Їде Буш — ховайся в кущ!

Їде Буш — ховайся в кущ!

Заходи безпеки під час візиту до Києва президента США Джорджа Буша вже назвали безпрецедентними. За словами заступника міністра внутрішніх справ Олександра Савченка, їх можна порівняти лише з тими, що були під час візиту в Україну Папи Римського Івана Павла ІІ у 2001 році. Кожну волосину на сонцесяйній голові пильнуватимуть близько чотирьох тисяч міліціонерів та співробітників Державної служби охорони (ДСО). Міністерство оборони надасть повітряні коридори і прикриватиме візит із повітря військовими вертольотами, повідомив міністр оборони Юрій Єхануров. Але і цього, згідно з американським протоколом, замало, тож Буш везе з собою власну службу безпеки і навіть... снайперів.

У Гонконгу — штиль

У Гонконгу — штиль

Минулої п’ятниці опізнали третє знайдене на затонулому «Нафтогазі–67» тіло моряка. Ним виявився старший механік судна Віталій Великий, 1972 року народження. У містечку Чорноморське, що в Криму, у нього залишилася дружина і двоє донечок. Нагадаємо, з моменту зіткнення українського буксира з китайським танкером «Яохай» минуло вже понад тиждень, 15 українських моряків досі вважають зниклими безвісти.

Морські жнива скорботи

Уночі з четверга на п’ятницю китайські водолази продовжували шукати моряків на затонулому судні «Нафтогаз–67». Вони здійснили три занурення і пройшли всю верхню палубу. В коридорі біля каюти знайшли тіло ще одного моряка. Його, як і двох знайдених раніше, відправлять до Гонконга на опізнання. Про це повідомив «УМ» Валерій Коваленко, начальник оперативного штабу в містечку Чорноморське, який тримає постійний зв’язок зі спеціалістами української комісії, що працюють на рятувальному судні і координують роботу китайських водолазів.

Надія на диво

Надія на диво

Друге занурення водолазів, яке вони здійснили в середу пізно ввечері, знову не дало результатів. Рятувальники працювали і вночі. Двоє з них мало не загинули.

Найстрашніше — чекати

Найстрашніше — чекати

Невелике припортове містечко Чорноморське від початку тижня живе звістками, які надходять з далекого Гонконга до оперативного координаційного штабу, організованого компанією «Чорноморнафтогаз», якій, власне, і належало судно «Нафтогаз–67». Родини моряків приїжджають до Чорноморська з Миколаєва, Херсона, Бахчисарая, Роздольного, Івано–Франківська, Сімферопольського району. Сестра одного з членів команди озвалася навіть із Санкт–Петербурга. За долю земляків уболівають у Чорноморську всі — продавці у магазинах, таксисти, робітники порту і колеги–моряки. Вони чекають...

Дім лікує рани

19 березня спеціальним літаком ООН старшого лейтенанта міліції Олександра Маринича, який після нападу на українських миротворців був у важкому стані, привезли до Києва, де поклали до Центрального шпиталю МВС України і прооперували. За словами хірурга шпиталю МВС Олексія Радченка, реабілітаційний період пораненого миротворця протікає задовільно, і за два місяці міліціонер має одужати. Чи повернеться він після цього на службу, лікар поки що не прогнозує: «Час покаже. Теоретично така можливість є», — сказав він, додавши, що у Косові українцеві надали адекватну медичну допомогу, і будь–яких нарікань на дії колег–медиків у Косові в нього немає.

Перша втрата

Перша втрата

Серед миротворців, які брали участь в операції зі звільнення будівлі суду в місті Косовська Мітровіца, перша втрата — 17 березня, о 22–й годині, після хірургічної операції, помер від отриманих осколкових поранень старший лейтенант внутрішніх військ Ігор Кіналь, заступник командира оперативного взводу спеціального миротворчого підрозділу МВС України в Косово. Як повідомляє «Бі–Бі–Сі», українець помер від поранення осколками гранати, які потрапили під бронежилет у живіт. Уродженець Тернопільщини, 1982 року народження, Ігор служив у МВС із 2000 року. Окрім українців, поранення отримали також 28 польських поліцейських та 20 французьких вояків.

Хук для фотокора

Інцидент трапився минулої суботи, по закінченні футбольного матчу «Металіст»–«Шахтар». Фотокореспондент інформаційного агентства «Укрінформ» Ігор Ткаченко завершив зйомку матчу і взявся фотографувати «ВІПів», присутніх на ньому. «Я стояв на біговій доріжці і фотографував ВІП–ложу, де були Рінат Ахметов, Борис Колесніков і Володимир Логвиненко («губернатор» Донеччини. — Авт.), — розповів «УМ» Ігор Ткаченко. — Раптом боковим зором я помітив, що до мене з нецензурною лайкою, буквально біжить директор стадіону Геннадій Каліщук. Він сказав, що знімати не можна і що як я не припиню це робити, то мене позбавлять акредитації до кінця сезону.

Каміння від братів–слов’ян

Каміння від братів–слов’ян

Поліцейські ООН та військовослужбовці KFOR учора перебрали контроль над приміщеннями двох судів ООН у місті Косовська Мітровіца, які з минулої п’ятниці утримувалися сербськими демонстрантами на знак протесту проти самопроголошення незалежності Косова. Операція звільнення будинків судів розпочалася о шостій годині ранку і в ній були задіяні броне­транспортери та більше 500 поліцейських, голов­ним чином зі складу українського миротворчого контингенту, повідомляє хорватська інформагенція ХІНА.

В Україні чи українською?

Віднедавна сайти, на яких можна знайти своїх колишніх однокласників, одногрупників і просто друзів та колег, захопили українських інтернет–користувачів, склавши конкуренцію навіть «манії» «Живих журналів». Найпопулярніші з так званих «соціальних мереж» — російські «Одноклассники.ru» та «ВКонтакте.ru» з аудиторією зареєстрованих користувачів у 12 і 9 мільйонів, відповідно. На «ВКонтакті» зареєстровано близько 300 тисяч українців. Найбільш свідомі з них навіть заснували спільноту «ВКонтакті — українською!».