І смакуй, i лiкуйся

У моїй колекцiї — близько 600 різновидів овочевих, квіткових і лікарських рослин, але одне з почесних місць займає найдивніший і малопоширений гарбуз — фіголистяний (правильна назва — Фіцефалія). Батьківщина його — тропічна Америка, але і у нас ця рослина дає прекрасні врожаї і почувається, як удома.

Прагматизм й егоцентризм

У своїй Глобинськiй гiмназiї виготовив стенд «Думка», де оперативно розмiщую iнформацiю про життя країни, рiдного полтавського краю. «УМ» дуже допомагає менi добирати матерiали. Це завдяки саме вам гiмназисти та вчителi змогли вiдкрити для себе маловiдомi сторiнки життя та творчостi Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Олеся Гончара, Василя Шкляра, Василя Яременка, Василя Стуса та багатьох iнших.

На гербi Полтави — зiрки Давида

Починаючи з 1989 р., свiдомi полтавцi почали збиратися на мiтинги. І протягом багатьох рокiв майже по кожному мiтингу полтавцi вимагали вiд мiсцевої влади спорудити в Полтавi пам’ятник Марусi Чурай. В уявi полтавцiв це мав бути величний пам’ятник українськiй пiснi. Влада була нiбито не проти, але кiлька рокiв не змогла знайти мiсце для такого величного пам’ятника. Роки минали, а люди не втихомирювалися, все вимагали. І ось пiшла чутка Полтавою, що почали будувати пам’ятник Марусi Чурай бiля театру iм. Гоголя. І побудували, але що? Звичайний собi фонтан, прикрашений похнюпленою тiткою. Як це у влади вистачило совiстi не пiдписати, що це Маруся Чурай. А жителi «духовної столицi» на цьому заспокоїлися навiки, мабуть, не помiтили, що їх обдурили, адже таких «пам’ятникiв» у мiстах не один десяток.

Агітаційна маячня

Пане генерале! Дещо здивований вашою увагою! Бо досі з вашою просовдепівською організацією я не мав жодних справ. А тут — лист! Напередодні виборів! На фiрменному бланку! І, до речі — не одному мені!

Багатоденна метушня

...Моя сусiдка працювала на однiй iз виборчих дiльниць, на якiй голосували бiльш як двi тисячi виборцiв. Так–от: близько другої години дня 29 жовтня вона вже була вдома, маючи копiю протоколу. Запитання: скiльки треба часу, щоб окружна ви­борча комiсiя склала цифри, одержавши їх iз дiльниць? Навiть якщо рахувати у стовпчик, як у першому класi, то це можна зробити за кiлька годин.

І раптом — крах...

У рiзних мiсцях Києва, особливо бiля станцiй метро, ще можна побачити купи зруйнованого будiвельного матерiалу, руїни малих i великих будiвель, брухт пластмаси та металу. Нiби пiсля землетрусу, вiйни чи iншого нещастя. Це варварським способом знищено малi архiтектурнi форми (МАФи), що належали малим пiдприємцям. Знищено тому, що в них немає дозволу на встановлення так званих МАФiв, тобто вони не зареєстрованi, iснували незаконно. Але у встановлення їх вкладено працю, кошти, там працювали люди, що забезпечувало їм iснування, думається, бiльшiсть пiдприємцiв платили податки.

Любов слiпа

Вибори знову довели, що Україна, на жаль, поділена навпіл — політична географія. Розлом проходить по областях Одеській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Харківській; у цих областях, а також південніше та східніше (плюс Закарпаття) люди голосували за Партію регіонів, західніше — за опозицію.