Битва хакерів: Держдеп проти «Вікілікс»

Держдепартамент США гостро розкритикував публікацію на викривальному сайті «Вікілікс» чергової партії зі 100 тисяч таємних документів про діяльність американського зовнішньополітичного відомства. «Я не збираюся коментувати автентичність цих документів, але можу сказати, що США засуджують будь–яке незаконне розголошення таємної інформації. Ми й далі уважно стежимо за тим, що може стати надбанням громадськості, і вживаємо кроків на зменшення шкоди, якої завдано нашій національній безпеці», — наголосила позавчора ввечері, одразу після «зливу» документів, представниця Держдепу Вікторія Нуланд.

Президент, якому довіряють

Президент, якому довіряють

Парламент Естонії переобрав чинного главу держави Тоомаса Хендріка Ільвеса на другий п’ятирічний президентський термін. Його єдиним суперником був 47–річний депутат Європарламенту Індрек Таранд. За 57–річного Ільвеса позавчора проголосували 73 зі 101 депутата Рійгікогу — парламенту Естонії. Таранда підтримала лише Центристська партія, фракція якої налічує 22 депутати і вороже ставиться до трьох інших парламентських партій.

Віднесені вітром революції

Віднесені вітром революції

Після повалення режиму Муаммара Каддафі в Лівії буде розміщено 200 беззбройних військових спостерігачів та 190 поліцейських інструкторів, які допомагатимуть в організації виборів і сприятимуть наведенню порядку. Такі дані містяться в плані дій ООН, спрямованих на стабілізацію ситуації після революції в Лівійській Джамахірії. Цей документ опубліковано на сайті організації Inner City Press, яка відстежує події в Організації Об’єднаних Націй. Водночас у плані наголошується, що всі ці пропозиції можуть бути реалізовані тільки за умови відповідного запиту від перехідного уряду Лівії та схвалення з боку Ради безпеки ООН.

На Брайтон–Біч уже не йдуть дощі

На Брайтон–Біч уже не йдуть дощі

Армагеддону, який синоптики прогнозували Нью–Йорку на минулі вихідні, на щастя, не сталося. Коли на горизонті з’явився зловісний ураган «Айрін», американська влада, навчена ураганом «Катріна», який рівно шість років тому знищив Новий Орлеан, зробила все можливе, щоб уберегти «Велике яблуко» від таких катаклізмів. Було закрито всі тунелі та метро, які могли бути затоплені «великою водою», знеструмлено хмарочоси та навіть повністю окремі райони міста (для попередження виникнення пожеж), закрито аеропорти. А також здійснено найбільшу в історії Нью–Йорка евакуацію: з будинків, розташованих у низинах та поблизу океану, тимчасово відселили 370 тисяч мешканців. Могло бути й більше, але не всі погодилися залишати свої домівки, побоюючись імовірних мародерів. У неділю найбільше місто США фактично вимерло: на вулицях можна було зустріти хіба що співробітників рятувальних служб та окремих відчайдухів (переважно туристів), які прагнули на власні очі побачити «справжній ураган».

Проте охочі полоскотати собі нерви зрештою виявилися розчарованими: коли зловісна «Айрін» дісталася Нью–Йорка, то вже значно ослабла, і з урагану її перекваліфікували на тропічний шторм. Навіть вікна у хмарочосах вціліли. Хоча деякі райони міста все ж затопило, зокрема й чимало будинків осередку російських та українських емігрантів — Брайтон–Біч. Постраждали й власники авто, на які стихія кидала дерева та електричні стовпи — чимало машин відновленню не підлягають

Поразка Каєди

Поразка Каєди

У Японії — новий прем’єр–міністр. Попередній глава уряду Наото Кан минулої п’ятниці подав у відставку з посади лідера правлячої Демократичної партії. Таким чином він виконав свою обіцянку скласти повноваження, щойно буде подолано головні наслідки землетрусу та цунамі, яке обрушилося на країну 11 березня і спричинило техногенну катастрофу на АЕС «Фукусіма–1». Японці негативно оцінили зусилля уряду з подолання наслідків цих лих, тому відставка була неминучою. Учора Демократична партія обрала нового лідера, який, згідно з Конституцією Японії, автоматично стає прем’єр–міністром. Вибори нового партійного керівника 395 депутатів парламенту від Демократичної партії здійснювали у два тури. Найбільш імовірним кандидатом з п’яти претендентів вважали Банрі Каєду — міністра економіки, торгівлі та промисловості. Він і справді здобув у першому турі більшість голосів, проте в другому несподівано програв своєму суперникові — міністру фінансів Йосіхіко Ноді. 54–річного Ноду підтримали 215 партійних колег, а 62–річного Каєду — 177.

МКС на голодному пайку

Космічна репутація Росії значно похитнулася: уперше з 1978 року зазнав катастрофи транспортний корабель «Прогрес», який мав доставити продукти харчування та інший вантаж на Міжнародну космічну станцію. Представники компанії «Роскосмос» повідомили, що «Прогрес» не зміг вийти на задану орбіту, бо не встиг набрати потрібну швидкість. Відповідно до розрахунків, він мав відділитися від ракети–носія «Союз» позавчора о 17:09 за московським часом, але відстикування сталося в позаштатному режимі. За словами представників «Роскосмосу», «було порушено роботу двигуна, що спричинило його аварійне відключення». Уламки корабля впали в Алтайському краї в районі урочища Дежир–Гік. Учора, за умов дощу та поганої погоди, почалися їх пошуки.

Вселенські сироти

Більше 12 мільйонів осіб у світі не мають громадянства жодної країни, повідомив учора в Женеві верховний комісар ООН у справах біженців Антоніу Гутерріш. Для визначення таких людей існує юридичний термін «апатриди». Особливо гостро ця проблема постає у країнах Південно–Східної та Центральної Азії, Африці та на Близькому Сході. «Ці особи вкрай потребують допомоги, оскільки постійно перебувають у стані жахливої правової ізоляції», — зазначив Гутерріш.

Режим упав. Де Каддафі?

Режим упав. Де Каддафі?

У ніч із неділі на понеділок лівійські повстанці фактично захопили столицю країни — Тріполі. Станом на вчорашній ранок під їхнім контролем перебувало більше 80 відсотків території міста, за винятком оплоту Муаммара Каддафі — дільниці Баб аль–Азізія, де розташована його резиденція. Саме тому цей квартал досі віддані лідеру Лівійської Джамахірії сили боронили до останнього, хоча сили були нерівні — на боці повстанців виступає авіація НАТО, яка активно бомбардувала Баб аль–Азізію. Речниця НАТО Оана Лунгеску заявила в інтерв’ю Сі–Ен–Ен, що територія, яку в Тріполі контролюють залишки сил Каддафі, «швидко зменшується».

У темній–темній КІМнаті...

Лідер комуністичної Північної Кореї Кім Чен Ір минулої суботи прибув до Росії з візитом, факт якого до останніх хвилин тримали в таємниці. Точна програма цього перебування так і залишилася невідомою. Востаннє лідер КНДР відвідував Далекий Схід Росії з ознайомчим візитом 2002 року. Кім Чен Ір ніколи не подорожує літаком (боїться), тому в далеких поїздках пересувається на особистому бронепоїзді.

Замість держави — війна

На лінії протистояння турецької армії та курдів знову гаряче. Позавчора пізно увечері турецька авіація завдала ударів по позиціях та базах курдських повстанців на півночі Іраку в районі гірського хребта Канділь. Бомбардування мало на меті ліквідувати об’єкти протиповітряної оборони та укриття. Загалом 15 турецьких винищувачів F–16 завдали ударів по 168 об’єктах бойовиків із Курдської робітничої партії в районах Хакурк, Авашин–Басьян, Зап та Метіна, повідомив учора в офіційній заяві з цього приводу генштаб турецької армії. Перед авіаударами ці цілі та ще приблизно 100 об’єктів було піддано інтенсивному транскордонному артилерійському вогню. Про втрати серед бойовиків та руйнування не повідомляється. Окремо турецька армія вказує на те, що «ця спецоперація була скерована винятково проти терористів» і не зачепила мирне населення.