Катівню під музей

Уже близько року продовжується дослідження найбільшої окупаційної в’язниці на Західній Україні. Вона розташована у Львові на вулиці Степана Бандери й історично називається «тюрма на Лонцького». В середині ХХ століття тут утримували, катували і розстрілювали політичних в’язнів при трьох режимах: польському, радянському й німецькому. Тут же містилися штаби репресивно–каральних структур, а за незалежності був слідчий ізолятор СБУ та управління міліції.

Вибух забрав родину

Покійна нині пані Світлана Хлєбнікова в тому вибуху отримала 60% опіків тіла. Як повідомила «УМ» Іванна Попович, керівник центру громадських зв’язків при штабі з розслідування вибуху, пані Хлєбнікова довгий час лежала в реанімації, а потім її перевели до звичайного опікового відділення львівської клінічної лікарні №8, однак о 21 годині 15 лютого лікарі констатували смерть.

Вскочити у поїзд до ВНЗ

Вскочити у поїзд до ВНЗ

Цього року вступ до всіх вищих навчальних закладів, незалежно від форми власності, здійснюватиметься тільки за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) знань випускників шкіл. Якщо минулого року воно лише проходило «обкатку», то цьогоріч ЗНО є обов’язковим для всіх, хто хоче здобути вищу освіту, незалежно від того, коли людина закінчила середню школу — цього року чи давніше. Про особливості цьогорічного зовнішнього оцінювання розповідав учора міністр освіти Іван Вакарчук.

Руки геть від автобуса

Руки геть від автобуса

Наступної середи ГО «Союз перевізників України» планує акцію протесту з блокуванням дорожнього руху біля будинку Кабміну, під час засідання уряду. Невдоволення перевізників викликане двома проблемами. По–перше, зміною технічних вимог, за якими велика кількість переобладнаних із пасажирсько–вантажних у пасажирські автобуси тепер не допускаються до пасажирських перевезень. Друге стосується нерегулярних перевезень, кожне таке перевезення тепер треба буде окремо реєструвати в Головтрансінспекції та ДАІ й платити додатково 96 гривень.

Кому заважає український дубляж у Криму?

Кому заважає український дубляж у Криму?

До рішення Конституційного Суду про обов’язкове озвучення всіх іноземних фільмів державною мовою можна ставитися по–різному, але виконувати його зобов’язані всі. Озвучувати фільми українською почали і кінотеатри здебільшого російськомовного Криму, і це, звісно ж, підлило води на млин чорносотенних організацій. Днями у Сімферополі активісти молодіжного фронту «Прорив» протестували проти українського дубляжу: вони пошматували близько півтисячі україномовних афіш, а потім демонстративно пішли на фільм про Пушкіна. «Ми не хуліганили, ми озвучили настрій кримчан», — заявила лідерка «Прориву» Надія Полякова.

Активніше, хлопці!

Активніше, хлопці!

Учора вранці в секретаріаті Президента, під головуванням самого глави держави, відбулося засідання Координаційної ради з підготовки в Україні фіналу футбольного турніру Євро–2012. На думку Віктора Ющенка, основними проблемами в цьому процесі є неузгодженість дій органів влади, які, до того ж, не вкладаються у графік підготовки відповідних проектів. Кабмін «прострочив» програму заходів із підготовки до турніру, яку мав розробити до 1 лютого цього року. «Провисає» також розробка та затвердження галузевих, регіональних та міських програм із підготовки до Євро–2012. Наразі існують лише 9 галузевих програм із 19 потрібних і 10 із 26 регіональних, зазначив Президент.

Археологічна прелюдія до забудови

На перетині Десятинного провулку та Пейзажної алеї проведуть археологічні дослідження. Про це повідомив Руслан Кухаренко, начальник Головного управління охорони культурної спадщини КМДА. Постійна комісія КМДА з питань техногенноекологічної безпеки та надзвичайних ситуацій видала відповідне доручення Інститутові археології НАН України. Нагадаємо, ще у 2004 році Міністерство закордонних справ отримало від міської влади дозвіл на забудову в цьому місці. У проекті будинку — підземний паркінг на 104 автомобілі й басейни на даху. Навколо — історичний центр княжого Києва, грунт якого просякнутий безцінними археологічними пам’ятками.

Знай, депутате, свою кнопку!

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк сподівається, що до вересня у парламенті буде вдосконалено електронну систему «Рада», аби вона розпізнавала голосуючого. Про це Яценюк заявив на зустрічі з директором Інституту проблем математичних машин і систем НАНУ Анатолієм Морозовим — розробником системи «Рада–3», що нині має на озброєнні ВР і спричинила чималий скандал при «зіпсованому» голосуванні за Прем’єр–міністра Тимошенко.

До Будапешта? – Завертай!

Єдиний міжнародний потяг, який курсує до Угорщини через Україну, №15 «Москва—Будапешт», уже три дні поспіль завертають із кордону до Чопа на Закарпатті. Угорські залізничники, які з минулої п’ятниці оголосили загальнонаціональний страйк, не приймають потяг на територію Угорщини. Електричку «Чоп—Захонь», якою можна було перетнути кордон безпосередньо із Закарпаття, теж не пропускають. Натомість «товарняки» вільно, як і раніше, проходять через кордон.

Плюс гастролі мінус засідання

Співачка Лілія Сандулеса, яка пройшла до Чернівецької обласної ради за списком БЮТ, не змогла узгодити свою творчу і депутатську діяльність, тож тепер колеги по фракції допоможуть їй зробити вибір на користь першої. Фракція БЮТ у Чернівецькій облраді має намір застосувати проти пані Сандулеси процедуру імперативного мандата і позбавити її депутатства. Про це «УМ» повідомила керівник фракції Сільвія Віщук. «Пані Сандулеса дуже завантажена гастрольною і концертною діяльністю і не може брати участь у засіданнях. Із сімнадцяти засідань обласної ради вона була лише на двох перших. Тож при всій повазі до пані Сандулеси як до народної артистки ми змушені виключити її з фракції».