Герр Геббельс, ви трохи прорахувалися

Герр Геббельс, ви трохи прорахувалися

Затриманий місцевими сепаратистами Віталій Ковальчук виявився насправді не «бойовиком» «Правого сектору», а тренером фітнесу з Києва. Його водійське посвідчення разом iз візиткою керівника ПС Яроша було знайдено в автомобілі, з якого у великодню ніч невідомі зловмисники стріляли по блок-посту під Слов’янськом.

Владу в Донецьку взяли «харківські»

Владу в Донецьку взяли «харківські»

Будівля Донецької міськради від учорашнього ранку — під контролем сепаратистів. Її зовсім безперешкодно, без будь-якого спротиву міліції, зайняли бійці, які назвалися представниками харківського «Оплоту». Станом на 12.00 коридорами будівлі блукали, за різними даними, від 20 до 50 озброєних гвинтівками дужих чоловіків із нарукавними пов’язками «Оплот».

Палац, блондинка і скрипаль Януковича

Палац, блондинка і скрипаль Януковича

Головну сцену України з 11 квітня очолила проректор із перспективного розвитку в Київському національному університеті культури і мистецтв, права рука ректора КНУКіМ, депутата–«регіонала» Михайла Поплавського, 30–річна блондинка Інна Костиря.

Таємниці третього Президента

Таємниці третього Президента

Тільки з друкарні, ще зі свіжим запахом фарби і теплими сторінками, їде з Харкова у Київ нова книга третього Президента України Віктора Ющенка «Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті». У суботу, 12 квітня, о 12.00 на IV Міжнародному фестивалі «Книжковий арсенал» харківське видавництво «Фоліо» запрошує на презентацію всіх, хто хоче дізнатися про таємниці Віктора Ющенка з перших вуст. «Так, ви не помилилися. На презентації буде присутній Віктор Андрійович. У суботу таємне стане явним. Не пропустіть цієї миті», — радять хлопці на стенді «Фоліо» у «Мистецькому арсеналі».

Ні російському кіно

Українські дистриб’ютори та кінотеатри відмовилися випускати на екрани низку російських фільмів, угоди про прокат яких були укладені раніше. Про це повідомили в одній із найбільших російських кінокомпаній «Централ Партнершип». Це стосується трьох картин, українські прем’єри яких мали відбутись у травні. Дистриб’ютори сказали «ні»  драмі Олексія Учителя «Вісімка», бойовику Василя Серікова «22 хвилини» та комедії Дмитра Дяченка «Кухня в Парижі».

Шарман по–українськи

Шарман по–українськи

«Замість завішувати такі глухі стіни фотографіями гламурних поп–дів, які рекламують туш і помаду, краще це», — відреагувала на появу такої україночки у віночку відома радіожурналістка Галина Бабій. Це полотно на стіні будинку, що на розі Боричевого Току та Андріївського узвозу, стало продовженням арт–проекту Французького культурного центру в рамках фестивалю «Французька весна».

Як не з’їм, то понадкушую

Як не з’їм, то понадкушую

Україна продовжує передислокацію своїх військ з окупованого Росією Криму. Зокрема, з Новофедорівки, де днями сталося вбивство українського офіцера, вирушила колона з 172 людей, ще близько 40 чоловік висувалися із Сімферополя, повідомив керівник медіа–центру Міністерства оборони України Владислав Селезньов.

Час для ідей

Коли бракує грошей, з’являються ідеї. Такі висновки можна зробити, прочитавши програму 11–го фестивалю «Французька весна в Україні» та його цьогорічне гасло «Весна ідей». Зазвичай на початку квітня французи починають рік пропаганди своєї культури на українських теренах з грандіозного вуличного спектаклю десь на столичній площі чи в парку. Пізніше тішать публіку допрем’єрними показами «Панорами французького кіно», на які з року в рік запрошують зірок французької сцени, театральними виставами, літературними презентаціями, дискусіями, зустрічами.

Захист України — справа

Захист України — справа

Більшість аналітиків упевнена, що події в Криму — це заздалегідь підготовлена акція. Москва вдарила тоді, коли Україна була найбільш ослабленою, а новий уряд у Києві лише почав формуватися. Втім, на думку колишнього голови Зовнішньої розвідки України Миколи Маломужа, кримську кризу можна було вирішити на самому початку. Варто було блокувати терористів та пересування російських військ по півострову.

Хто «крайній»? Вагнер

Хто «крайній»? Вагнер

Черепно–мозкова травма, вибите око, розбите обличчя, шість днів у госпіталі... Такі наслідки зустрічі 33–річного контрактника Давида Вагнера з російськими окупантами. 26 березня Давид прийшов у свою частину на мисі Фіолент, яку напередодні взяли штурмом росіяни, — хотів забрати особисті речі.