізнані люди кажуть, що політичні опоненти в такому пориві досягли консенсусу невипадково: обоє — власники земель навколо столиці, тож зацікавлені, аби салони гральних автоматів і казино перебазувалися у їхні приватні володіння. Тож потрібно добре придивитися, хто й навіщо намагається випхати з міста геть усі гральні заклади.

Вареник–фест

Вареник–фест

Однією з основних подій Фестивалю українських вареників має стати Чемпіонат України з їх швидкісного поїдання. Варто нагадати, що дотепер рекордом є 100 вареників за 5 хвилин і 2 секунди. Як розповів «УМ» арт–менеджер ТК «Буковель» Василь Волочій, основою фестивалю стане «Шоу Вареників» — конкурсно–розважальна інтерактивна програма, яка складатиметься з таких змагань, як «Народний Вареник» (хто швидше, краще і більше вареників наліпить), «Цибулька» (хто швидше та дрібніше накришить пекучого продукту на зажарку для вареників і при цьому не заплаче), «Пан Пацюк — поїдач вареників» (хто швидше і більше вареників з’їсть... не вдавившись) тощо.

Таки герой — не каратель!

Таки герой — не каратель!

Про це після того, як представники уряду відвідали Меморіал в Ізраїлі, повідомив радник голови СБУ, співробітник Українського інституту національної пам’яті та кандидат історичних наук Володимир В’ятрович. Під­ста­вою для поїздки стали звинувачення, які прозвучали 6 грудня минулого року від голови ради Меморіалу Йосифа Лапіда. «Є ціле досьє, з якого випливає, що Шухевич був причетним до масових убивств», — заявив він тоді.

«Заплямована» репутація

У неділю в Голопристанському районі Херсонської області у прибережній смузі Чорного моря на ділянці протяжністю двадцять кілометрів було виявлено окремі невеликі згустки мазуту. Про пляму управління Міністерства з надзвичайних ситуацій повідомили місцеві жителі, які й помітили її неподалік берега. Вона розтягнулася від Чорноморського заповідника до села Більшовик.

«Люблю я рідную природу: гарячий борщ, холодну воду...»

«Люблю я рідную природу: гарячий борщ, холодну воду...»

Один із чільних «бютівців» Микола Томенко, автор проекту « 7 чудес Укра­їни», зініціював нову акцію, яка пропагує туристичні принади нашої держави. Тепер громада разом обиратиме «7 природних чудес України». Днями було оголошення 100 номінантів на право носити звання природного дива. До переліку увійшли різноманітні пейзажі з різних куточків нашої країни: гори, печери, вулканічні масиви, озера, річки, природні лісові масиви тощо. Невдовзі, за словами Миколи Томенка, має розпочатися окрема презентація кожного з цих об’єктів.