Коли страви червоніють

Традиційно українські господині кладуть червоний буряк у борщ, вінегрет, оселедець під шубою, салат із чорносливом та волоськими горіхами тощо. Утім «гарбузового свояка» — з користю для власного здоров’я і щоб урізноманітнити щоденне меню — можна прилаштувати у значно більшу кількість страв.

Груші під кришкою

Запашні домашні груші — це надзвичайно смачно. А ще здавна лікарі цінували ці плоди як засіб, що сприяє швидкому загоєнню ран та зниженню температури. Також груші дуже корисні для роботи серця, бо містять багато калію і допомагають кровотворенню завдяки вмісту фолієвої кислоти. Щоб таке добро припасти й на зиму — саме час консервувати. Своїми рецептами ділиться 80–рiчна Ганна Василівна Ковальчук із Хмельниччини, чиїми вареннями та компотами ласують семеро дітей, тринадцятеро внуків, а зараз ще й шестеро правнуків.

Ех, яблучко, на тарілочці...

Ех, яблучко, на тарілочці...

Якщо ви ще не любите яблука, це тільки означає, що ви не знайшли собі сорту до смаку. Їх–бо тільки в Україні — близько шести десятків різновидів, а у світі — до 15 тисяч. Навіть діти знають, що свіжі яблука — це дуже корисно. Утім ці плоди також по–особливому присмачують м’ясні страви, салати і випічку.

Короп по–коропецьки із Коропця

Короп по–коропецьки із Коропця

Окрім мальовничих краєвидів та історичних пам’яток, для туриста цікаве що? Правильно, оригінальна місцева кухня, яка смачно відображає місцевий колорит. Тож і містечко Коропець, що стоїть на березі однойменної річки, стало адресою оригінального фестивалю невипадково — минулої неділі на Тернопільщині, поряд з унікальним Дністровським каньйоном, уже втретє відбулося оригінальне культурно–кулінарне дійство «КоропФест–2010». У містечку Коропець уже не одне століття культивується дуже цікава рибна кухня, тож багато родин має свої фірмові рецепти, які передаються з діда–прадіда, і особлива увага традиційно надається іменному, так би мовити, коропу. Майже сімдесят способів приготування цієї простої і порівняно недорогої риби і було презентовано на фестивалі як самими коропчанами, так і гостями фестивалю. «УМ» вибрала для своїх читачів кілька найцікавіших.

Через тую замащанку болить головонька...

За настановами предків, коли прийшов Спас, варто готувати рукавиці про запас. Утім доречніше у найближчі вихідні скерувати «лижі» на Івано–Франківщину, де проходитиме Фестиваль автентичної карпатської кухні «Смачний Спас». Назва дводенного дійства на Коломийщині має двояке прочитання: і село, в якому воно відбуватиметься, — Спас, і напередодні, 19 серпня, — справжній другий яблучний Спас. Центровою на фестивалі буде «Країна гурманів» — творчий кулінарно–мистецький конкурс місцевих рецептів, яким не менше 50 років. Відразу ці кухарсько–автентичні надбання карпатців впишуть у спеціально виготовлену величезну книгу, розміром близько 90 на 60 см.

Лід розчиняє градуси

Лід розчиняє градуси

Спекотна погода не надихає на застілля з міцними напоями. Запивати літнє сонце доречно легкими натуральними винами. Якщо ж вам хочеться лікеру, рому чи горілки — то розбавте міцні напої соками, тоніком і додайте льоду.

Місія «Мішлен»

Місія «Мішлен»

Брати Андре та Едуард Мішлени із французького Клермон–Феррана були власниками компанії, що виготовляла автомобільнi шини. 110 років тому, у серпні, вони видали довідник для автолюбителів iз дорожними картами, адресами заправок, готелів та механіків. Мішлени, для яких найголовнішим було переконати автомобілістів частіше вирушати в дорогу (і в результаті частіше міняти шини) були досить амбітними. У передмові до невеликого довідника, що вийшов тиражем 35 тисяч екземплярів, вони написали: «Він народився разом зі століттям і проживе не менше 100 років». Тоді шиновиробники не могли і мріяти, що на їхній Michelin будуть рівнятися найкращі шеф–кухарі світу. І в першому випуску довідника, звичайно, згадувалися місця, де автомобілістам можна перекусити. У 1926 році в Michelin уперше з’явився зірковий рейтинг ресторанів.

Коктейльні ріки

Коктейльні ріки

У спеку людському організму, з одного боку, шкідливо перенавантажуватися калоріями, з іншого — потрібні сили, щоб справитися з надзвичайною температурною ситуацією. Вирішити дилему допоможуть багаті на різні поживні мікроелементи... молочні коктейлі.

Козячий рай біля української Венеції

Козячий рай біля української Венеції

Уже кілька років у прямому значенні водить кіз відомий актор Володимир Горянський. Власне, це була не зовсім його ідея — стадо четвероногих і рогатих у селищі Приморському під Вилково (українська Венеція) купила його дружина Лариса, де у районі Дунайського біосферного заповідника подружжя має дачу.

Бігла коза через місточок...

Бігла коза через місточок...

У багатьох країнах сири з козячого молока — традиційний продукт. Із Норвегії такі можна привезти як оригінальний сувенір. В Ізраїлі на ферми, де вирощують кіз, можна приїхати повідпочивати і попрацювати, смакуючи козячий сир хоч кожен день.