Басейн, запроектований на медалі

Мабуть, багато хто пам'ятає історію кількарічної давнини, коли «золоту рибку» — світову чемпіонку Яну Клочкову — запросили переїхати з Харкова до Києва. Але виявилося, що в столиці не існує жодного плавального басейну, який би відповідав міжнародним стандартам. Утім сьогодні Яні не довелось би перейматися такими проблемами. У Печерському районі Києва відкрився після кардинальної реконструкції плавальний басейн «Юність», який відповідає усім європейським вимогам.

Знай наших!

У Колонній залі Київської міської державної адміністрації вже уп'яте відбулася церемонія вручення мистецької премії «Київ». Цьогоріч нагородження проходили у шiстьох номінаціях: у галузі літератури, кіномистецтва, музичної композиції, журналістики, театрального та образотворчого мистецтва. Престижну нагороду столиці України-2005 отримав письменник Дмитро Павличко.

Піщана феєрія

Піщана феєрія

Діти усього світу (за винятком хіба що мешканців засніжених просторів біля полюсів планети) обожнюють сидіти в пісочниці та ліпити пасочки, химерні будиночки, грандіозні палаци і фортеці — зрештою, все, що підказує маленьким митцям їхня нестримна фантазія. Більшість дорослих тільки поблажливо посміхаються, спотерігаючи за цими нехитрими іграми, а деякі самі не проти приєднатися до захоплюючого будівництва. Щоб це зробити, зовсім не обов'язково розганяти своїм портфелем дворову дрібноту. Завітайте на київський фестиваль пісочної скульптури та ленд-арту, і ви матимете 10—15 тонн добірного пісочку і купу необхідних інструментів, щоб зліпити таку пасочку, яка дошкільняті і не снилася...

«Бусики» приречені,

«Бусики» приречені,

Чоловік із дипломатом під пахвою відчайдушно розігнався і кинувся просто в натовп. Від його натиску люди незадоволено шуміли, але вперед нахабу не пустили. За мить двері тролейбуса голосно рипнули, притиснувши до скла пасажирів-щасливчиків. Бунтар залишився на зупинці. «Це вже у третій не вліз!» — ніби виправдовуючись, пояснив чоловік бабусі, котра спостерігала за цією сценою. Штурмувати двері автобусів, тролейбусів, трамваїв і маршруток у годину пік щодня доводиться кожному киянину. Столичні чиновники хоч і неохоче, але визнають, що нинішній рухомий склад майже не придатний для обслуговування. От тільки коштів для його оновлення не вистачає... Хоча й обіцяють, мовляв, усі столичні трамваї реконструюють до 2007 року. Тоді як 150 нових автобусів на вулиці столиці можуть вийти вже цьогоріч.

Завод замінить ресторан

Нещодавно Олександр Омельченко заявив, що жодна ділянка в Києві не видаватиметься без його особистого підпису. І додав, мовляв, вдатися до таких жорстких санкцій його змусила надзвичайна ситуація із земділянками у столиці. Справа в тому, що території, які Київрада виділяла під будівництво житла, простоюють ось уже кілька років поспіль. За словами київського мера Олександра Омельченка, на виділеній під будівництво квартир землі давно можна було б спорудити 12 мільйонів квадратних метрів житла, яких би вистачило столиці на 8 років. Чому роботи на цій території не зрушують із мертвої точки, «УМ» пояснив начальник Київзему Анатолій Муховіков. «У столиці 294 земельні ділянки рішенням Київради виділено під будівництво, проте роботи там не ведуть по 2,5 і більше років. Нам це пояснюють тим, що не мають грошей або будівельників, але найчастіше такий простій вказує на спроби поторгувати документами на землю. А це мільйонні кошти», — резюмував він. Тож, щоб навести лад у Києві, буде проведено повну інвентаризацію земельних ділянок. У тих, кого зловлять на спробах нагріти руки на такій справі, землю, швидше за все, просто відберуть.

Олександр Кривошеєнко: Ми можемо собі дозволити не «гвалтувати» наших радіослухачів

Олександр Кривошеєнко: Ми можемо собі дозволити не «гвалтувати» наших радіослухачів

Найоперативнішим серед усіх засобів масової інформації традиційно вважають радіо. Передати новину в прямий ефір радійники можуть навіть по мобільному. Це телевізійникам ще треба морочитися з картинкою, а газетярам «виписати» текст... Починаючи із березня цього року, «Радіо Київ» мовить на частоті 98 fm. Утім її керівництво вже зараз переконує, що саме його журналісти повідомляють про київські новини першими, а слухачі в прямому ефірі дізнаються від столичних чиновників те, заради чого раніше оббивали високі пороги. Проте мало хто з мешканців столиці знає, що це ефемрадіо існує на його гроші. Відповідати ж на всі гострі питання, які цікавлять киян не завдання, а обов'язок радіостанції. Про це наша розмова з директором «Радіо Київ» Олександром Кривошеєнком.

Екскурсія за 30 секунд

Київ швидкими темпами причепурюють до «Євробачення 2005». Адже крім того, що в столицю України приїде більше ніж 14 тисяч іноземних туристів, його ще й покажуть усій Європі. Так, голова Державної туристичної адміністрації Валерій Цибух в інтерв'ю «УМ» заявив, що від цієї події його відомство чекає величезних прибутків в економіку України та збільшення охочих подивитися Київ. І... вже знімає рекламу, присвячену столиці. «Ми бачили, як Туреччина рекламувала Стамбул, коли після виступів учасників на весь світ показували найкрасивіші місця. Тому зараз разом із телевізійниками готуємо відеоролики про Київ і різні мальовничі куточки України», — поділився Валерій Іванович. І додав, що зараз уже готові три рекламні фільми по 30 секунд кожний. Усього ж їх буде шістдесят.

Дніпро, розведений хлором

Дніпро, розведений хлором

Нас постійно переконують, що вода, яку ми п'ємо, відповідає всім стандартам і нормам. Тільки от чомусь київський чай прийнято називати хлорованим, чашка такого напою миттєво викликає печію, а столичні дерматологи радять приймати ванни лише в «літній», а не гарячій воді. І то не більше 20 хвилин. «Моя вам порада — якщо хочете красиво виглядати, не грійтеся у воді, бо робити це, знаючи, яка вона у Києві, — просто знущання над шкірою», — застерегла мене знайома-косметолог. Втім і самі санлікарі визнають: цьогоріч столичну воду довелося хлорувати підвищеними дозами. І це тоді, коли в Європі метод хлорування води давно визнали небезпечним для здоров'я й перейшли на очистку озоном. Київська влада констатує, мовляв, на тепер такі методи їй не по кишені. І визнає: нині для того, щоб виконати нові жорсткіші вимоги якості київської води, в останню додають максимально припустиму кількість хлору і коагулянту...