Віхола на згарищі

Віхола на згарищі

Першим помітив неладне хтось із мешканців житлових будинків, розташованих поруч із державною установою. Саме він зателефонував на номер пожежної охорони зі словами «мені здається, тут пожежа». Виклик зафіксовано о 1.02 ночі. На щастя, пожежна частина розташована поруч, тому вогнеборці були на місці пригоди за лічені хвилини. Проте зарадити непоправним збиткам не змогли, адже пожежу вдалося локалізувати лише близько 4 години ранку. У боротьбі з нею взяли участь 57 чоловік особового складу Управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України у Дніпропетровській області, працівники міліції, представники різноманітних служб. Було задіяно 20 одиниць техніки.

Що з неба впало...

Що з неба впало...

Комусь жодного разу в житті не щастило побачити НЛО, а Олександру, провідному економісту одного з дніпропетровських банків, така нагода випадала аж тричі. Якось увечері, повертаючись додому, Олександр побачив над своїм будинком великий трикутник, що яскраво світився. Об’єкт швидко зник за горизонтом. Удруге Олександр спостерігав щось подібне, коли відпочивав на Чорному морі, а втретє — над Дніпром серед білого дня. Останній випадок, що стався в 1997 році, йому особливо запам’ятався. «Увечері я вийшов удома на балкон і побачив над ліхтарем яскраву кулю, — пригадує він. — Куля почала рухатися — спершу повільно, а потім різко шугонула в небо. При цьому відчув щось схоже на вібрацію, а ще — неймовірний страх, навіть заціпенів. Коли пізніше став активно вивчати літературу з НЛО, дізнався, що в очевидців часто буває подібна реакція». Відтоді чоловік і захопився уфологією.

Чотири тисячі за російську мову

Чотири тисячі за російську мову

Днями Бабушкінський районний суд Дніпропетровська під головуванням Тетяни Кудрявцевої ухвалив рішення, яке ще довго згадуватимуть як наочне свідчення топтання в Україні державної мови. Причому людьми, яких саме ця держава і наділила чималими владними повноваженнями, — співробітниками Державтоінспекції. Як уже повідомляла «УМ», голову Дніпропетровської обласної організації Спілки офіцерів України, колишнього бойового пілота, полковника Віктора Таратушку, який їхав разом зі ще одним полковником із рідного села Могилева у Царичанському районі, саме за українську мову хвацькі даішники у найпрямішому розумінні слова тицьнули обличчям в асфальт.

Буянив актор для курсанта

Буянив актор для курсанта

За сприяння Організації з безпеки та співробітництва у Європі у Дніпропетровському держуніверситеті внутрішніх справ нещодавно відкрито першу в Україні інтерактивну класну кімнату, за допомогою якої курсантам читатимуть спецкурс із протидії насильству в сім’ї. Відтепер майбутні міліціонери засвоюватимуть тему насильства у сім’ї з максимальною наочністю. В обладнаному під однокімнатну квартиру класі розігрується сімейна драма — п’яний чоловік ганяє дружину з сином і навіть б’ється.

Тротилом по «індійцях»

Пригоди з працівниками гірничо–металургійного гіганта, що є власністю індійського магната Лакшмі Міттала, відбуваються з дивовижною періодичністю. Тут і побиття одного з керівників вищого ешелону, і вибухи, і вражаюча ситуація з головним енергетиком, якого дотепер розшукують за підозрою у вбивстві жінки.

«Фрегат» і сам не святий

«УМ» уже повідомляла про призупинення зусиллями співробітників СБУ діяльності одного з найбільших інтернет–провайдерів у Дніпропетровську — «Фрегата». Проте згодом бурхливі події повернулися іншим боком. Співвласники низки інших провайдерів, зокрема «Лайн–ком» і «Форт ДКС», заявили про рейдерські дії саме з боку «Фрегата» й озвучили факти. Спершу представники «Фрегата» ініціювали переговорний процес із метою досягти згоди щодо об’єднання. Як розповів співвласник і директор ТОВ «Лайм–ком» Роберт Богач, вони пристали на пропозицію інвестицій у їхню компанію в обмін на 49 відсотків акцій. Проте невдовзі партнер свої зобов’язання виконувати перестав. 49% акцій продали іншому партнеру. А понад 2 тисячі абонентів змушені були перейти на обслуговування до «Фрегата».

Саркофаг для урану

Дніпропетровські екологи б’ють на сполох: області загрожують сховища колишнього заводу зі збагачення урану, де зберігається, за даними різних джерел, від 42 до 50 мільйонів тонн ядерних відходів. Спеціальна комісія провела планові обстеження стану сховищ радіоактивних залишків виробництва Придніпровського хімзаводу і, за словами одного з її членів Павла Хазана, рівень гамма–випромінювань на цих територіях перевищує норму в 20 разів.

Без права на доступ

Той, хто 18 листопада спробував зайти на популярний у Дніпропетровську сайт gorod.dp.ua, образно кажучи, спіймав облизня. Сервер сповіщав про свою недоступність. Згодом з’ясувалося, що постраждало не лише це інтернет–видання, а й багато інших. По місту поповзли різні чутки. Ситуація почала прояснюватися тільки ближче до обіду вчорашнього дня. Спершу свою офіційну інформацію розповсюдив прес–центр Служби безпеки України, який повідомив, що у Дніпропетровську слідчими порушено кримінальну справу за фактом несанкціонованого збуту та розповсюдження інформації з обмеженим доступом одним із кабельних інтернет–провайдерів.

Кілер зі спецпідготовкою

Цю інформацію озвучив на прес–конференції начальник Управління Міністерства внутрішніх справ України у Дніпропетровській області генерал–майор міліції Анатолій Науменко. Як він повідомив, затриманий, розшукуваний за раніше здійснені злочини, має досвід спецпідготовки — свого часу він служив в Афганістані. У нього вилучено спецапаратуру та більше десяти мобільних телефонів.

«Гоп–стоп», а далі — вбивство

«Гоп–стоп», а далі — вбивство

Подібні процеси для Апеляційного суду Дніпропетровської області останнім часом справді вже стали звичними. Лише виголошені ним вироки серійному вбивці 40 жінок Сергієві Ткачу та юним мисливцям за людьми, на совісті яких більше 20 навмисних смертей, чого варті. Справа, слухання якої розпочалося вчора, за своєю масштабністю, можливо, з двома вищезгаданими «тягатися» й не зможе. Проте теж повчальна. На лаві підсудних опинилися троє жителів Київщини — Ігор Підгайний та брати Іщуки. Свій злочинний промисел вони розпочинали на батьківщині з так званого «гоп–стопу»: підвозили на авто людей і, якщо серед них траплялися жінки, завозили нещасних до безлюдних місць, грабували, глумилися, щоправда, не вбивали.