Андреас Гурскі: Ви можете побачити, як розвивалося моє его впродовж 20 років

Андреас Гурскі: Ви можете побачити, як розвивалося моє его впродовж 20 років

Третій сезон у PinchukArtCentre почався 28 вересня з грандіозної виставки–акції німецького тандему Джулії Стошек і Андреаса Гурскі у супроводі піонерів електронної музики Kraftwerk. На трьох поверхах представлено 24 мегафотографії, створені в період із 1987 року і до сьогодні, 18 відеоінсталяцій із Колекції Джулії Стошек, а також проект молодої київської групи Р.Е.П. (Революційний Експериментальний Простір) «Патріотизм. Мистецтво як подарунок».

Наївно сексуальні

Наївно сексуальні

Уперше на Міланський тиждень моди було запрошено українського модельєра. 20 вересня в Італійському сучасному центрі мистецтва дизайнер Айна Гасе влаштувала грандіозне шоу–презентацію нової колекції «Весна–літо 2009». Інтернаціональна команда Гасе на презентації–показі обіграла український фольклор і творчість українських художників–примітивістів Марії Прийма­ченко, Ганни Собачко–Шостак, Катерини Білокур. «У залі було багато свіжого сіна й соломи, а ще — соняхів. Я вперше у своїй колекції не використала улюбленого чорного кольору. Все робила на одному диханні, а потім озирнулася і аж сама здивувалася. Плаття вийшли молодіжними, в яскравих соковитих тонах, незвичної комбінації жовтого, бузкового, коралового, зеленого кольорів. Поєдналися дві абсолютні протилежності: наївність і кольоровість, властиві українському фольклору, з сучасним костюмом, враховуючи ритм життя, бажань і нових тенденцій», — розповіла вчора після повернення з Мілану Айна Гасе.

Тиберій Сільваші: Живопис мертвий, а я й далі малюю

Тиберій Сільваші: Живопис мертвий, а я й далі малюю

Кожна виставка київського художника, короля фарб Тиберія Сільваші не може лишитися непоміченою. В арт–центрі «Я Галереї», що на київському Подолі, днями ангел підвісив на мотузки свої гігантські золоті крила. І хто б сумнівався, що це інсталяція маестро із закарпатським корінням Тиберія Сільваші! Кожне його полотно — живописний пароль у безкінечність. Смаглявий чоловік із сяючими очима вміє усміхатися душею і «запліднювати» всіх навколо кольоровою радістю. Він себе не вважає генієм, дивакуватим художником, підсміюється над щоденником Сальвадора Далі і на закиди, що всі творчі люди трішки божевільні, заперечує: «У мене немає відхилень. Я — нормальний». «УМ» спробувала в ексклюзивному інтерв’ю вималювати картину, якою зараз живе Тиберій Сільваші і помандрувати його просторами.

Скрипка Гварнері заграє у Києві

Із 27 вересня по 5 жовтня в Києві відбудеться найцікавіша культурна подія сезону — 19–й Міжнародний фестиваль «Київ–Музик–Фест–2008», в рамках якого меломани зможуть побувати на симфонічних, хорових, джазових, камерно–інструментальних концертах. Більшість із них — прем’єри. «Фестиваль для нас є нагодою зустрітися зі слухачем і презентувати для нього сучасні українські і зарубіжні твори. Чому більшість концертів будуть прем’єрними? Ми не маємо можливості регулярно організовувати концерти. А для композитора найважливіше — чути виконання власного твору. От він і готує його напередодні «Київ–Музик–Фесту», бо знає, що музику почують справжні поціновувачі високого мистецтва», — зазначають організатори.

Крокодил із вулиці Гончара

Крокодил із вулиці Гончара

У центрі Києва на місці сухих дерев, яких очікувала доля стати звичайнісінькими пеньками, останнім часом з’явилися скульптури. «Я багато подорожую Європою і спостерігав, як з аварійних дерев роблять оригінальні скульптури. Тому вирішив запозичити цю ідею для нас. Минулого року домовився з Київзеленбудом, щоб стовбури дерев, що всохли, повністю не спилювали, а залишали для вирізьблення оригінальних скульптур. Відтоді в Шевченківському районі Києва оселилися скіфська жінка, котик, крокодил, бабці, Буратіно, білі ворони...», — розповідає автор проекту «Подаруй деревам друге життя», віце–президент столичної організації «Ландшафтна ініціатива» Володимир Колінько.

Гаррі Поттер на дивані

Гаррі Поттер на дивані

У Києві «Сині носи» показали 25 своїх відеоробіт. Серед них знамениті «Відео на коліні», «Тяп–ляп», «Секс–арт». «Зараз на класичне мистецтво кажуть, що це г...о, і починають малювати по–модерному, але серед більшості сучасних художників теж все г..о. От подивіться на цей живопис. (Показує на роботу Сергія Кузнєцова). Хороша картина, але вона ні про що не говорить, — роз’яснюють ситуацію «Сині носи». — Добре, що в Україні є Пінчук, який такі пейзажі купує. Через нього половина російських художників перекваліфікувалися на українських».

Мистецтво на вагу

У галереї «Карась» уже вдруге за ініціативи художника Сергія Кузнєцова пройшла акція «Second Hand сучасного мистецтва», де за кілограм українського contemporary art просили всього тисячу гривень. «Я займаюся благодійністю. Раз на рік влаштовую свято для шанувальників сучасного мистецтва, які хочуть, для прикладу, роботу Максима Мамсікова, та купити її за реальну ціну на арт–ринку ніколи не зможуть, — пояснює ситуацію з секонд–хендом автор проекту Сергій Кузнєцов. — Моя акція не означає, що тут продаються картини з других рук. Це такий метод продажу — мистецтво на вагу».

Нагнали самогону

Нагнали самогону

«Самогон не є моїм улюбленим напоєм. Це відбитки фізіологічних випробувань під час служби в радянській армії. Там усі пили саморобний напій, розбавлений з карбідом. Коли почув назву Karbido, то перше слово було «самогон», — згадує передісторію Андрухович. — У цій метафорі не тільки саркастичний зміст. Самогон наснажений енергією, він постійно булькає по трубках і йде до якоїсь мети».

Тут були Queen...

Тут були Queen...

«Два місяці тривали переговори, щоб гурт виступив в Україні», — каже Олена Франчук, засновниця Фонду АнтиСНІД на прес–конференції перед концертом Life must go on!. Ось і дочекалися. Не вірячи власним очам, 12 вересня ми стояли на найбільшій у Європі харківській площі Свободи і не йняли віри, що для нас співають ті самі «квіни».

Збуджена порожнеча

У Львові з порожнечею проробляють різні фокуси. Інколи її декларують, як–от Влодко Кауфман у своєму весняному перформенсі на «Гогольфесті», а тепер випробовуватимуть на потенцію. З 15 по 21 вересня у Львові зберуться відомі сучасні художники з України, Польщі, Білорусі, Литви і на фестивалі «Тиждень актуального мистецтва «7» намагатимуться, за словами одного з ініціаторів проекту Влодка Кауфмана, «показати в одному місці «паралельне» мистецтво, світ, до якого не звик сучасний глядач». Акції художників матимуть одну спільну назву «Потенція Порожнечі».