Наступна зупинка — стовп

Наступна зупинка — стовп

Із кожним днем їздити у маршрутках стає дедалі страшніше. Коли позавчора у столиці пасажири маршруту №213 (565) заходили до салону мікроавтобуса «Богдан», то навіть не підозрювали, чим закінчиться поїздка. Одна людина загинула, десять травмовані, двоє з них у тяжкому стані — такий результат користування громадським транспортом.

Витягніть голову з піску!

Витягніть голову з піску!

Якби громадяни не лінувалися проходити профілактичне обстеження і вчасно виявляли злоякісні пухлини, смертність від цієї недуги в нашій державі була б меншою на 15 — 20 відсотків, переконаний головний онколог України Ігор Щепотін. При своєчасному виявленні онкологічних захворювань українці можуть повністю вилікуватися й повернутися до нормального життя, незважаючи на те, що можливості вітчизняних медиків є на порядок нижчими, ніж у закордонних колег. А для того, щоб заохотити українців іти до лікаря на обстеження, навіть якщо підозри на онкопатологію мінімальні, МОЗ започаткував акцію «Рак — не вирок».

Батареї в забутті

Батареї в забутті

Вже з початку наступного тижня батареї в домівках киян не грітимуть. І хоча зазвичай після зими тепло в квартирах відключали 15 квітня, цьогоріч це станеться значно раніше, повідомив перший заступник голови Київської міськдержадміністрації Анатолій Голубченко.

Красивий подарунок

Красивий подарунок

Уже вдруге за останні декілька років Нідерланди, як справжній залицяльник, дарують Україні квіти. Вперше п'ятнадцять тисяч бегоній, які висадили на Хрещатику, столиця отримала після Помаранчевої революції на знак перемоги в нашій державі демократії. Цього року, 17 квітня, Країна Тюльпанів має намір передати нам дві тисячі саджанців троянд. Про це повідомив посол Нідерландів в Україні Рон Келлер. За його словами, відповідне рішення прийняла компанія De Ruiter ще у 2006 році. Однак згодом воно було відстрочено з метою пошуку місця для їх висадки. «Тепер, коли прийшла весна, троянди посадять у Шевченківському районі Києва», — зазначив посол. Він також додав, що близько 70 відсотків квітів, які продаються у нас, завезені саме з Нідерландів.

Кепка Лужкова накрила «Троєщину»

Кепка Лужкова накрила «Троєщину»

Ще на один зелений куточок природи у Києві може стати менше. Цього разу «жертвами» інвесторів будуть мешканці Деснянського району міста. Саме в районі парку «Троєщина», на території Всеукраїнського парку борців за свободу і незалежність України, на зелену зону претендує одразу три забудовники. У 2004 році КМДА виділила 11 гектарів землі Верховному Суду України; у лютому цього року, незважаючи на негативні висновки експертних служб, 54 гектари отримало АТ «Росичі». Однак найбільшу площу паркової зони в користування міська влада надала київській філії російської фірми-забудовника ЗАТ «Інтеко», одноосібним власником якої є дружина мера Москви Лужкова Олена Батуріна.

«Кислотний» парксервіс

Замах на життя депутата Деснянської райради від фракції Блоку Черновецького, директора комунального підприємства«Деснянськпарксервіс» Юрія Титова (його, нагадаємо, невідомі облили кислотою) керівництво району пов'язує з «ефективними спробами легалізувати й упорядкувати діяльність паркувальних майданчиків у Деснянському районі, а також зламати старі схеми у цій сфері, які були створені ще за часів мера Омельченка і дозволяли коштам осідати у кишенях окремих ділків».

У крісло — через Європу?

Пройшов усе, досяг вершини, далі — Європа. Євген Жовтяк, який відбув усі інстанції українських судів і виграв позови до Президента щодо звільнення з посади глави Київської облдержадміністрації, обіцяє зачекати ще чотири дні. Саме стільки часу, згідно з нашим законодавством, залишилося у Президента для того, аби поновити Жовтяка на посаді керівника області. Нагадаємо, останньою інстанцією, яка визнала неправомірність звільнення Жовтяка через перебування в той час на лікарняному, став Верховний Суд України. Його рішення остаточне й оскарженню не підлягає.

Ходімо проти расизму

Шостого квітня, у передвеликодню п'ятницю, яку називають Страсною, в Києві вируватимуть страсті — всеукраїнське громадське об'єднання «SOS! Расизм!» планує провести в столиці України Марш проти расизму. Акцію підтримали окремі відомі особистості — тележурналіст Савік Шустер, олімпійська чемпіонка Яна Клочкова, власник журналу «Папараці» Валід Арфуш, президент модельної агенції «Карін» Влада Литовченко, Ель Кравчук та Ірина Білик.

А ти заплатив за світло?!

А ти заплатив за світло?!

«Київенерго» рішуче бореться з боржниками, які не сплачують за електроенергію. Під відключення від світла можуть потрапити не тільки окремі квартири, а й цілі будинки. У компанії стверджують, що ситуація з несплатою за світло склалася критична з грудня минулого року. Саме тому було прийнято рішення вживати жорстких заходів. Як відомо, нерідко серед тих, хто ухиляється від сплати за світло, є чимало людей далеко не бідних.

Історія Європи з... дна Чорного моря

Торік завдяки іноземним плавзасобам і грантам українським науковцям вдалося вперше дослідити дно Чорного моря на глибині понад 2 тисячі метрів (вітчизняні ж батискафи спроможні занурюватися щонайбільше на 240 м). Це дало змогу поставити на облік 20 об'єктів, кожному тепер присвоєно спеціальний паспорт. Про це розповіли на прес-конференції, присвяченій відкриттю нового сезону підводно-археологічних досліджень, представники Інституту археології НАНУ та Національної комісії у справах ЮНЕСКО. Цінні знахідки, як ось кораблі різних епох і майно, що перевозилося на них, збереглися у непоганому стані завдяки специфіці води — сірководневий шар чудово законсервував їх.