Кого оберемо?
Хочу подiлитися з вами своїми мiркуваннями з приводу можливої полiтичної ситуацiї в Українi пiсля виборiв у Верховну Раду. Чому пишу до вас? А хiба ж в Українi так багато всеукраїнських тиражних газет патрiотичного спрямування?
Не за вила хапатися,
Залишається пiвмісяця до того дня, коли виборці прийдуть на виборчі дільниці. Частина громадян до цього часу ще не визначилася. Різнi джерела інформації висвітлюють передвиборчі програми, а найбiльше — «годують» гаслами, обiцянками. Одні демонструють глибокі знання сільськогосподарського виробництва і пропонують брати вила в руки. Але ми знаємо, для чого в господарствi вила. Інші обіцяють одним ударом вирішити всі питання. Однак це можна здійснити в боксі, а не в економічному розвитку держави. Більш потужні партії і блоки спрямовують зусилля на руйнування, закликають до боротьби.
Отак економимо —
Сьогодні, коли країна відхекалась від виснажливої спеки, розбалакувати про «економію енергетичних ресурсів» начебто не зовсім випадає.
ПОЛІТПАРНАС
Брехати — не цiпком махати,
Комуністи утримували владу в СРСР більше сiмдесяти років, спираючись на два прості принципи: насильство і брехня. Народ відобразив мудрість комуністичної епохи у відповідних афоризмах: «Ти — начальник, я — дурень», «Говори одне, а роби інше». Не дивно, що і сьогодні ці два принципи лежать в основі політичної діяльності комуністів.
Такiй «опозицiї» я руки не подам
Написати цей лист я надумав, коли прочитав у ЗМI: «Кличко — керований полiтик. Йому я навiть руки не подам — Лановий». У нiй Лановий таврує Кличка за те, що майже рiк Вiталiй користувався його професiйнiстю, а в прохiдну частину виборчого списку не включив. Наскiльки треба бути iнтелектуально убогим, щоб намагатися виторгувати мiсце у списку за рахунок своїх утопiчно–економiчних розробок, щодо реальностi яких, мабуть, сумнiвається i боксер... Та хiба такий тiльки Лановий? Проглянув газети, подивився телепередачi, почитав iнтернет — їх же тьма! Та всi чеснi, вболiвали за народ, а їх iгнорують... Вiдчуваю, що Кличко теж не ангел (пригрiв Геращенко, Гурвiца, Наливайченка, Кунiцина...), як полiтик — молодий, ще не розумiє: хто зрадив раз, зрадить i вдруге...
ПОЛІТПАРНАС
«Тушка» за «тушкою» бiжить,
Коли у 2004 роцi Майдан вiдстоював своє право на чесний вибiр, вiн довiрив владу В. Ющенку i всiй демократичнiй коалiцiї. А що зробила ця коалiцiя? Пересварилася, «перегризлася», нiяк не могла подiлити мiж собою владу. І це стосувалося не тiльки Ющенка та Тимошенко, а й усiєї коалiцiї, бо фактично вона розкололася навпiл. Вийшло так, що коалiцiя разом зi своїми керiвниками не виправдала нашої довiри. Отже, в ситуацiї, що склалася, винна вся коалiцiя. Тому дуже здивувала стаття Дмитра Павличка «Пане Ющенко, не встрявайте у виборчу кампанiю!». Першим запитанням, яке постає пiсля ознайомлення з листом Д. Павличка до екс–Президента України, є: для чого автор його оприлюднив? Хотiв застерегти вiд подальших помилок? Тодi треба це робити закритим листом безпосередньо адресату. Чи, може, автор переслiдував якусь iншу, пiдступнiшу, мету? До вiдома автора: падiння довiри до коалiцiї та її керiвникiв пiдтвердили результати першого туру голосування у 2010 р. Аналiз результатiв навiть першого туру голосування свiдчить про програш Тимошенко, бо розрив на користь Януковича становив 10%, у Тiгiпка було 13%, у Яценюка — 8%, у Ющенка — 5%. Додавши результати Януковича й Тiгiпка, бачимо, що вони не на користь Тимошенко. Тому фраза «треба було голосувати за Юлiю Тимошенко» (аби не прийшов до влади Янукович) є безпiдставною. І чому ми мали голосувати за Тимошенко, коли вважали її такою ж винною в тому, що сталося? Бо вона не є такою «бiлою та пухнастою», якою її хочуть нам представити (варто хоча б прочитати книжку Д. Чобота «Макуха»). За свої дiї всi повиннi нести вiдповiдальнiсть.
Згадаймо «Святе письмо»
Прикро, але мусимо визнати: ситуацiя в країнi складна — i на 22–му роцi нашої Незалежностi. Чому?
Вiдповiдь дає нам «Святе письмо»: «Спочатку зумiймо подякувати Боговi за те, що отримали вiд Бога, а потiм лише можемо просити у Господа те, що потребуємо».