Алієв — «другий Шевченко»?

Алієв — «другий Шевченко»?

Великий сезон «торжества прагматизму» в дорослому футболі так стомив його прихильників, що від першості світу в Голландії серед 20-річних усі чекають насамперед яскравого видовища. І дуже приємно, що за цим критерієм українці — на перших ролях. Питання, куди це все щезає з переходом на рівень національної збірної, залишимо аналітикам. А наразі відзначимо той факт, що в останньому і вирішальному матчі групи В (китайці забезпечили собі перше місце достроково) фаворитами вважалися не віце-чемпіони Європи — молоді турки, а підопічні Олексія Михайличенка. Хоча, звичайно, навіть на молодіжному рівні вміють прораховувати можливі варіанти, через що цей поєдинок опинився під впливом «нічиєї, яка влаштовує обидві сторони». Після 80-ї хвилини за рахунку 2:2 суперники вже не ризикували. Турків уже задовольняло таке третє місце, а «синьо-жовтих» важко звинувачувати за те, що не лізли в атаку, маючи на одного гравця менше за рахунку, який виводив їх на почесну другу позицію в групі.

Пролонгації не буде — так вирішив Лонг

Пролонгації не буде — так вирішив Лонг

Лідери вітчизняного баскетболу завдяки своїм наставникам і легіонерам зробили чоловічу суперлігу колоритнішою. Дуже часто в цьому сезоні їх протистояння називали «гідним НБА», і це часто не було перебільшенням — згадайте хоча б перемоги БК «Київ» над «Азовмашем» — 123:118 та 104:102. Звичайно, від фінальної серії у виконанні грандів теж чекали чогось надзвичайного та інтригуючого. Та, на жаль, третій поєдинок у Маріуполі виявився останнім. У чемпіонській серії до трьох перемог «вовки» не віддали азовцям жодного матчу.

Бразильський карнавал, російська естрада — і все на честь чемпіонства донецького «Шахтаря»

Бразильський карнавал, російська естрада — і все на честь чемпіонства донецького «Шахтаря»

Якщо комусь, аби зрозуміти значення футболу для Донецька, недостатньо 30-тисячних вояжів фанатів «Шахтаря» до Києва, то варто було оцінити, як у четвер у цих краях святкували чемпіонство улюбленої команди. Не помилюся, якщо стверджуватиму, що така «збірна» російських зірок на донецькій сцені ще не виступала. Вочевидь, для Донбасу футбольна перемога багато означає ще й на тлі недавньої політичної поразки, та все ж такий святковий пафос був би доречним, скажімо, при єврокубковому успіху. Але, схоже, на цей випадок у Ріната Ахметова замість Миколи Баскова з’явиться можливість запросити Монсерат Кабальє. А поки що «помаранчево-чорні» фестивалять з нагоди здобуття вітчизняного чемпіонства. До всього, «Шахтар» при мовчазній згоді президента ФФУ Григорія Суркіса запровадив своєрідне «ноу-хау» в нагородженні: золоту медаль отримує, окрім гравців, тренерів та керівників клубу, ще й російський композитор Ігор Крутой, який свого часу написав гімн команди. Також здивувало, що на імпровізований подіум на донецькому РСК «Олімпійський» не вийшли динамівці, нагородження яких «сріблом» тут також планувалося...

«Штовхаються усі — від дітей до депутатів Верховної Ради»

«Штовхаються усі — від дітей до депутатів Верховної Ради»

В Угорщині завершився 11-й чемпіонат Європи з сумо. Цього разу популярний уже не тільки в Японії спорт зібрав у курортному містечку Вишеград під Будапештом представників 24 країн континенту. Приємно, що українські сумоїсти були далеко не останніми на вишеградському дохе (так називається килим у цьому виді єдиноборств, який зародився ще у 642 році): вітчизняні борці здобули аж 18 нагород. Щоправда, золотих медалей вибороти не вдалося, але така кількість срібних та бронзових призерів дозволила нашій команді підтвердити своє місце у трійці кращих на континенті.
Відразу після повернення з Угорщини кореспондент «УМ» перехопив на пероні київського вокзалу президента Федерації сумо України, члена виконкому Європейського союзу сумо Сергія Коробка.

Випробування кільцем «Автограда» пройшли далеко не всі

Випробування кільцем «Автограда» пройшли далеко не всі

На харківському треку «Автоград» відбувся другий етап чемпіонату України iз шосейно-кільцевих перегонів. Тут трапився рідкісний випадок, коли неприємні сюрпризи під час змагань спіткали не кількох пілотів, а тією чи іншою мірою — абсолютно усіх.

Михайличенко зрозумів, що він не Блохін

Михайличенко зрозумів, що він не Блохін

Федерація футболу України поставила перед нашими 20-річними юніорами дуже складне завдання — вийти у фінал чемпіонату світу, який зараз проходить у Голландії. Мабуть, таке «зомбування» — аналогія з «установкою» на перше місце у відбірковій групі «дорослої» національної збірної. Утім Олексій Михайличенко — не Олег Блохін. Навіть у першому, переможному, матчі з панамцями вихованці «академії Павла Яковенка», які складають основу нашої команди, часто «не догравали» епізоди. Позавчора в поєдинку, програному китайським ровесникам, ця «хвороба» виявилася ще гостріше. Очевидно, у Мілевського, Алієва та компанії справді «очі не горять», через що Йожеф Сабо рідко довіряє їм місце в основі «Динамо». А врахуймо, що для юних динамівців турнір у Голландії — добрий шанс покращити перспективи своєї кар'єри в «стилі Клебера» (адже відомо, що бразилець викликав зацікавленість провідних клубів Європи саме після молодіжного чемпіонату світу).

Перехідний вік

Перехідний вік

Як уже повідомляла «УМ», нещодавно в угорському місті Дебрецен завершився перший в історії спортивної гімнастики суто індивідуальний чемпіонат Європи. Українці там виступали у дещо оновленому складі, і все ж спромоглися повернутися до Києва з двома бронзовими медалями та 11-м місцем у загальному заліку. В абсолютній першості до фіналу потрапили двоє наших дівчат — киянка Ольга Щербатих та Дарія Згоба з Івано-Франківська, яка з 16-го місця у кваліфікації піднялася на 9-те. Крім того, 15-річна Дарія стала третьою у вправах на брусах, а чемпіон Афін-2004 Валерій Гончаров такий же результат показав на поперечині.

Канадська спека — фінська перемога

В автоспорті, схоже, спека здатна негативно впливати не лише на техніку, а й на людей. Принаймні сумніватися, що саме температура понад 30 градусів у Монреалі стала причиною масових сходжень болідів із дистанції, не доводиться. Через те, що з двадцяти машин до фінішу доїхало лише 11, канадський етап чемпіонату світу вийшов метушливим і не зовсім логічним. Зокрема, фахівці стверджують: два представники «Феррарі» на подіумі — закономірність для минулого сезону, але нонсенс – для нинішнього. З огляду і на технічні, і не лише технічні проблеми в «Скудерії».

Благородні метали Донбасу

Благородні метали Донбасу

Останній тур чемпіонату України буде формальністю, після того як минулої неділі «Шахтар» переміг у трохи «дивному» матчі в Одесі і став недосяжним для київського «Динамо». Це — друге «золото» чемпіонатів України для команди Ріната Ахметова. Після низки поразок на всіх «фронтах» «донецькі» нарешті мають сатисфакцію...

Ветерани спорту — взірець для молодих

Куди йдуть спортсмени після завершення кар'єри? Варіантів адаптації до «звичайного» життя є безліч — від тренерської діяльності до бізнесу. Але фактично всі, хто віддав багато років спорту великих досягнень, назавжди залишаться ветеранами того ж спорту. І не важливо, чи тобі 25 років і ти «пенсіонер» за мірками художньої гімнастики, чи 80. Рух ветеранів спорту як громадська формація у нас став зароджуватися фактично з перших років незалежності України.