Білокам'яна потемніла

У темряву серед білого дня поринула вчора Москва. Через аварію в енергосистемі країни у білокам'яній були знеструмлені метро, тролейбуси, приміські електропоїзди, житлові будинки, лікарні, школи, промислові об'єкти. Через відімкнення світлофорів на вулиці міста був змушений вийти весь особовий склад місцевої автоінспекції, бо на дорогах через хаотичний рух утворилися велетенські пробки. Чимало людей застрягли в транспорті не тільки на землі, а й під землею — у потягах метро, і між небом та землею — у ліфтах. Проблематично щодо ситуації в Москві було вчора щось дізнатися і з російських сайтів — до 80 відсотків інтернетресурсу теж не працювали. У багатьох районах Москви жителі залишилися без води, бо не працювали насосні станції.

Щастя для Насті

Маленькій українській героїні, 5-річній Насті Овчар, яка врятувала з вогню свою сестричку, днями зробили останню операцію з відновлення 10 відсотків шкіри. Лікарі бостонської клініки кажуть, що дівчинка почувається значно краще, але її стан залишається важким, повідомляє «Форум». Щоправда, тепер дівчинка вже іноді виходить на прогулянки. Настя й надалі залишатиметься в лікарні й проходитиме курс реабілітації. А ще дівчинку з наступного тижня відвідуватимуть учителі — вони навчатимуть Настю читати й писати.

Прем'єре, на виїзд!

Посівна, слава Богу, закінчилася, а Юлія Тимошенко, яка відклала свій перший офіційний зарубіжний візит у Росію саме з цієї причини (він планувався на 15-16 квітня), до Москви і досі не лаштується. Поки російська влада плете інтриги навколо незакритої кримінальної справи на Тимошенко, українська Прем'єр-міністр планує інші закордонні прем'єри.

Південне без голови

Харківське містечко Південне впродовж кількох днів лишається без керівництва. Мера цього міста Олександра Брюханова днями затримали співробітники СБУ при отриманні хабара. Як повідомляє медіа-група «Об'єктив», операція відбулася у одному з кафе на виїзді з міста. Олександр Брюханов зустрівся тут із харківським підприємцем, який привіз «винагороду» — 2 тисячі доларів. У момент, коли бізнесмен нібито передавав гроші меру, компанію накрила група співробітників СБУ, які чекали цього моменту на автостоянці перед кафе.

Зірки згасають

Зірки згасають

Для всього є свій час. У великому спорті для кожного приходить пора колись закінчувати активні виступи. Схоже, вівторок став днем, коли один із найвидатніших тенісистів світу — Андре Агассі — замислився над тим, аби зачохлити ракетку. 35-річна зірка на червоних кортах Парижа програла зустріч першого кола «несіяному» фіну Яркко Ніємінену — 5:7, 6:4, 7:6, 1:6, 0:6. На останні дві партії в американця вже просто не було сил, і публіка фактично прощалася зі своїм кумиром.

Невеселий ланцюжок

Головне фінансове управління Одеси за розпорядженням голови облдержадміністрації Василя Цушка має знайти кошти у бюджеті, аби допомогти сім'ям загиблих та постраждалих на атракціоні «Веселий ланцюжок» у місті Біляївка. А поки що на Одещині буде припинено роботу всіх атракціонів. Розважальні луна-парки поновлять свою роботу тільки тоді, коли обладнання пройде перевірку технічного стану.

«Фантастичні» гроші

Фантаст Роберт Шеклі, який не за найкращих обставин надовго затримався в Україні, нарешті може зітхнути із полегшенням. По-перше, його хвороба легенів, через яку він мало не віддав Богові душу, потроху відступає, а по-друге, добрі люди допомогли йому із грошима і зібрали суму, необхідну для оплати лікування в Україні та транспортування Шеклi до Сполучених Штатів, а це понад 70 тисяч гривень. Донька письменника Ані Шеклі подякувала всім людям, які відгукнулись на прохання про допомогу і перерахували гроші для оплати медичних рахунків 76-річного пацієнта.

Чистота проблеми частот

Чистота проблеми частот

У зв'язку з численними безпідставними заявами телекомпанії НТН про перепони в її роботі, а також організованими нею театралізованими акціями, розрахованими на політизацію ситуації, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення виступила із заявою, в якій назвала ці дії «спекуляцією на поняттях свободи слова».

Догальмувалися, тепер доведеться прискоритись

Усі ми хочемо жити в заможній, успішній і розвиненій країні. І хоча багато хто при цьому боїться «йти в Європу» й відкидає перехід на ринкові умови, складно заперечити той факт, що саме завдяки базованій на приватній власності відкритій і відносно вільній ринковій економіці наші сусіди по континенту досягли того рівня, який тепер дозволяє нам із заздрістю називати їх «ситим Заходом». При цьому, звісно, ринок має бути цивілізованим, із забезпеченням інтересів національного виробника й дотриманням правових засад. Прямуючи до таких стандартів, наш паротяг постійно гальмує. Чому? Не в останню чергу — через хаотичність і непослідовність проведення в Україні державної регуляторної політики, про що свідчать відповідні моніторинги.

«Хороший хлопчик» і «погана дівчинка»

«Хороший хлопчик» і «погана дівчинка»

Улюбленець жінок та всіх шанувальників доброї акторської гри Джонні Депп, якому так і не дістався, здавалося б, цілком заслужений «Оскар» за роль автора казки про Пітера Пена Джеймса Баррі, не засмучується й готує нові проекти. Наступний фільм за участю Деппа знову буде частково біографічним: голлівудському красеню випало зіграти головну роль у стрічці «Ромовий щоденник», заснованій на першому романі журналіста Хантера С. Томпсона, в якому розповідається про його кар'єру.