Простіше простого

Учора Верховна Рада 264 голосами полегшила життя дрібним і середнім підприємцям. Голосування за зміни до 14–го розділу Податкового кодексу для більшості експертів виявилося, мов сніг на голову. «Важко пояснити, чому це відбулося взагалі і чому саме вчора, — сказав «УМ» експерт аналітичного департаменту «Х–Трейд» Володимир Олексюк. — Чи це, можливо, відгомін численних податкових майданів, які ставили саме ці вимоги, чи причини зовсім в іншому».

Донецький розворот

Донецький розворот

Український Президент Віктор Янукович не довго сумував, що його новому та суперобладнаному авіалайнеру відмовили у наданнi посадки в Брюсселі — столиці європейської бюрократії. Як зізнався сам Віктор Федорович, він анітрохи не хвилювався, що заплановане на початок наступного літа підписання Угоди про асоціацію фактично опинилося під загрозою. Утiм зізнався у провалі наш гарант, судячи з усього, не зовсім щиро. «Іншого [в цій ситуації] він не міг сказати», — повідомив про Януковича Голова Верховної Ради Володимир Литвин, даючи зрозуміти, що таким чином Янукович парирував дружній удар єврочиновників, невдоволених рішенням судді Родіона Кiрєєва.

Але найцікавішими виявилися не слова, а дії Віктора Федоровича. Замість поїхати на Захід, він вирушив... на свою маленьку батьківщину, в багатостраждальний Донецьк. Але, як виявилося, не для усамітнення, як це було в 2004–му. Там, на економічному форумі, Віктор Янукович зустрівся зі своїм російським колегою Дмитром Медведєвим. У цей час наш Прем’єр–міністр Микола Азаров вів діалоги на засіданні глав урядів СНД у Санкт–Петербурзі. Зазвичай після таких заходів з’являються дуже цікаві ньюси. Позавчорашній день не став винятком.

Баланс тріщав, та Прем’єр не зважав

Баланс тріщав, та Прем’єр не зважав

Учора журналісти, а з ними і вся країна, довідалися, що напередодні очільник нашого уряду Микола Азаров, виявляється, побував у Сквирі — райцентрі на Київщині. Подія відбулася рівно за добу до того, як у Сквиру з дружнім, але скандальним візитом до офісу БЮТівського нардепа завітав «Беркут». Здавалося б, просто збiглося, але скільки алегорій!

«Пане Президенте, не давайте дотації аграріям!»

«Пане Президенте, не давайте дотації аграріям!»

Осінь у селянина завершується... ну не те щоб обжинками, а підрахунками: скільки грошей витратили за сезон і скільки заробили. Чи втратили... Особливо міцно приживається ця традиція у господарствах, які сіють і жнуть не на свої, а на позичені, тобто кредитні, кошти. Але головна особливість нинішнього сільськогосподарського сезону — відчутний удар по кишені отримали навіть потужні аграрні структури. У 2011 р. ті, хто раніше вважав себе захищеними від ринкових кон’юнктур, нині починають думати про закриття.

Аби сайт не назвали «Арбузов»...

Аби сайт не назвали «Арбузов»...

«Кожен iз нас має «свій» невеличкий «обмінник», у якому можна швидко і без зайвих документів «скинути» чи купити валюту: клієнти платять то гривнями, то євро. А потрапляти в базу даних ніхто не хоче. Хоча й розуміємо, що, радше за все, жодного обліку клієнтів «обмінників» ніхто не веде», — сказав підприємець Ігор В.

Між кризою і голосуванням

Між кризою і голосуванням

Бюджетний процес, який нині активно проходить в Україні, означає не лише звичний дерибан державних коштів, а й набагато складніше завдання для уряду. Тобто — як Кабміну Миколи Азарова пройти між Сциллою дефіциту держкошторису разом із жорсткою позицією МВФ та погіршенням ситуації у світовій економіці та Харибдою жорстких вимог електорату до політичної сили, що задекларувала своє бажання бути при владі щонайменше десять років. Штрум «афганцями» Верховної Ради та коси з вилами, якими аграрії зустрічали під Кабміном Прем’єр–міністра, свідчать — наразі сподівання на прохід цим шляхом без жертв виглядають малореальними.

Закон «зайвого» газу

Позиційна війна України та цілої низки інших «країн–жертв» «Газпрому» проти російського монополіста триває, хоча і без видимих результатів. Насамперед ідеєю–фікс, вірогідно, залишиться пропозиція домогтися здешевлення російського газу за зменшення вартості його транспортування Україною. Так, міністр енергетики Юрій Бойко публічно заявив, що під час його перемовин iз росіянами така тема навіть не порушувалася. Нагадаємо, сьогодні транзитний тариф становить 2,84 долара за тисячу кубів на сто кілометрів. Тож у наступному році «Газпром» буде змушений заплатити за пересування свого блакитного палива на захід нашою територією 3,26 млрд. доларів. Проте українська й російська сторони буцімто майже домовилися зменшити цей тариф до рівня собівартості. Точної цифри повідомлено не було, але можна передбачити, що йдеться про суму від 1 до 1,7 долара. Взамін Москва нібито була готова надати знижку за газ для бюджетної і соціальної сфер України.

Це ваші «бакси», містере Х?

Це ваші «бакси», містере Х?

Вiдсьогоднi, збираючись до обмінного пункту, не забудьте взяти з собою паспорт або будь–який документ, який його заміняє. Адже, згiдно з наказом НБУ, посвідку особи запитають, навіть якщо ви збираєтеся продати чи купити один долар. Якщо ж ви міняєте велику суму (а такою вважають понад 50 тисяч гривень), то у вас не просто запишуть дані паспорта, а й проведуть повну ідентифікацію фізичної особи. Відповідно до норм iз протидії відмиванню коштів. Обмінювати понад 150 тисяч гривень в одному банку за один день законодавство забороняє. Утiм до сьогодні верхня межа становила 80 тис. грн., так що можна стверджувати, що однією рукою, запроваджуючи обмеження, Нацбанк пішов і на певну лібералізацію правил гри.

Не купите обладнання — відключимо газ

Не купите обладнання — відключимо газ

Прем’єр­міністр Микола Азаров, схоже, не надто вірить в успіх московського діалогу гаранта української Конституції. Принаймні головна думка, якій Микола Янович присвятив левову частку вчорашнього засідання уряду, стосувалася енергоощадливості. Прем’єр вважає, що його нову улюблену ідею — імпортозаміщення — треба реалізовувати через програми збереження енергії. «Бюджет 2012 року має стати бюджетом розвитку через енергоефективність», — не втримався він від чергової фрази­гасла.

На Захід — до Москви!

На Захід — до Москви!

Післязавтра український Президент Віктор Янукович у ситуації суворої секретності вкотре спробує подолати міфічну висоту під назвою «дешевий російський газ». Віктор Янукович збирається до Москви, де, як він сподівається, зробить Кремлю пропозицію, від якої той не зможе відмовитися: запропонує таки віддати у спільне управління нашу ГТС. Але не всю, не тільки йому і не просто так. Геніальна ідея Банкової — запропонувати РФ та Євросоюзу створити тристоронній консорціум, у якому Україна залишає за собою найбільшу частку — 34%, а решта, 66%, у рівних частинах по 33% відходить нашим східному та західному партнерам. За це Київ попросить знизити базову ціну — із нинішніх 450 до 190—200 доларів за тисячу кубометрів. Відтак газ для українського споживача має коштувати близько 230 доларів.