До першої і останньої крові

Відомого українського дзюдоїста, призера Кубка світу Михайла Тагірова, поховали на його малій батьківщині, у місті Кременчуці, минулої середи (про жорстоке вбивство спортсмена «УМ» уже повідомляла). А в четвер правоохоронці в цьому ж місті затримали й імовірного вбивцю. Дані про особу останнього та мотиви його дій в обласному міліцейському «главку» поки що не розголошують, обіцяючи зробити це найближчими днями.

Неспортивний прийом

Неспортивний прийом

Сьогодні в Кременчуці поховають земляка, призера Кубка світу з дзюдо (на одному з етапів він виборов бронзову медаль. — Авт.) Михайла Тагірова. За інформацією відділу зв’язків із громадськістю обласної міліції, на осьовій лінії автомобільної дороги, що веде до села Омельник, його знайшов місцевий мешканець. Тридцятирічний чоловік мав явні ознаки тяжких поранень.

Бабуню, нащо тобі гроші?

Днями співробітники міліції Полтавщини затримали неповнолітню мешканку одного з сіл Пирятинського району, котра викрала в рідної бабусі майже шістдесят тисяч гривень. Бабця жила в райцентрі і згадану суму, переважно в закордонній валюті, збирала більше десяти років. Щоб поцупити цей «скарб» із нехитрої схованки (нею слугувала стара шапка–вушанка) у спальні, дівчині вистачило лічених хвилин. Приятель–одноліток Сергій допоміг Наталі дістатися кватирки бабусиного вікна, через яку юна злодійка залізла до знайомого «гніздечка».

Підзабутий патріот

Кілька днів тому мітинг біля будинку, в якому з вересня 1941 до березня 1942 року працював бургомістром, тобто міським головою Полтави, член похідної групи Організації українських націоналістів Федір Борківський, зініціювала громадська організація «Українська справа». Старшина армії УНР Федір Борківський відстоював українську революцію 1917—1921 років, був тяжко поранений, згодом пізнав усі «принади» радянських таборів.

«Козирні» кулі

«Козирні» кулі

Інформацію про нічні постріли під Полтавою міліціонера по «живій мішені», якою слугував односелець, та чутки навколо події ще 30 грудня 2008 року намагалася спростувати обласна міліція. Але офіціоз під досить промовистим заголовком «Міліціонеру довелося стріляти» не розвіяв словесний пил над НП, а ще більше усе «затуманив». Утім в обласній пресі воліють не писати про цю ганебну подію.

«Мишоловка» для сиру

Співробітники податкової міліції Полтавщини «засвітили» ніде не зареєстрований «сирзавод», який тривалий час діяв в одному з сіл Чутівського району. Спеціалізувався він на виготовленні справжнього делікатесу — копченого ниткового сиру. Тож проблем зі збутом у підприємливої дами, котра організувала згадане «тіньове» виробництво, не було: смакоту постачали в торгові «точки» не лише Полтавської, а й кількох сусідніх областей. При цьому, звісно, не вказували, в яких умовах її продукували...

Сало — сила

Позавчора, як і минулого року, мерія влаштувала його в самісінькому центрі Полтави — на пішохідному відрізку вулиці Жовтневої. Однак цього разу, попри економічну й усілякі інші кризи, масштаби дійства помітно розширилися — організатори спорудили вже не одну, а дві сцени. Біля однієї довше затримувалися прихильники фольклору, біля іншої — ті, кого приваблюють сучасніші мелодії.

Не все золото, що в золотаря

На останній сесії Полтавської міськради депутати підтримали запит голови «екологічної» комісії Олексія Горика до мера міста й начальника обласного управління Державтоінспекції з проханням якнайшвидше припинити більш ніж сумнівні «витівки» місцевих приватних перевізників–золотарів. Для непосвячених нагадаємо, що золотарями в Україні здавна називали не лише ювелірів, а й асенізаторів — людей, які очищають вигрібні ями громадських і приватних туалетів. І якщо донедавна цю роботу виконували винятково комунальники, то тепер до них додалися й охочі заробити «свіжу» копійку приватні власники автомобілів із цистернами.

А газ ми спустимо в унітаз

А газ ми спустимо в унітаз

Геотермальну систему опалення приміщень Затуринських очисних споруд із застосуванням теплових насосів керівники обласного комунального підприємства «Полтававодоканал» уперше продемонстрували журналістам в останні дні минулого року. Однак «презентаційну» стрічку при цьому ніхто не перерізав. Адже система безвідмовно функціонує тут уже кілька місяців, обігріваючи два з шести наявних приміщень. У найбільшому з них — триповерховому адміністративному корпусі — медійники затрималися на кілька годин. І самі переконалися в тому, що пропозиція господарів зняти пальта і куртки — не лише данина ввічливості. У будинку загальною площею понад тисячу квадратних метрів було справді тепло. Як і у виробничому приміщенні, де встановлені так звані механічні граблі, тобто звичайні решітки, які очищають каналізаційні стоки тільки від великогабаритного непотребу. Хоча раніше, коли сюди надходило тепло зі «звичайної» котельні, в якій спалюють газ, тут узимку можна було побачити «нарости» криги.

Кривавий «Млин»

Очевидців шокувала ця дорожньо–транспортна пригода на вулиці Макаренка у Кременчуці: позавчора обідньої пори легковий автомобіль «КІА–Черато» на великій швидкості несподівано змінив напрямок руху і буквально «наїхав» на зупинку громадського транспорту «Млин». Від «крутого» маневру легковик перекинувся на бік і фактично розтрощив невелику металеву конструкцію з навісом, яка слугувала прихистком тим, хто чекав попутного транспорту. В цей час там перебував 15–річний першокурсник машинобудівного технікуму – від жахливого удару хлопець загинув на місці.