Що на депозитах голови ВАСУ?

Керівництво Вищого адміністративного суду України перешкоджає слідчій групі у складі співробітників СБУ, Генеральної прокуратури та НБУ здійснити перевірку рахунків голови суду Олександра Пасенюка, повідомляє УНІАН. Раніше стало відомо, що СБУ надіслала до Національного банку України лист про необхідність перевірки всіх банківських рахунків і депозитних скриньок, відкритих в українських фінансових установах на ім’я голови Вищого адміністративного суду України пана Пасенюка.

Безплатний «передвиборчий» сир

Луганська міліція розшукує двох шахрайок, що незаконно заволоділи грошима принаймні однієї місцевої пенсіонерки — Надії Іванівни. 80–річна жінка дала себе розговорити двом симпатичним дівчиськам, які представилися практикантками, що працюють у міськвиконкомі і виконують важливе доручення: надають допомогу пенсіонерам у вигляді пластикових кредитних карток із 40–відсотковою знижкою. Скільки облагодіяна людина покладе на цей рахунок грошей, настільки вона зможе користуватися знижкою. У будь–якому магазині. На запитання пенсіонерки, кому ж треба дякувати за таку турботу, дівчата відповіли, що йдеться про одного з кандидатів у президенти, який організував благодійний фонд.

«...А коштує це один янукович»

«...А коштує це один янукович»

Кількість шахрайств, на які попадаються довірливі громадяни, на Вінниччині залишається майже незмінною: торік за десять місяців їх було зафіксовано 236, у цьому році — 240. Однак цікаві акценти внесла виборча кампанія та закон про підвищення соціальних стандартів, чим відразу вирішили скористатися спритники.

Бути партнерами, а не кур’єрами

Бути партнерами, а не кур’єрами

Ще на минулому тижні відбулася колегія Державного департаменту України з питань виконання покарань, на якій керівництво констатувало тривожний факт, що у засуджених виявлено заборонені для використання предмети, великі суми грошей, спиртне і навіть наркотики. Заступник голови Держдепартаменту Микола Ільтяй поставив перед підлеглими керівниками виправних колоній і СІЗО конкретну вимогу: активно виявляти канали надходження того, що не дозволено, і прискіпливіше придивитися до власного персоналу. Адже не секрет, що часто саме охоронці установ системи покарань проносять за «колючку» ледь не все, що забажає засуджений. Не за спасибі, звісно, були б гроші, й тоді, за неофіційними даними «УМ», можна й дівчину легкої поведінки на тривале побачення записати. Після колегії минуло кілька днів, як на корумпованому «кур’єрстві» погоріли двоє охоронців Київського СІЗО №13 відомого, в народі як Лук’янівська тюрма. Затримали порушників їхні ж колеги, що називається, «на гарячому».

Бенкет під час чуми

Що насправді відбувалося в квартирі 13–річної дівчинки, поки її мама — бармен одного з місцевих кафе — була на роботі, наразі, як повідомили «УМ» у прес–службі прикарпатської міліції, з’ясовують слідчі Пасічнянського відділення міліції Івано–Франківська.

«Меля» в облозі

«Меля» в облозі

Ледве не щотижня кримська міліція дістає, тобто поспішає оприлюднити через свій відділ громадських зв’язків якусь свіжу «компру» на депутата Верховної Ради Криму Олександра Мельника, якого підозрює у причетності до однієї з відомих банд Криму періоду кривавих 90–х. Певно, щоб у підсумку дати народу цілісну і строкату картину про багате минуле і сьогодення свого давнішнього «фігуранта» кримінальних справ із політичною приналежністю до Партії регіонів.

Шок від «Сулугуні»

Минулого року «УМ» повідомляла про те, як у Черкасах нелегал із Грузії облаштував у одному з приміщень оптової бази підпільний цех із виробництва популярного сиру «Сулугуні». Правоохоронці, котрі прийшли у той цех, були шоковані, в яких антисанітарних умовах виготовляли продукт. Тоді ту лавочку прикрили. Але нещодавно той самий нелегал вигулькнув у селі Мошни Черкаського району. Там він теж організував підпільний цех із виробництва «Сулугуні». Винайняв напіврозвалене приміщення і почав масово закуповувати у селян молоко. Коли міліціонери прийшли до хати так званого підприємця–молочника, то вжахнулися від побаченого.

Хабарник із мандатом

На Луганщині розгорається неабиякий скандал: як виявив місцевий журналіст Володимир Хапчук, один із депутатів Лисичанської міської ради від Партії регіонів продовжує виконувати обов’язки народного обранця, маючи в кишені вирок суду, який визнав його хабарником! Ідеться про такого собі Сергія Юхимовича Горобця, який працює начальником Лисичанського міжрайонного управління газового господарства філії ВАТ «Луганськгаз» і, судячи з матеріалів справи, достатньо вправно поєднує в цій якості функції дотримання держаного інтересу зі своїм особистим.

«Бобер» на три мільйони

«Бобер» на три мільйони

Позавчора близько 15.00 співробітники столичного Главку СБУ затримали двох столичних високопосадовців разом із посередником, який мав передати їм чималий хабар — три мільйони гривень. Йдеться про начальника Головного управління з питань внутрішньої політики КМДА 36–річного Віктора Г., заступника начальника ДКП «Плесо» 55–річного Ігоря С. (ще два тижні тому він був повноправним керівником цього комунального підприємства столиці) та їхнього 38–річного посередника, працівника ТОВ «Єкзіт–Україна» Олександра К.

Ніч передвиборчих ножів. П’ять років потому

Ніч передвиборчих ножів. П’ять років потому

Сьогодні виповнюється рівно п’ять років відтоді, як під стінами Центрвиборчкому відбулася своєрідна «варфоломіївська ніч». Спочатку тут пройшов 120–тисячний мітинг «помаранчевих», на якому тоді ще кандидат у президенти Віктор Ющенко вимагав від влади відмовитися від фальсифікацій виборів. Але одразу по завершенні зібрання під ЦВК з’явилися провокатори, які кидали димові шашки й били шибки, а згодом кремезні молодики під прикриттям сутінків били молотками й різали ножами останніх мітингуючих. Тоді влада своїм «безміром», що невдовзі вилився у брутальні фальсифікації, загралася. Але зрештою народ переміг, тож усі вважали, що настав час справедливої розплати. П’ятирічка — цілком достатній термін, щоб винні були притягнуті до відповідальності й почали «мотати» строк. Утім, як з’ясувала «УМ», напередодні чергових президентських виборів за поножовщину попередньої кампанії не поніс відповідальності жоден замовник, організатор чи підбурювач кривавого побоїща! Пшиком виявилися рапорти МВС у 2005 році (мовляв, справу ледь не розкрито, встановлено широке коло підозрюваних) та звіти СБУ в 2006 році (мовляв, справу про масові заворушення передано до суду, невдовзі бандити сидітимуть у тюрмах). Із півсотні бритоголових молодиків у шкірянках та спортивних штанях, які буквально залили кров’ю площу Лесі Українки, за ґрати на нетривалі терміни потрапило… лише двоє! Ще четверо опинилися на нарах за димові шашки та розбиті вікна.