Троє в човні. Не враховуючи роздумів про четвертого...

Троє в човні. Не враховуючи роздумів про четвертого...

Майбутня парламентська коаліція формуватиметься-таки з тих сил, які стояли на революційних барикадах півтора роки тому. До цього схилилися керівні органи кількох політичних сил, які збираються долучитися до нової більшості — блоку «Наша Україна» та Соціалістичної партії. З Блоком Юлії Тимошенко все саме собою є зрозумілим: найпопулярніша серед виборця «помаранчева» сила була готова підписати угоду про утворення тріумвірату ще в першу ніч підрахунку голосів, із 26-го на 27 березня.

Пора? Мабуть, ще ні...

Пора? Мабуть, ще ні...

О десятій вечора — якраз у той час, коли закінчувалося голосування на дільницях, — кореспондент «УМ» зустрів у штабі «Пори» на Андріївському узвозі лідера громадянського блоку Віталія Кличка. Чемпіон роздавав автографи, фотографувався з бажаючими і багато жартував. «Настрій дуже добрий, — відповів Віталій на питання «УМ». — Усе має бути добре. «Пора»-ПРП буде у Верховній Раді, районних та міських радах, а Віталій Кличко стане мером Києва. Зараз дуже багато хлопців хвилюються, але, на мою думку, все буде добре».

Виборчий лікнеп для «чайників»:

Виборчий лікнеп для «чайників»:

На минулих виборах українці могли голосувати на дільницях упродовж 12 годин — від 8-ї ранку до 20-ї вечора. Але тепер нардепи розширили цей часовий проміжок. Завтра, 26 березня, виборчі дільниці відчинятимуться о 7.00 і працюватимуть до 22.00, тобто до пізнього вечора.

«Берегині» вибору

«Берегині» вибору

Вибори-2006 стануть для нової України іспитом на нову якість демократії. Наразі міжнародна спільнота схвально відгукується про підготовку до голосування. Влада справді зробила виборчий процес чеснішим і прозорішим. Зокрема, дозволила стежити за всенародним волевиявленням громадським організаціям, чого не було раніше. Але й ця виборча новела не обійшлася без перекосів. І не без політичних інтриг...

ПОРАнення

ПОРАнення

За останній рік міліція ще не встрявала в такий політичний скандал. У ніч на середу в Києві на вулиці Горького, 150-а змішалися нехлюйство, страх, необачність, вибори й політика. Все вкупі вилилося в постріл. Куля наскрізь пройшла крiзь тіло 17-річного Олександра Глобенка, який із другом розклеював агітки блоку «Пора»—ПРП. Тепер хлопець перебуває у реанімації. Він втратив близько чотирьох літрів крові, його стан оцінюється як стабільно важкий.

Вільні і трохи «катастрофічні»

Вільні і трохи «катастрофічні»

Комітет виборців схвально відгукнувся про зміни до виборчого законодавства, які вчора прийняла Верховна Рада. Наприклад, про те, що членам виборчих дільниць дозволятиметься голосувати на «своїх» ДВК, і те, що люди в день голосування зможуть себе поновити у списках через суди. Водночас КВУ констатував і кілька недоліків виборчого процесу, які лишаються невиправлені. А один із них — дієздатність комісій — взагалі назвав «катастрофічним».

Три «товстуни»

Три «товстуни»

Американський діловий журнал «Форбс» опублікував результати чергового аналізу гаманців найзаможніших людей світу. За останній рік на планеті побільшало мільярдерів — трохи більш ніж на сотню, і тепер їх 793. До списку «дев'ятинулевих» (у доларовому еквіваленті) багатіїв увійшло й троє українців. Найбільші статки серед них має кандидат у нардепи від Партії регіонів Рінат Ахметов.

Ренате Вольвенд: Раніше Україну доводилося змушувати до змін. Тепер вона сама демонструє таку волю

Ренате Вольвенд: Раніше Україну доводилося змушувати до змін. Тепер вона сама демонструє таку волю

Учора закінчився візит делегації Парламентської Асамблеї Ради Європи до України у рамках передвиборчої місії. Її учасники, які перебували тут з 28 лютого, поїхали задоволені. Делегація на чолі з Ренате Вольвенд відзначила «суттєві покращання у передвиборчій атмосфері» у порівнянні з минулими президентськими виборами. «Умови, в яких проходять парламентські вибори, відповідають стандартам Ради Європи», — йдеться у заяві місії ПАРЄ.

По СОТці згідно з протоколом

Україна зробила ще один вагомий крок до того, щоб стати членом Світової організації торгівлі. Нашій делегації вдалося досягти з американцями порозуміння щодо того, як виглядатиме протокол про умови взаємного доступу на ринки товарів і послуг. Його підпишуть 6 березня.

Понти на Понті

Нахабності в російського Чорноморського флоту, який розташувався у Криму, ніяк не меншає. Здається, сказали ж людям, що господарі на тій території — українці. Але чи то кажуть це не надто гучно, чи то до росіян ніяк не доходить... Тож на маяках та інших об’єктах у Криму продовжують майоріти російські «триколори», а за спробу цьому дорікнути можна й палицею отримати. Як, приміром, сталося з активістами громадської організації «Студентське братство», котрі вже тривалий час намагаються поставити росіян на місце.