Нас було п’ятеро дiтей,
Розповiм вам, як я згадую Голодомор–33. Народилася я в 1922 роцi в Київськiй областi, тодi Велико–Половецький район, с. Шамраївка.
Розповiм вам, як я згадую Голодомор–33. Народилася я в 1922 роцi в Київськiй областi, тодi Велико–Половецький район, с. Шамраївка.
В Україні часто траплялися події, які не збагнути здоровим глуздом. Останнім часом їх кількість зростає. Ось невеликий перелік українських сенсацій.
Погляд iз боку на те, що всі знаємо: Україна за корумпованiстю — на 144–му місці із 176 країн (Росія поруч). За оцінкою Світового банку, ми скотилися на 152–ге місце щодо сприятливості ділового середовища (гірше тільки в країнах Африки). За конкурентоспроможнiстю ми на 82–му місці у рейтингу країн світу, на 69–му — за індексом розвитку людського потенціалу, на 83–му — з туристичної привабливості й серед останніх — з інвестиційної. У нас ручне управління економікою: монополія ринків, немає єдиних «правил гри», вибіркове і несправедливе правосуддя. Ми на 164–му — (із 183) за рівнем економічної свободи, на 130–му — за рівнем свободи преси (поруч iз Південним Суданом). Ми — світовий лідер (разом із Росією) за темпами зменшення населення та в десятці країн за кількiстю засуджених до позбавлення волі.
Я багаторiчний читач «України молодої». Водночас iз державною роботою брав участь у рiзних спортивних змаганнях, навiть у свої 60 рокiв, грав у волейбол за свiй географiчний факультет КНУ iм. Тараса Шевченка, нинi менi йде вже 80–й рiк. Хвилює мене не лише спорт в Українi, а й її багатостраждальна доля взагалi. Та вирiшив написати про футбольно–комерцiйний ажiотаж в Українi. Ще з 80–х аспiрантських рокiв минулого столiття я вболiваю за футбольну гру. Спочатку вiдвiдував стадiон, а пiзнiше i донинi дивлюся по ТБ, читаю пресу. Люблю цю гру за динамiку, високу технiку володiння м’ячем, за повну вiддачу сил гравцями i, звичайно, за чесний позитивний результат.
На прикладах попереднiх виборiв громадяни України переконалися, що мажоритарна та пропорцiйна виборчi системи сприяють узурпацiї виборчих процесiв. А тому Українi бажано, зрештою, мати свою власну, демократичну, чесну виборчу систему.
У Святошинському районі Києва (просп. Перемоги, 15 км) під загрозою знищення захисна лісосмуга завдовжки 1,5 км, завширшки 20 метрiв, площею 3,5 га. Це близько 1600—1800 великих дерев, що їх посадили садiвники, — нашi дiди та батьки — ще 56 рокiв тому, коли було створено садiвниче товариство «Зв’язкiвець».
Кажуть, якщо Бог захоче покарати людину, вiн позбавляє її розуму. Нам, українцям, таке лихо не загрожує, бо не можна позбавити того, чого в переважної бiльшостi «хохлiв» не було i немає. Ми давно вже живемо не своїм, а чужим розумом, тобто «добрими» порадами.