Дозвіл на повернення

Тепер кораблі Чорноморського флоту Росії, які повертатимуться в Севастополь із Кавказу, повинні отримати від Генштабу Збройних сил України дозвіл на перетин кордону нашої держави. Про це повідомив на брифінгу посол з особливих доручень МЗС, заступник голови української частини підкомісії з питань ЧФ РФ Українсько–російської міждержавної комісії Віктор Семенов.

Битва дипломатів на тлі війни

Битва дипломатів на тлі війни

Від початку військового конфлікту між Грузією та Росією Україна чітко задекларувала свою позицію: у відповідній заяві Міністерства закордонних справ наголошується на тому, що наша держава підтримує територіальну цілісність Грузії і готова «в рамках міжнародних дипломатичних зусиль зробити свій внесок у мирне врегулювання ситуації в регіоні». Висловлюючи жаль з того приводу, що Росія з посередника стала безпосереднім учасником конфлікту, Україна закликала Російську Федерацію, постійного члена Ради Безпеки ООН, «вивести війська з території Грузії, виявляти стриманість у своїх діях та здійснити необхідний вплив на сепаратистський режим Цхінвалі з метою повернення його представників за стіл переговорів».

Віктор Ющенко: Думаю, Жванія причетний до мого отруєння

Віктор Ющенко: Думаю, Жванія причетний до мого отруєння

Від чергової підсумкової прес–конференції Президента, яку глава держави вже традиційно в літню пору проводив на зеленому подвір’ї свого секретаріату, мало хто чекав особливих сенсацій. Зовнішня та внутрішня політика, відзначення 1020–річчя Хрещення Русі — теми «важливі й актуальні», але більш–менш прогнозовані.
Але сенсація була. Навіть одразу дві: Віктор Ющенко вперше визнав, що підозрює свого кума в причетності до його отруєння, і відкинув усі сумніви щодо намірів Юлії Тимошенко балотуватися на наступних президентських виборах.

РЕВЕРСансів більше не буде?

Російських нафтотрейдерів непокоять наміри України в поточному році змінити напрямок прокачування нафти нафтопроводом «Одеса—Броди». На цьо­му наголосив під час засідання президії уряду Росії віце–прем’єр–міністр Ігор Сечин. Йшлося про проблеми постачання російської нафти до Чехії — Сечин звітував прем’єр–міністру Володимиру Путіну, який на попередньому засіданні дав зав­дання розібратися з цим питанням.

Повістка в комплекті з хамством

Народний депутат Давид Жванія знову отримав повістку з викликом на допит у Генпрокуратуру. Вручили її фігурантові у справі про отруєння Віктора Ющенка (у якій, нагадаємо, Жванія проходить як свідок) пізно ввечері середи в аеропорту. Причому, що особливо обурює «НУНСівця», «операція» з вручення повістки була проведена «по–хамському».

«Негайна відповідь» «Кавказу»

Росія перекидає військові загони на Кавказ. У Грузії дати відсіч агресорам виходять об’єднані сили місцевих та американських армійців. Ні, це ще не війна — це тільки військові навчання. А те, що вони збіглися з підвищенням напруги на грузинсько–російському кордоні — це, як запевняють обидві сторони, «чиста випадковість».

Саркозі «натисне»

Європейський Союз іще на крок наблизився до ухвалення своєї «конституції». У вівторок верхня палата парламенту Іспанії, підтвердивши рішення нижньої від 26 червня, ратифікувала Лісабонський договір. Відтак, щойно документ підпише король Хуан Карлос, Іспанія стане 23–ю країною ЄС, яка ратифікувала цю угоду.

Дві країни — жодного підкату

Дві країни — жодного підкату

Україна і Польща не випустять зі свої рук право на проведення футбольного чемпіонату Європи. І уряди наших держав, об’єднавши зусилля для того, щоб виконати всі вимоги УЄФА, також прямуватимуть до Євро–2012 однією командою. Хоча для початку таки розділяться на дві — футбольні.

Гаряче, гарячіше, ще гарячіше

Гаряче, гарячіше, ще гарячіше

Грузино–російський конфлікт перейшов на новий рівень: Росія вперше визнала, що її літаки справді літали над територією Південної Осетії — бунтівного регіону в складі Грузії. Раніше Грузія не раз висувала РФ такі звинувачення, однак досі офіційні речники Москви обурено спростовували або щонайменше відмовчувалися на ці закиди.

Яценюк не хоче бути нянькою

І вдень, і вночі контролюють «блокадний парламент» невтомні БЮТівці. Аби підступний ворог у вигляді Партії регіонів, прагнучи відправити у відставку коаліційний уряд Юлії Тимошенко, не захопив контроль над президією зненацька, депутати з Блоку Тимошенко встановили цілодобове чергування. Десятеро «бійців» позмінно залишаються ночувати в сесійній залі, тож принаймні вчора зранку ситуація була незмінною: відкривши засідання в оточенні «блокувальників», Голова ВР Арсеній Яценюк констатував, що працювати за таких обставин неможливо, і пішов.