Проти пільг — хоч на амбразуру

Представники парламентської більшості сьогодні знову можуть заблокувати трибуну Верховної Ради. Цього разу фракція Блоку Тимошенко, який становить дві третини коаліції, вимагатиме скасування... пільг для народних депутатів. Принаймні саме про такий план напередодні повідомила лідерка БЮТ, Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко.

Мюнхенський спіч

Мюнхенський спіч

Україна не сваритиметься з Росією, без проблем транзитуватиме газ до Європи і залюбки стане членом системи європейської колективної безпеки. У цьому Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко запевнила делегатів Міжнародної конференції з питань безпеки, яка проходила в Мюнхені. У саміті брали участь 13 глав держав і урядів, 46 міністрів, шестеро керівників великих міжнародних організацій включно з НАТО.

По пояс у популізмі

По пояс у популізмі

Ціни в магазинах деруться вгору все активніше, власники гривневих депозитів у банках витрачають останні готівкові одиниці на з кожним днем дорожчий «корвалол», бюджетники й пенсіонери з острахом чекають дня можливої невидачі зарплат і пенсій, погляди всієї країни з жахом звернуті на зловісний друкарський верстат у Нацбанку, від швидкості роботи якого залежить ступінь знецінення національної валюти. А Президент і Прем’єр–міністр знову обмінялися заявами — цього разу вже без «еківоків» і евфемізмів. Віктор Ющенко розкрив народу очі на те, хто винен у швидкісному польоті української економіки в тартарари. Після чого Юлія Тимошенко просто в ці розплющені народні очі заявила, що нікуди наша економіка разом із обивательськими фінансами не летить і, швидше, навпаки — прогулюється в райських кущах.
Держказначейство, яке ще станом на 26 січня публікувало дані про те, що бюджет на січень виконаний на рівні 44,5 відсотка, вустами його голови Тетяни Слюз підтвердило: уже є всі 101. Екс–голова Державної митної служби Валерій Хорошковський в ефірі телеканалу «Інтер» заявив, що заради вибивання коштів, яких таки катастрофічно не вистачало, «нагнули» всіх і вся. При цьому чи й справді ті кошти вдалося вибити — це ще велике питання.

Газ «перекрила» Тимошенко?

Як відомо з історії, найлегше завоювати ту державу, в якій немає єдності. Тому, здавалося б, у часи війни — поки що, на щастя, тільки газової — Україна, всупереч усім внутрішнім суперечкам і сваркам, має принаймні продемонструвати свою здатність об’єднуватися перед зовнішньою загрозою. Але не складається. Недовго «маленькі українці» тішилися з того, що президентські і прем’єрські сили знову об’єдналися у боротьбі за національні інтереси з «Газпромом». Першою в атаку — нібито на упередження — пішла Банкова.

«НУ», далі буде...

«НУ», далі буде...

Прийшли, послухали, розійшлися — за словами очевидців, для того, щоб змалювати перебіг суботнього з’їзду партії «Народний союз «Наша Україна», цих трьох слів уже достатньо. Звісно, ще «поговорили» й «проголосували», але перше було не визначальним, а друге — не повним. Із запланованих рішень два так і залишилися не ухваленими: знову не вдалося сформувати політичну раду і, найголовніше, — «дати добро» й затвердити склад робочої групи й на підготовку об’єднання націонал–демократичних сил, про що йшлося напередодні. Отже, другий етап VI з’їзду «НУ» став лише черговою «серією». А завершення «фільму», очевидно, слід чекати 17 січня — за планом, тоді відбудеться третій етап. На якому «Наша Україна» ще матиме нагоду, з чийогось погляду — отримати ще один шанс, а з чийогось — вколотити цвяха у кришку власної домовини. І, схоже, думки про те, який погляд у даному випадку масовіший, «згори» і «знизу» помітно розходяться. Адже йдеться передусім про об’єднання «НУ» з «Єдиним центром» Віктора Балоги, з усіма «наслідками, що з цього витікають».

«Не малюйте 2008 рік двома фарбами»

«Не малюйте 2008 рік двома фарбами»

Підсумкова за рік прес–конференція Президента, що відбулася увечері вівторка в Українському домі й мала «заголовок» «Майбутнє твориться сьогодні», тривала понад дві години. Віктор Ющенко відповідав на запитання спокійно, виважено (хоча розпал політичних пристрастей сягнув найвищої точки) і... традиційно довго. Тому, власне, не так–то багато цих запитань було й поставлено, хоча журналісти заготували їх не лише з Києва, а й з регіонів, зв’язок із якими був організований шляхом телемосту. Натомість глава держави довів, що недаремно пишається своєю демократичністю і здобутою на Майдані свободою слова: відповів на запитання від інтернет–аудиторії, яке годі й уявити, щоб пролунало на прес–конференції, скажімо, президента Росії або Білорусі.
Це запитання, яке здобуло підтримку понад 86 тисяч інтернет–користувачів тільки на «Українській правді» (збір запитань проводили кілька сайтів), звучало так: «Шановний пане Президенте, скажіть, будь ласка, скільки нам (простим людям) потрібно вам заплатити, щоб ви разом з усіма депутатами ВР, міністрами, урядовцями назавжди виїхали за кордон і не заважали Україні нормально розвиватися?».

Віртуальний світ Юлії Тимошенко

Віртуальний світ Юлії Тимошенко

Коли у 2006–му фракція «Нашої України» у Верховній Раді оголосила про свій перехід в опозицію, її представникам довелося вислухати чимало кпинів. Мовляв, маючи свого Президента, бути в опозиції — чи й не ха–ха. Однак якщо врахувати, що, відповідно до оновленої Конституції, правлячою вважається парламентська коаліція на чолі з Прем’єр–міністром, то в опозиційності проющенківських «нашоукраїнців» до «антикризової» більшості й уряду Януковича принаймні була логіка. Відтоді й без того нездорова українська політика остаточно захворіла на шизофренію, і тепер ми маємо значно химерніший витвір її збоченої фантазії: опозиціонера... на посаді Прем’єр–міністра. Без жартів: керівник уряду, лідер коаліції та найбільшої в ній і другої за величиною в парламенті фракції на повному серйозі заявляє про свій перехід в опозицію. При цьому з прем’єрським портфелем Юлія Тимошенко, звісно, розлучатися не збирається.

Ми її вже не втрачаємо

Ми її вже не втрачаємо

Тих власників американської валюти, які не встигли поміняти її на національну в четвер, учора чекало гірке розчарування. Принаймні в Києві ті пункти обміну, що відкрилися зранку, одразу встановили курс купівлі на рівні 7—7,50 гривні за долар, тож «скинути» «зелень» по 9 із копійками, як напередодні, годі було й мріяти.

Час «Я» настане 21 березня?

Завдяки Януковичу Юлія Тимошенко повною мірою зможе відчути себе Наполеоном. Щоправда, її друге пришестя в уряд триває вже значно більше, ніж сто днів, але відучора почався новий відлік.

Слова нема, діло — є

Слова нема, діло — є

Питання «а чи був хлопчик?», тобто чи є коаліція, навіть учора, коли депутати вперше після обрання нового спікера зібралися в сесійній залі, залишалося відкритим. БЮТ і «НУНС», а точніше, переважно «нашоукраїнці» в межах своєї строкатої фракції продовжували сваритися навколо коаліційної угоди, яка залишалася не підписаною.