Аби не відмовляла

Три тижні правоохоронці шукали восьмимісячного хлопчика, який зник серед ночі з власної домівки в селі Дзвиняч Заліщицького району. Згодом його понівечене тіло знайшли в закинутому піщаному кар’єрі за селом. Малюку було завдано важкої черепно–мозкової травми, а потім кинуто в поліетиленовий мішок і закопано. А в убивстві зізнався 37–річний мешканець цього ж села, який упадав за 17–річною матір’ю хлопчика, яка без особливої взаємності відповідала на його залицяння.

Чому «тимошенківець» узявся за «калашникова»

Позавчора вранці до чергового Тернопільського районного відділення внутрішніх справ надійшло повідомлення про те, що в приміському готелі «Глобус+» (село Смиківці) п’яний клієнт погрожує персоналу та мешканцям зброєю. Коли оперативники прибули на місце і блокували готель, нетверезий хуліган з автоматом спробував сховати зброю у свій автомобіль «Лексус» та втекти в бік лісосмуги. Однак йому це не вдалося. Яким же було здивування правоохоронців, коли затриманий виявився не якимось «нарваним» кримінальним елементом, а... депутатом Тернопільської обласної ради від Блоку Тимошенко, ба навіть головою постійної комісії облради з питань планування територій, містобудування, архітектури, будівництва та будівельної індустрії.

Дощ, який убиває

Дощ, який убиває

Дощі тривали з 23 липня й аж до вчорашнього дня, внаслідок чого збитків, як матеріальних, так і людських, зазнали п’ять західно–українських областей. Опади підтопили тисячі людських городів і помешкань, десятки мостів і автошляхів опинилися перед загрозою повної руйнації. На підмогу бійцям Міністерства з питань надзвичайних ситуацій підключилися військові та правоохоронці. Завдяки цьому вдалося врятувати і щойно народжених українських громадян — на Прикарпатті бійці спецпідрозділу «Беркут» вчасно забрали з епіцентру негоди новоявлену матір. Утім для 24 українців, з яких шестеро — діти, стихія на вихідних стала останньою картиною в їхньому житті.

Cорочка на десятьох. На рік

Одноденний робочий візит Прем’єр–міністра на Тернопільщину почався з відвідин ВАТ «Текстерно» — колишнього бавовняного комбінату. Процвітаюче в радянські часи підприємство–гігант у роки незалежності було геть занепало. Та з приходом у 2005–му нових господарів було повністю реконструйоване, переоснащене сучасним високотехнологічним обладнанням і знову є лідером вітчизняної текстильної промисловості. Якість екологічно чистої бавовняної тканини, яку виробляє «Текстерно», повністю відповідає міжнародним стандартам. Однак при всій добротності фабрика не в змозі конкурувати зі значно гіршою за якістю, зате відчутно дешевшою продукцією, наприклад, китайського виробництва.

Де «зарвав» ченця чудесний сон

Де «зарвав» ченця чудесний сон

У невеликому — всього півтори сотні дворів — селі Зарваниця Теребовлянського району Тернопільщини розміщений один з п’ятнадцяти світових духовних Богородичних центрів, визнаних Вселенською католицькою церквою. За своїм релігійним та історичним значенням він прирівнюється до славнозвісних Києво–Печерської та Почаївської лавр. Ще в 1867 році Ватикан надав чудотворній зарваницькій іконі Матері Божої паломницький статус, а в наші дні її щорічно відвідують сотні і сотні тисяч паломників з усього світу.

Ремонт в оселі Святого Духа

Ще на початку цього року на Тернопільщині, згідно з Указом Президента про збереження історично–культурної спадщини, розпочалася інвентаризація старовинних дерев’яних храмів, яких у регіоні чимало. На сьогодні вже точно відомо про 85, більшість із яких використовуються для богослужінь. Однією з найстаріших з–поміж діючих є церква святої Параскевії в селі Поручин Бережанського району, що належить громаді УПЦ Київського патріархату. Збудували її ще в 1385 році з колених, а не різаних, як це почали робити пізніше, дерев’яних брусів. До речі, в історії цього храму є й цікава сторінка, пов’язана з родиною славнозвісних братів Богдана та Левка Лепких.

За автора графіті ми заплатимо

У зв’язку з систематичним псуванням фасадів міських будинків різноманітними графіті й таким іншим депутати Тернопільської міськради прийняли рішення про виплату немалої грошової винагороди кожному, хто виявить подібного зловмисника і поінформує про нього. Ціна за «голову» того, хто «своїми діями спричиняє псування житлових будинків, їх обладнання або об’єктів благоустрою», становитиме 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 1700 гривень, які братимуться з бюджету.

Не розрахувався – сиди вдома

Боржники вже «дістали» комунальників. Особливо ті, що зовсім не є бідними, а за послуги вчасно не сплачують через елементарну недисциплінованість та відсутність ефективних засобів покарання. Багато з таких у Тернополі запросто можуть дозволити собі, наприклад, поїздки за кордон. Дізнавшись про відповідний досвід російських колег, тернопільські комунальники вирішили вплинути на боржників саме таким чином.

Посмертний погляд нескореного

Посмертний погляд нескореного

Тернопільський музей політв’язнів особливий вже тим, що розташовується в підвалах–катівнях колишнього КДБ. Там особлива атмосфера і особливі експонати, які допомагають засвоювати уроки історії ще й на емоційному рівні.

Молись на воду

Тернопіль — єдиний обласний центр в Україні, в самому центрі якого є величезний рукотворний став. Він є візиткою міста, головним ландшафтним об’єктом, до якого прив’язана вся навколишня забудова. Утім фахівці місцевого оздоровчо–екологічного центру «Гармонія» пішли далі. Виходячи з давно доведеного вченими постулату, що вода вбирає і надовго зберігає всю навколишню інформацію, а також змінює під її впливом свою структуру, провели низку відповідних досліджень.