Червоній на гачку через Крючкова?

Події навколо Рівненської облдержадміністрації, зокрема її голови Василя Червонія, не дають нудьгувати ні журналістам, ні людям, які цікавляться політикою та криміналом. Адже вже через кілька днів після звернення з'їзду НСНУ до Ющенка з приводу необхідності відставки Червонія Департамент зв'язків із громадськістю МВС України оприлюднив повідомлення про порушення кримінальної справи стосовно заступника голови Рівненської облдержадміністрації Дмитра Крючкова.

Команда «Підйом!»

Команда «Підйом!»

Тисячі українців, починаючи з 2001 року, «заразилися» ідеєю щороку в той самий час, посеред липня — з нагоди річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України, — сходити на Говерлу разом зі своїм політичним кумиром. «Автор» традиції — Віктор Ющенко, який на найбільшу гору України піднімався за своє життя вже понад тридцять разів і закликав це робити інших. Чи здійснить він сходження цього року — вперше у статусі Президента країни?

Чи не забагато «Наших Україн»?

Партія, яка зараз займає одне з перших місць у рейтингах довіри, і досі залишається чи не найбільш невизначеною серед відомих політичних сил щодо свого виборчого майбутнього. Адже до кінця не відомо не лише в якому форматі (самотужки, у блоці, з ким саме у блоці) партія «Наша Україна» (яку більшість досі називає «Реформи і порядок») рушить на вибори, а й те, як на той момент вона буде називатися.

Котра година, Ющенко?

У «помаранчевих» — нова «фішка» із символікою. Київський годинниковий завод (торгова марка «Клейнод») виготовив цілу серію наручних хронометрів із написами «Так! Ющенко» і «Народний союз «Наша Україна». «УМ» нарахувала понад десяток різновидів — годинники чоловічі й жіночі, круглі й прямокутні, трохи дешевші й дорожчі, зі шкіряними ремінцями та металевими браслетами, сталевими і позолоченими.

Немов весілля без баяну, немає партії Ющенка без Майдану

Немов весілля без баяну, немає партії Ющенка без Майдану

Після установчого з'їзду «Народного союзу «Наша Україна» у «спортзалі» (так почесний голова цієї політичної сили Віктор Ющенко мимохiть назвав Палац спорту), де про Майдан нагадувало хіба що тривале скандування «Ю-щен-ко!» та засилля помаранчевої символіки, від першого офіційного зібрання новітньої партії влади «УМ» нічого хорошого не очікувала. Хіба що екзотики, адже на з'їздах КПРС нам побувати не вдалося через об'єктивні причини (див. назву газети), а НСНУ на лаври номенклатурного монстра явно претендує. Але, як виявилося, не так уже все й погано. Може, недаремно деякі далекі від номенклатури неофіти партії так гаряче переконували нас у тому, що більшість партійців у «Народному союзі» не тільки чудово розуміють усі його недоліки, а й сповнені рішучості їх побороти? Принаймні перший з'їзд НСНУ не лише яскраво висвітлив усі наявні в «партії влади» проблеми, а й став таким собі кроком у минуле: на Майдан.

«Арт-мас» за участю Ющенка

Читачі «УМ» уже знайомі з Володимиром Зайцем – 44-річним художником із села Затоки Барського району Вінницької області, який замахнувся на Книгу рекордів якщо не Гіннесса, то точно України. Сільський маляр працює над полотном, що має бути переможцем у номінації «Картина, яку малювало найбільше людей». На ній — Віктор Ющенко у центрі жовтогарячого Майдану. Володимир ходить і їздить мало не по всій Україні, пропонуючи тисячам «бійців» і симпатиків помаранчевої революції зафарбувати по квадратику (вся картина розбита більш як на 2 тисячі клітинок за принципом ігрового поля «морського бою»). Потрапивши у травні в редакцію «України молодої», пан Заєць, як він зізнається, влучив просто у яблучко. Адже отримав не лише три з гаком десятки замальованих клітинок, а й можливість реалізувати головну свою мрію, пов'язану з рекордним полотном, — залучити до роботи над картиною самого Президента Ющенка.

І вічний бій... Чи бійка?

Установча конференція полтавської міської організації партії «Народний союз «Наша Україна» починалася за сценарієм аналогічного обласного зібрання (про яке писала «УМ»): з гучних звинувачень на адресу оргкомітету у відстоюванні «неугодних» делегатів і навіть штовханини з охоронцями зали за участю тих, кому «не вистачило» мандатів.

Не «наше» дiло — проситися

Не «наше» дiло — проситися

Сьогодні мав відбутися об'єднавчий з'їзд двох «Наших Україн»: тієї, що «Народний союз...», та тiєї що колись називалася «партія «Реформи і порядок». На форумі дві «НУ» мали б розпочати безпосередній процес об'єднання: бджола з герба ПРП мала перелетіти під підкову НСНУ, а «пеерпісти» почали б обмін партквитків. Такий з'їзд (принаймні неформально) планувався частиною політиків з обох таборів ще два-три місяці тому, і його проведення здавалося справою вирішеною. А що маємо у підсумку? Сьогодні дві «Наші України» справді проводять свої з'їзди. Окремо.
Але й це ще не все. Дружба між двома «НУ» погіршилася ще й через те, що в однієї з них, пинзениківської, відібрали «спільний» бренд.

Помаранчева нитка між Майданом і Банковою

Помаранчева нитка між Майданом і Банковою

Більшість українців наразі не відчули на собі позитивних змін після майже піврічного правління нової владної команди. Але водночас, як не парадоксально, це не заважає їм довіряти «помаранчевому» керівництву України. Такі думки народу з приводу результатів роботи Президента Ющенка і Ко зібрала громадська організація «Пора» (та, що «чорна»), яка впродовж другої половини червня провела за всіма правилами соціології опитування в усіх обласних центрах країни.