Вибачайте, труїться далі

Вибачайте, труїться далі

Учора під стінами Міністерства охорони здоров’я зібралися люди, хворі на СНІД, та лікарі. Вони принесли з собою труну, навантажену коробками від неякісних препаратів для ВІЛ–інфікованих. Так вони протестують проти того, що держава закуповує для них неякісні ліки, які, замість полегшувати долю важкохворих, заганяють їх у могилу. Це стосується таких препаратів, як, наприклад, «Ритоком», «Нелфін–250», «Ефавір» та інших, які не схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). «Ми бачимо, що багато людей, які приймають ці препарати, зовсім непрацездатні. Вони постійно блюють, вранці не можуть прокинутися. У них просто відвалюються печінка і нирки», — розповідає Наталя Підлісна, голова об’єднання організацій, які надають допомогу ВІЛ–інфікованим. Прямого свого призначення, а саме — сповільнювати поширення ВІЛ у крові, ці препарати не виконують, переконана пані Наталя.

Здрастуйте, я ваша епідемія!

Уже з певністю можна сказати: холодна пора року настала. Її неодмінні супутники — екзотичні штами вірусу грипу та захворювання дихальних шляхів, що кожного року приходять в іншій іпостасі, проти якої у наших людей ще немає імунітету. Сезонний підйом захворюваності почався з вересня, але епідемія ще не настала. «На даний момент захворюваність порівняно з вереснем зросла вдвічі, що означає, що ми впритул наблизилися до епідемії грипу», — повідомив учора Аркадій Фролов, директор Українського центру грипу Міністерства охорони здоров’я. За його інформацією, цього року в Україну завітають три штами вірусу грипу, з яких один, «Соломонові острови», у північній півкулі вперше, й жодного імунітету українці проти нього не мають.

Кличко звертається до рефері

Кличко звертається до рефері

Віталій Кличко знову балотуватиметься на посаду міського голови столиці: «Я буду брати участь у наступних виборах мера, — заявив Кличко. — Всі ті дії, які сьогодні відбуваються в Київраді, які відбуваються в Києві, ще більше стверджують мене в думці, що я повинен балотуватися на цю посаду». Тим часом Блок Кличка подав позов на міськраду до Окружного адміністративного суду міста Києва з вимогою скасувати всі землевідведення, які міськрада здійснила на засіданні 1 жовтня цього року.

Тому що земляк

За кілька днів біля музею Михайла Булгакова на Андріївському узвозі, 13 нарешті з’явиться і пам’ятник геніальному письменнику. Як розповів «УМ» директор музею Анатолій Кончаковський, урочисте відкриття відбудеться 19 жовтня о п’ятнадцятій годині. «Ми очікували, що монумент з’явиться до сторіччя з дня народження Булгакова, але ми раді з того, що він таки буде зараз», — каже Анатолій Петрович. Очікують, що на відкритті будуть присутніми столичний мер Леонід Черновецький та посол Російської Федерації Віктор Черномирдін. Цю подію приурочили до Шостого фестивалю Михайла Булгакова, який сьогодні розпочинає свою роботу в Києві і триватиме два дні.

Нахабство «братів»

Нахабство «братів»

Минулого четверга закінчилася шестирічна судова тяганина навколо 22 українських маяків у Криму, самовільно зайнятих російськими військовими. За позовом Генпрокуратури, суд визнав, що росіяни володіють маяками незаконно і мають повернути їх у власність України, зокрема Мінтрансзв’язку. Вчора молодіжна громадська організація «Студентське братство», яка вже кілька років чинить спротив агресивним діям ЧФ РФ, скликала прес–конференцію, аби звернути увагу української влади на рішення суду, і необхідність його виконувати. За словами лідера «Студентського братства» Олега Яценка, не маючи волі поширити суверенітет України на Кримський півострів, чиновники воліють «не помічати» неправомірних дій та відвертих неподобств, які чинять на українській землі російські «байци».

Ворог біля воріт

Ворог біля воріт

Не так давно Києво–Печерську лавру визнали одним із семи чудес України, однак це не рятує її від традиційної хвороби Києва — нічного нищення пам’яток архітектури. Вночі з неділі на понеділок зникла брама на в’їзді до Нижньої Лаври Києво–Печерського заповідника: пам’ятку 1850 року, разом із частиною стіни, розібрали за одну ніч. Історичну цеглу, металеве покриття й ковані деталі воріт поскидали поряд, на Оленівському подвір’ї біля 71–го корпусу Лаври.

На самому дні

Жорстока і моторошна циганська драма розігралася нещодавно у Вінниці й мала продовження у Києві. 24–річна циганка Альбіна родом із Молдови викрала двох дівчаток із вінницької родини своїх одноплемінників, циган. Юних бранок, молодшій з яких, Сабріні, вісім років, а старшій, Нонні, одинадцять, Альбіна відвезла до Києва й примусила працювати на себе: Нонну продавала для сексуальних утіх першому–ліпшому чоловікові за 50 гривень, а Сабріна мусила жебракувати або залишалася прив’язаною в будинку як заручниця, адже Альбіна знала, що Нонна нізащо не залишить молодшу сестричку.

Тому що тісно

Тому що тісно

Незабаром у Києві з’являться нові транспортні розв’язки, лінія метро на Троєщину, інформаційні табло на зупинках та нові трамвайні, тролейбусні й автобусні маршрути. Великогабаритні «фури» розвантажуватимуть на в’їздах до міста, потім їхній вантаж доставлятимуть далі дрібнішими партіями, а водії залишатимуть свій транспорт на спеціальних автостанціях за містом і пересідатимуть на громадський транспорт. «За дорученням київського міського голови Леоніда Черновецького ми розробили програму «В європейський Київ на європейських дорогах». Ця програма передбачає весь комплекс заходів з реконструкції існуючих розв’язок, будівництва нових доріг і мостів, розвитку наземного транспорту та метрополітену. «До реалізації програми ми плануємо залучити 376, 6 мільйона гривень інвестиційних коштів. За ці гроші передбачається побудувати 32 об’єкти транспортної інфраструктури», — поінформувала начальник Головного управління економіки та інвестицій Марина Лукашина.

Країна голосує, «дерибан» іде

Понеділкове пленарне засідання Київ­ради було традиційно феєричним і не обійшлося без бійки між депутатами промерської більшості та опозиції. Опозиціонери виявили, що в голосуванні «брала участь» картка депутата, відсутнього на засіданні, повідомляє УНІАН. «Ми пройшлись по рядах і подивились, які картки голосуються без депутатів, — заявила лідер фрації БЮТ у Київраді Тетяна Мєліхова. — Ми просимо депутатів голосувати лише власними картками. Інших вимог у нас немає».

Зелений жовтень

У столиці з’являться також нові сквери, клумби й квітники. Жовтневий місячник озеленення і благоустрою проведуть за розпорядженням мера Леоніда Черновецького. Як розповіла «УМ» співробітник комунального підприємства «Київзеленбуд» Олена Головач, усього висадять 3500 дерев і 3500 квітучих кущів.