Навчителю українства

Днями у селі Великі Будища Ди­кан­ського району на будинку місцевої школи відкрили меморіальну дошку з барельєфом громадського і державного діяча, науковця, письменника, першого міністра освіти Української Народної Республіки Івана Стешенка. Зініціював її встановлення місцевий краєзнавець і меценат Григорій Титаренко. Адже «освітній» міністр у 1918 році особисто зустрічався з учителями Великобудищанської школи, читав їм лекцію. А в сусіднє село Чернечий Яр він приїздив відпочивати.

Дві руки Президента чи одна брехня

Дві руки Президента чи одна брехня

Обурення з приводу особистого тиску Президента в режимі «гучного» телефонного зв’язку на депутатів фракції «Наша Україна — Народна самооборона», котрі ухвалювали «історичне» рішення про вихід із демократичної коаліції, спершу висловили окремі нардепи з групи «Народна самооборона». Потім їхній праведний гнів підхопила Юлія Тимошенко, згадавши на своїй прес–конференції про дві руки Президента, що нібито тиснули на телефонні кнопки задля прямих вказівок «рідній» фракції.

Паранджа для КрАЗу

Паранджа для КрАЗу

Нещодавно адміністрація та профспілковий комітет холдингової компанії «АвтоКрАЗ» оприлюднили спільну постанову про введення стандарту одягу для своїх працівників. Останнім, згідно з цим вердиктом, рекомендується з’являтися на роботі у брюках, сукнях, спідницях, сорочках, блузах і костюмах ділового стилю. Звісно, краваток від чоловіків і «білого верху — чорного низу» від жінок тут не вимагають. Але й на різноманітні «пляжно–прогулянкові» варіанти одягу та взуття накладено табу.

Перший мільйон

Днями співробітники міліції Кременчука затримали трьох злодіїв–«ведмежатників», котрі лише за вісім місяців цього року поцупили чужих грошей і коштовностей на загальну суму понад один мільйон сто тисяч гривень. Молодики, найстаршому з яких виповнилося 24 роки, а наймолодшому — 21, «брали» переважно сейфи. Епізодів із цими скарбничками для грошей та коштовностей правоохоронці нарахували вже 18. Останній вдалий для зловмисників — викрадення із сейфу однієї з місцевих фабрик 170 тисяч гривень — був зафіксований кілька тижнів тому.

Феміда протверезіє?

Із 6816 водіїв, яких цього року на Полтавщині співробітники Державтоінспекції затримали за кермування транспортними засобами в нетверезому стані, тільки 2545 позбавлено водійських прав за рішеннями судів.Більшість же моторизованих пияків відбулася штрафами і продовжує «вишивати» на своїх металевих конях.

Мазепа повертається

Мазепа повертається

Минулої п’ятниці 28 із 42 присутніх на позачерговій сесії міськради депутатів проголосували за погодження місця розташування пам’ятника гетьману України Івану Мазепі на Соборному майдані Полтави. У такий спосіб вони нарешті відгукнулися на звернення облдержадміністрації, політичних партій і громадських організацій патріотичного спрямування та деяких народних депутатів України щодо встановлення майбутнього пам’ятника переможців конкурсу на краще ескізне вирішення його проекту скульптора Миколи Білика й архітектора Віктора Шевченка у самісінькій історичній «пуповині» обласного центру.

Провісник незалежності

Провісник незалежності

Встановили її на будинку, в якому наприкінці ХІХ — на початку ХХ століть жив Микола Андрійович, за сприяння мерії та місцевого підприємця і мецената Вадима Голобородова. Зініціювали ж гідне вшанування пам’яті українського правника, видавця і літератора співробітники Полтавського літературно–меморіального музею Панаса Мирного зовсім не випадково. Адже саме Микола Дмитрієв був одним із най­ближчих соратників класика, його духовним побратимом.

Багато місця не буває

Багато місця не буває

Головну відмінність цьогорічного Сорочинського ярмарку, що тривав із 13 по 17 серпня, від попередніх було помітно ще на підступах до нього. Адже якщо раніше всі торговці, котрі не потрапили на Жабокрицький майдан переважно через своє небажання витрачатися на оплату «містового», прилаштовувалися зі своїм крамом безпосередньо біля входу, то тепер величезне торжище починалося ще за кількасот метрів до офіційної ярмаркової території.

Керівне «кровопускання»

Днями в «зеленій» залі обласного «білого дому», де здавна «пускали кров» підлеглим керманичі Полтавщини, чи не вперше побачили реальний еквівалент згаданої стилістичної фігури. Саме тут, у заздалегідь підготовленій «похідній палаті», фахівці обласної станції переливання крові кілька годин поспіль «викачували» життєдайну рідину з добровільних донорів.

Під зіркою Гоголя

Під зіркою Гоголя

Попри те, що офіційне відкриття ярмарку заплановане на четвер, стартує він уже в середу, 13 серпня. Усупереч забобонам, саме в цей день на Жабокрицькому майдані Великих Сорочинців, що поблизу Миргорода, почнуться не лише торги: з п’ятнадцятої години на відновленій після минулорічного спалення садибі Хіврі гостей і учасників дійства розважатимуть фольклорні колективи Полтавщини.