«Не хочемо бути фіговим листком»

Свій виступ на суботній конференції Полтавської обласної організації голова Народного руху України, народний депутат Борис Тарасюк почав зі спогадів про аналогічну зустріч річної давнини. Тоді ця сама аудиторія зустрічала Бориса Івановича оваціями — як героя зі статусом відставленого, але не скореного міністра закордонних справ, який і в уряді Януковича ледь не врукопашну відстоював рухівські ідеали...

Як козаки весілля гуляли

Днями в селі Великі Будища Диканського району урочисто відкрили Музей весілля. Стрічку на входинах перерізали справжні молодята — Марія та Денис Старостіни. Та все ж головними героями музейної експозиції, створеної за підтримки місцевої і районної влади, стали пращури тих земляків, які стають на весільний рушник у наш час, та... Історія. Адже Великі Будища — село козацьке. У середині ХVІІ століття воно стало сотенним містечком Полтавського полку. А козаки, як відомо, вміли гуляти весілля...

Його життя — земля

Його життя — земля

Постала скульптура на території Полтавської аграрної академії, яку свого часу (тоді вона звалася Сільськогосподарським інститутом. — Авт.) закінчив Герой Соціалістичної Праці, Герой України й засновник приватного підприємства «Агроекологія» Семен Свиридонович Антонець.

Виноградцю подарували квартиру в Полтаві

Володаря одразу чотирьох медалей ХІІІ Паралімпійських ігор у Пекіні плавця Дмитра Виноградця, котрий пересувається на інвалідному візку, та його тренера Галину Бойко в сесійній залі Полтавської обласної ради зустрічали стоячи. Саме Дмитро здобув для нашої збірної першу паралімпійську медаль — срібну. За словами його мами, Алли Виноградець, ще перед від’їздом до Пекіна син говорив їй, що спочатку саме в такий спосіб у запливі на 100 м вільним стилем «віддячить» господарям, пропустивши на вершину п’єдесталу їхнього представника. А потім «узяв своє», перемігши на дистанціях 50 і 200 м із двома світовими рекордами та поповнивши колекцію бронзовою медаллю за третє місце у «півсотні» на спині.

За тих, хто пішов...

Зініціювала її появу поблизу кількох редакцій та заселених їхніми працівниками житлових будинків обласна організація Національної спілки журналістів України. За твердженням ініціаторів, зроблено це «у пам’ять про наших покійних колег і в честь сущих майстрів пера та мікрофона».

Двері до Європи

Минулої суботи місто Гадяч відзначало 350річчя «іменної» для себе угоди майже весь день. Урочисте зібрання та театралізоване дійство доповнили вуличні гуляння, козацькі розваги, виставка творів народних майстрів, виступи самодіяльних і професійних артистів, святковий феєрверк і молодіжна дискотека. Теперішній райцентр Полтавщини нарешті згадав про те, що свого часу він був однією з гетьманських столиць України. Причому саме тією, де відбувалися події, що могли найсуттєвіше «переписати» подальшу історію не лише нашої держави, а й Європи та світу.

Полтавці так і не зрозуміли,

Полтавці так і не зрозуміли,

Юля «впала» на Полтаву, як сніг на голову. Адже спершу тут на презентаційно–показові відкриття нового приміщення міського управління внутрішніх справ (реконструйо­ваного в колишньому містечку військового училища) та іншого міліцейського довгобуду — адміністративно–спортивного комплексу «Динамо» — напередодні Дня міста чекали тільки «профільного» міністра Юрія Луценка. До цих святкових заходів приурочили і виїзне засідання колегії МВС.

Від Батурина до Полтави

Від Батурина до Полтави

Розпочався він 16 вересня з гетьманської столиці — Батурина, а завершиться цими вихідними в Полтаві. Шлях учасників акції проліг також через райцентри Конотоп, Ромни, Гадяч, Зіньків, Диканьку та ще десятки сіл і селищ сусідніх областей. Ініціювали і організували рейд четверо небайдужих полтавців — голова обласної організації Товариства політв’язнів і репресованих Володимир Гнітько, керівник асоціації «Громадянське суспільство» Володимир Степанюк, очільниця відділення міжнародної організації «Жіноча громада» Валентина Шемчук та правозахисник Анатолій Банний. До них приєдналися представники Чутівського кінного заводу «Тракен», який очолює Олександр Алексєєв. А головними меценатами акції стали відомі на Полтавщині підприємці — Валерій Капленко, Віктор Семенов та Андрій Карандін.

Надзвичайна подія

Сталося це в самісінькій «пуповині» обласного центру — на зупинці «Кінотеатр імені Котляревського», що за кілька десятків метрів від мерії, — близько 17–ї години. Тобто фактично в «годину пік» для пішохідного і транспортного потоків. Лише за щасливим збігом обставин ніхто не постраждав. Не в останню чергу тому, що величезний металевий стовп усе ж «завис» над проїжджою частиною дороги: його нижня частина добряче «прим’яла» дах припаркованого тут «БМВ», а верхня зачепилася за верхівку тролейбуса, який залишився майже неушкодженим.

«Іграшка» для дорослих

Днями у Полтаві презентували так звані «тривожні» кнопки виклику охоронців, встановлені одразу у двох десятках дитячих садочків. Піонерами з упровадження новації стали ті з них, що розташовані у найбільш людних та віддалених місцях. Невдовзі такими ж кнопками обладнають усі дошкільні заклади обласного центру.Сигнали з них надходитимуть на централізований пункт однієї з приватних охоронних фірм. Її співробітники зобов’язані прибути до місця виклику вже за п’ять хвилин.