«Мости розбрату»: компроміс знайдено

Віктор Ющенко, заклопотаний передовсім кадровими пертурбаціями в уряді, одним розчерком пера поклав край дискусіям щодо запорізьких мостів через Дніпро. Глава держави довірився висновкам робочої групи (автоперехід необхідно споруджувати за вже схваленим проектом) і врахував позицію депутатів Запорізької міськради (15 вересня сесія доручила міському голові Євгену Карташову підписати меморандум щодо спільних дій, спрямованих на забезпечення збереження та подальшого розвитку Національного заповідника «Хортиця», один із пунктів якого передбачає зняття «мораторію» з розпочатого будівництва). Відповідне доручення Президента України в Кабміні не затрималося, і прихильники «мерського прожекту» вже задоволено потирають долоні: громадська організація «Захистимо Хортицю!» програла! Замовчуючи, що йдеться все ж таки про певний компроміс.

Який же «Трансформатор» без «Мотора»?

У гандбольному господарстві України настав час «обжинків». Сьогодні національна федерація отримає нового президента. Попередній глава ФГУ Григорій Рева, міністр у справах надзвичайних ситуацiй з уряду Януковича, пішов із гандбольної посади ще взимку. Після тривалого періоду безвладдя вітчизняний ручний м'яч знову візьме в руки держчиновник. Кандидатами на президентство у ФГУ є Владислав Миленький та Валентина Семенюк. Так, та сама голова Фонду держмайна України, активістка Соціалістичної партії. Пан Миленький, як відомо читачам «УМ», — заступник міністра у справах сім'ї, молоді і спорту.

Згадати і зіграти, як колись козаки грали

Згадати і зіграти, як колись козаки грали

Хокей у Запоріжжі? Більшість уболівальників з приводу такої перспективи може й пальцем крутнути біля скроні. Якщо ж поритися у підшивках, то можна знайти припалі пилом сторінки, що підтверджують: нащадки козаків таки грали у хокей, але в ті часи, коли запорізька «Юність» була не культурно-розважальним центром, як сьогодні, а дійсно Палацом спорту. Про це вболівальникам «без бороди» годинами може розповідати В'ячеслав Токарєв, екс-захисник «Дніпроспецсталі» — «покійної» хокейної команди.

Меморандумом — по Хортиці

Попри свою тисячолітню історію, лише 40 років тому Хортиця була взята під державну опіку: 18 вересня 1965 року Рада Міністрів УРСР прийняла постанову «Про увічнення пам'ятних місць, пов'язаних iз історією запорізького козацтва». Острів Хортиця відтак одержав статус державного історико-культурного заповідника. Справжній, а не декларований етап відродження Хортиці мав би розпочатися після прийняття у 1992 році «Основ законодавства України про культуру», а також постанови уряду від 6 квітня 1993 року, яка підтвердила статус острова як заповідника загальнодержавного значення.

Грозний ніяк не відважиться

Грозний ніяк не відважиться

Одним із головних невдах нового чемпіонату України є наразі запорізький «Металург» — після семи турів в активі «червоно-білих» лише нічия у стартовому матчі проти київського «Динамо» і важка домашня перемога над «Таврією». Запоріжці йдуть передостанніми, а потенційний рятувальник клубу — В'ячеслав Грозний — хоч і консультує «безголову» команду, але офіційно лишається безробітним.

Феєрверки під Новобогданівкою

На Запоріжжі розпочато перший етап масштабної ліквідації арсеналів артбази № 275, що у Мелітопольському районі. Фахівці Міноборони і МінНС своїми діями підтвердили максимальну прозорість реалізації складних проектів — тільки б не панікували мешканці навколишніх сіл. Аби переконати сільські громади, що усе йде згідно з намітками піротехніків, під Новобогданівку привезли групу журналістів.

Бугаєць «накриває» не тільки борделі

Бугаєць «накриває» не тільки борделі

Низку успішних операцій з інтервалом у декілька днів провела запорізька «поліція моралі» — співробітники відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми. Після закриття в одному з нічних клубів на Азовському морі (Кирилівка) будинку розпусти морально стійкі слідчі «дотиснули» у Запоріжжі ще резонанснішу справу, фігурантів якої взяли «на гачок» вже давно: в одній із приватних квартир виявлено підпільну порностудію.

Плати, бо «сядеш на голку»!

Події розгорталися у Харкові за сценарієм, вартим уваги майстрів детективного жанру. Денис, 22-річний мешканець Мелітополя, захистив дипломну роботу в Харківському університеті внутрішніх справ і вертався до будинку, в якому квартирував. На зупинці двоє цивільних, тицьнувши під носа мiлiцейське посвідчення (пізніше з'ясується, що воно було справжнім), не вельми делікатно взяли його попід руки і заштовхали до темно-синьої «дев'ятки». Уточнивши лише, чи він дійсно студент.

«Бригантина» зійшла на пси

«Бригантина» зійшла на пси

Українці і кіно не потрапили до Бердянська на міжнародний кінофестиваль, і восьмий «заплив» «Бригантини» перетворився на музичне ерзац-дійство, сольні партії на якому, переважно фальцетом (розважали ж провінцію!), виконували «зіркові» делегати від Росії. У підміні таланту й артистичних даних вульгарною розкутістю, звісно, звинуватиш не всіх; з повагою до глядача і своєї професії виходили на сцену Анатолій Кузнєцов («товариш Сухов» з «Білого сонця пустелі»), Борис Смолкін (дворецький Костянтин із серіалу «Моя прекрасна няня»), Олексій Булдаков (генерал-тостоман з «Особливостей національної...»), а також посланці кінематографа Білорусі (на жаль, на «Бригантині» було місце лише для двох делегаток-«сябрушок», і бердянці пораділи, що процедуру відбору на «Бригантину» безпроблемно здолали саме чарівні Світлана Суховєй і Віра Полякова).

Привид бродить АвтоЗАЗом

Привид бродить АвтоЗАЗом

Запорізький автозавод скорочує випуск автомобілів на 21 відсоток. Це приголомшливе повідомлення прес-служби ЗАТ «ЗАЗ», яке з'явилося тиждень тому, поза сумнівом, потребує додаткового роз'яснення. У прес-службі запорізького підприємства зазначили, що основна причина падіння обсягів виробництва — те, що підприємство було позбавлено пільг через внесення змін до бюджету-2005. Мовляв, дирекція дуже розраховувала на кошти, що мали б накопичитися завдяки преференціям, наданим підприємству Законом «Про стимулювання виробництва автомобілів в Україні». Планувалося, що в період до січня 2008 року виробництво модернізують і освоять випуск нових конкурентоспроможних моделей автомобілів. Відразу після скасування пільг на продукцію «АвтоЗАЗу» був ажіотажний попит. Експерти справедливо пов'язували його з очікуваннями щодо підвищення цін на автомобілі, але потім відбулося зниження обсягів продажу. А це, відповідно, викликало скорочення виробництва, констатують у прес-службі. Такою є офіційна позиція керівництва заводу. Що насправді стоїть за падінням виробництва на «АвтоЗАЗі», намагався розібратися власний кореспондент «УМ» у Запоріжжі.