Бiженцi в законi

Бiженцi в законi

У недiлю під Кабміном переселенці з Донбасу намагалися привернути увагу чиновників до своїх проблем. На тротуарі вони встановили розкладачку, на яку поклали «подушку» з ватмана, написавши, що вона «така ж порожня, як і ваші обіцянки». На розкладачку, вкриту невиконаними законами та проханнями волонтерів, лягла одна з переселенок, вкрившись плакатом «Хто поверне кримчанам дім?».

Я спитав у осені...

Я спитав у осені...

Опалювальний сезон в Україні повинен розпочатися з 1 листопада, проте тепліше у оселях може стати як раніше, так і пізніше. За постановою Кабінету Міністрів, «якщо протягом трьох діб середньодобова температура повітря перебуватиме на позначці 8°С та нижче — влада має затвердити розпорядження про подачу тепла».

Не здаються без бою

Останні події в Київраді нагадують баталії цьогорічної весни, коли майже кожного засідання депутати влаштовували бійки через небажання тодішньої влади проводити вибори. Кияни таки переобрали депутатів та мера столиці, але, здається, сценарій вистави залишився незмінним.

Не одними помідорами ситі

Не одними помідорами ситі

Учора Верховна Рада збиралася на позачергове засідання задля прийняття антикорупційних законів. Під будівлею парламенту нардепiв чекали активісти з 200 кілограмами помідорів — для тих, хто провалить важливе голосування.

Андрій Биченко: Теоретично до Ради потрапляють і «ДНР» iз «ЛНР»

Андрій Биченко: Теоретично до Ради потрапляють і «ДНР» iз «ЛНР»

Напередодні виборів соціологія нарощує свій вплив. Мабуть, вам неодноразово доводилося чути фрази на кшталт: «Якби кандидат був прохідним, то, може, і проголосували б, а так він усе одно не пройде». Зазвичай аргументами у такому переконанні стають опитування населення, яким в Україні переважно довіряють.

Січові Стрільці проти Артема

За кілька місяців 26 київських вулиць будуть перейменовані на честь українських діячів, які зробили вагомий внесок у розвиток української державності. Проте поки перейменування буде лише на словах, оскільки грошей на нові вивіски і таблички з новою назвою вулиць у столиці немає. Проект уже пройшов громадські обговорення та отримав одноголосне рішення експертної ради.

Ласий шматок науки

Ласий шматок науки

Уже більше дев’яти місяців у самому центрі Києва, в будинку з «елітною» адресою — вулиця Леонтовича, 5 — триває конфлікт між двома структурами: створеним за наказом екс-Прем’єра Миколи Азарова Центром світової економіки та Інститутом всесвітньої історії НАН України.

«По груди в крові Україна, по очі в сльозах Білорусь...»

«По груди в крові Україна, по очі в сльозах Білорусь...»

22 вересня минуло дев’ять місяців по смерті Сергія Нігояна і Михайла Жизневського — перших загиблих на Майдані героїв Небесної сотні. Винних у їхній смерті й досі не покарано. А ті, хто віддавав злочинні накази, й досі на волі. У цьому переконані батьки білоруса Жизневського, які, попри все, сподіваються дочекатися того часу, коли вбивць Михайла буде покарано.

Шевченко і Донбас

«Мене звати Оля. Я приїхала з Донецька. І раніше я не розмовляла українською, але, коли ми з батьками втекли від війни, я пішла в іншу школу і почала спілкуватися з новими друзями саме українською. Я стараюсь, чесно», — зізнається одна з учасниць акції. Мабуть, вперше біля Тарасової церкви на Подолі у Києві, де зібралося близько 70 дітей зі сходу України, вірші Шевченка лунали з таким трепетом і натхненням.

«Менти» — в прольоті

Услід за припиненням трансляції частини російських інформаційних (а швидше, дезінформаційних) телеканалів Держкіно заборонило до показу і 9 російських фільмів та телесеріалів, які пропагують ворожнечу, насилля та несуть загрозу національним інтересам України.