Тому, хто повстав проти рабства

Тому, хто повстав проти рабства

Днями у селі Велика Обухівка Миргородського району відбулися урочистості з нагоди відкриття пам’ятника відомому поету, драматургу і громадському діячеві Василю Капністу. Спорудили його за сприяння заснованого в 2007 році нащадками давнього роду Капністів «іменного» фонду, а також районної та обласної влади. До речі, окремі представники цього роду були присутні й на урочистостях.

Перевдягайся, царська брамо!

Минулої п’ятниці на в’їзді до селища райцентру Диканьки урочисто відкрили відреставровану за кошти столичного бізнесмена Юрія Кішінця визначну пам’ятку архітектури, більш відому як Кочубеївська арка. Адже спорудив згадані Тріумфальні ворота у 1820 році тодішній міністр внутрішніх справ Російської імперії граф Віктор Кочубей на честь приїзду в його «вотчину» (династія Кочубеїв володіла Диканькою та довколишніми селами ще з ХVІІ століття. — Авт.) імператора Олександра І. Збудована у стилі класицизму брама вела до рідкісного за красою та розкішшю двоповерхового палацу. Однак під час політичних збурень початку ХХ століття місцева біднота зруйнувала палац дощенту. Суттєво постраждала від натиску «революційних мас» і брама: з неї тоді «зітерли» шість барельєфів із зображенням батальних сцен війни з Наполеоном та «центровий» напис, який свідчив про «прив’язку» її будівництва до відвідин Диканьки царем Олександром І.

«Очеретяні» батьки

Спершу мешканців села Шафранівка Шишацького району вжахнула смерть чотирирічного Михайлика: доки мати спала, хлопчик повісився у сусідній кімнаті. Як з’ясувалося, для 22–річної горе–неньки син уже давно був такою собі «валізою без ручки». Після народження вона навіть залишила його в притулку, мотивуючи такий крок браком коштів на утримання дитини. Коли синочкові виповнилося два роки, все ж «згадала» про нього і забрала додому. Але й тоді могла замкнути в хаті на весь день і десь завіятися...

Полтавський бій і полтавський міф

Полтавський бій і полтавський міф

У Полтаві відбулося заключ­не виїзне пленарне засідання дводенної міжнародної науково–практичної конференції «Іван Мазепа та його доба: історія, культура, національна пам’ять». Влаштували її Національний університет «Києво–Могилянська академія» та мерія обласного центру на виконання указу Президента Віктора Ющенка «Про відзначення подій, пов’язаних із воєнно–політич­ним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько–шведського союзу» і згідно з планом заходів із підготовки до відзначення 300–річчя Полтавської битви.

Нора для немовляти

Для того, щоб виявити крихітну Ангеліну та її 26–річну матір у підвалі житлового будинку на одній із центральних вулиць Полтави, правоохоронцям довелося влаштовувати засідку. Адже горе–матуся мала неофіційний статус «бомжа» і не лише блукала з дитиною де заманеться, а й використовувала донечку як «наживку» для розчулення співчутливих громадян при власному жебрацькому «промислі». Брудний, смердючий і засмічений підвал слугував для неї своєрідною норою, в яку вона поверталася для перепочинку…

На повен зріст

Днями в рамках відзначення 65–річчя з дня народження видатної української співачки в селі Землянки Глобинського району відбулися й урочистості з нагоди відкриття пам’ятника Раїсі Кириченко. Виготовили його за кошти районного бюджету та спонсорів. А встановили на подвір’ї школи, яка носить ім’я народної співачки і має ще й «іменну» світлицю.

За розкладом — сидимо на печі

Свої чергові канікулярні «відпустки» кременчуцькі школярі відгуляють на десять днів раніше, ніж завжди. При цьому, як повідомили вчора «УМ» у прес–службі мерії, йдеться не про якусь надзвичайну подію, а про заплановане заздалегідь заоща­дження коштів, необхідних для опалення шкільних приміщень. Адже, згідно з нормативами, теплоносії туди мали подавати з 15 жовтня. Канікули ж «наспівали» тільки 27–го. Змістивши їх, міська влада звільнила тамтешні школи від учнів, а, значить, і від необхідності обігрівати просторі приміщення цілу десятиденку.

Батарея, вогонь!

Батарея, вогонь!

Низка областей просто не може вчасно розпочати опалювальний сезон, адже подекуди влада віддала функції теплозабезпечення приватним фірмам, які тепер можуть крутити тарифами, як циган сонцем. В інших регіонах лише з настанням жовтня влада взялася за заміну теплотрас. Відтак не варто відкидати і повторення біди, яка тогоріч спіткала Алчевськ. Що й казати, якщо навіть у Києві комунальники не зважають на киян, котрі мешкають сьогодні в ще холодних «хрущовках», і обіцяють дати «тепло» лише з настанням справжніх, очевидно, «мінусових», холодів. Хоча і за таких умов можна знайти свої «плюси»: напередодні дострокових парламентських виборів український народ отримав ще одну можливість, аби сказати уряду про його незадовільні дії. Принаймні в питанні підготовки до опалювального сезону і зростанні плати за тепле житло й гарячу воду.

Кошик зі смертю

Приголомшлива трагедія трапилася в селі Синяківщина Чорнухинського району. Минулої суботи сусідів насторожила підозріла тиша на обійсті ще досить молодої родини. Коли зайшли до господи, вжахнулися ще більше: 33–річний чоловік, 34–річна жінка та їхня восьмирічна донька–другокласниця були вже мертві... Деякі зовнішні ознаки (такі як блювота в останні години життя) дозволяли припустити отруєння грибами, зокрема блідою поганкою.

Водні процедури газовиків

Минулої п’ятниці під час планового огляду території розташованого в Гадяцькому районі промислу газопромислового управління «Полтавагазвидобування» поблизу села Великі Будеща було виявлено витікання води пульсуючим струменем заввишки 20—30 см із шахти свердловини № 58 Тимофіївського родовища. Задля ліквідації такого несанкціонованого «фонтанчика» більш ніж півсотні працівників згаданого промислу з залученням 26 одиниць техніки зупинили роботу свердловини № 58 і закачали через розташовану на відстані 170 м від неї свердловину № 91 понад 50 кубометрів бурового розчину. Водночас тривало будівництво земляних амбарів–«пасток» для води, яка продовжувала прибувати з глибини. За територію об’єкта її також вивозили цистернами.