«Донецькі» тут, «донецькі» там...

«Донецькі» тут, «донецькі» там...

Через участь у Суперкубку два українські гранди почали новий чемпіонат України на день раніше за основну масу команд. Суперниками «Шахтаря» й «Динамо» були, відповідно, клуби з Луцька й Запоріжжя, однак очевидно, що з найпершого туру інтрига турніру полягає не лише в конкретних поєдинках проти команд із категорії «інші», а в безпосередньому, нехай і заочному, протистоянні чемпіона й віце-чемпіона. І з самого початку першості-2005/06, як і в минулому сезоні, «Шахтар» отримав фору. Хоча, зауважмо, зараз проти гірників «грає», крім суперників, ще й новий регламент, який змушує випускати на поле як мінімум трьох футболістів з українськими паспортами...

Сто тисяч. Кожному

Сто тисяч. Кожному

На Олімпіаді в Афінах влітку минулого року українські спортсмени вибороли 9 золотих, 5 срібних і 9 бронзових медалей. За «золото» українцям було обіцяно по 100 тисяч доларів, за нагороди нижчого гатунку, відповідно, 70 і 50 тисяч. Нагадаємо також, що ще під час Ігор виникли сумніви щодо гандбольної жіночої команди — платити за сенсаційне третє місце кожній чи виділити 50 тисяч на всю команду. Цілком справедливо було вирішено, що по півсотні «зелених» «штук» одержить кожна гандболістка. Щоправда, через це значно зросла сума, яку держава повинна була виділити олімпійцям. Сюрпризом мільйони доларів преміальних стали, як виявилося, і для Держкомспорту. Принаймні відразу після Олімпіади тодішній керівник спортивного відомства заявив, що грошей на такі виплати немає.

Біжи, голий Бобе, біжи:

Біжи, голий Бобе, біжи:

«Гран-прі Великої Британії» заздалегідь розглядалося як протистояння двох команд — «Рено» і «Макларена». Причому лідер «королівських перегонів» Фернандо Алонсо напередодні попереджав, що траса Сильверстоуна найгірша для французьких болідів, хоча це й не завадило йому виграти кваліфікацію. Особливої окраси стотисячним трибунам додали плакати і футболки, які роздавали усім бажаючим, зі змістом: «Макларен» переміг», «Біжи, Бобе!». Вони стосувалися журналіста «Дейлі експрес» Боба Маккензі, який минулого року пообіцяв пробігти голим коло у Сильверстоуні (5141 метр), якщо «Макларен» виграє бодай один етап у 2004 році. «Стайня» Рона Денніса це зробила в Бельгії, тож тепер усі чекали від представника бульварного видання подвигу в стилі «ню». Маккензі дотримав слова і розігрів публіку, пробігши цю дистанцію за 35 хвилин. Своє тіло він розфарбував у кольори улюбленої команди, і та... ще раз перемогла!

11-метровий доказ зверхності

11-метровий доказ зверхності

Традиційний для більшості європейських країн трофей, який розігрують чемпіон і володар національного Кубка, у нас з'явився лише минулого року. Зрозуміло, що через і так обмежений антракт між сезонами великого ентузіазму в наших грандів Суперкубок України не викликає. Але нехай такі поєдинки за змістовністю приречені лише на статус «спарингу з призовими» — головне, щоб уболівальники були задоволені. Та все ж матч-«пролог» наступного сезону дає чимало інформації до роздумів не лише фанам, а й фахівцям, а також статистам. Останні, думаю, могли з невеликою часткою ризику робити в букмекерській конторі максимальну ставку на нічию і наступну серію пенальті. Принаймні саме за таким сценарієм «Динамо» і «Шахтар» змагалися в Суперкубку України не лише минулого року, а й двічі — у його союзному аналозi, Кубку сезону (1981 і 1986). Повний комплект футбольного дійства включно з лотереєю одержали глядачі і цього разу. При цьому в багатьох з'явилося відчуття, що нічия в основний час була передбачена десь там «нагорі». Але по пенальті на четвертий раз виграв нарешті «Шахтар».

За сім років до мрії?

За сім років до мрії?

До 21 липня Україна та Польща мають відправити у штаб-квартиру УЄФА в Женеві досьє-заявку для участі у тендері на право проведення фінальної частини чемпіонату Європи-2012 з футболу. Саме зараз час вирішувати «невідкладні питання». Хоча навряд чи слід комплексувати з приводу нашої звички робити все в останній момент — пригадайте гарячковість, з якою португальці доводили до ладу об'єкти Євро-2004, а греки — арени Олімпіади-2004. Тим більше що на скликаній позавчора оргкомітетом прес-конференції більше було оптимізму, ніж скепсису. А генеральний менеджер проекту з компанії «Про Маркетинг» Дірк Сейті ван Ойєн взагалі не лише виглядав упевнено, а й аргументував це професійними викладками: «Україна та Польща є найсильнішими кандидатами у боротьбі за право провести Євро-2012. Зокрема, я відчуваю бажання УЄФА, щоб цей чемпіонат провели саме ми. На відміну від Італії та Греції, ми ще не проводили подібних турнірів, тому нам є чим здивувати вболівальників континенту. Подібні аргументи і в спільної заявки Хорватії та Угорщини, але над ними у нас (України й Польщі) є перевага за сумарною кількістю населення — 85 млн. проти 15».

Переможна — нота «Ре»

Переможна — нота «Ре»

Схоже, що сподіватися на повернення Міхаеля Шумахера в коло претендента на трон «королівських перегонів» цього сезону вже не варто. Хоча б тому, що новий лідер «Формули-1» Фернандо Алонсо все більше нагадує легендарного німця в його найкращі роки. Та сама впевненість у собі та своїй команді, те саме домінування на всій дистанції. Гран-прі Франції висвітив усі найкращі сторони іспанця. Хоча передбачити такий сценарій було нескладно. Поки Алонсо здобував свій п'ятий «поул» у кар'єрі і третій — у цьому сезоні під час кваліфікації на домашній для його команди «Рено» трасі автодрому «Маньї-Кур» в Невері, господар «Феррарі» Жан Тодт не приховував утоми: «Чотири Гран-прі за п'ять тижнів — це важко, і не лише для команди. Складно й нашим партнерам та виробникам гуми. Такий насичений графік дає переваги тим «стайням», які на цей момент мають ліпшу машину, а в інших немає часу на подолання технічних проблем».

Угорський бар'єр і «круглий стіл»

15—17 липня в донецькому тенісному клубі «ВікКорт», який розташований на території готельного комплексу «Вікторія», відбудеться матч ІІ групи Євро-Африканської зони Кубка Девіса між національними збірними України та Угорщини. Напередодні поєдинку в рамках неофіційного чемпіонату світу серед чоловічих команд у столиці відбулася представницька прес-конференція, яка прогнозовано вийшла за рамки самого матчу.

Ковалець зібрав друзів навіть із відпусток

Ковалець зібрав друзів навіть із відпусток

Кажуть, якщо запалюються зірки, це комусь потрібно. Якщо вони гаснуть – значить, настав час. Минулих вихідних за сприяння ПФЛ, УТ-1 і клубу «Поділля» у Хмельницькому відбувся ще один зірковий матч, присвячений вітчизняному футболісту. «Сергій Ковалець збирає друзів» — саме так назвали цю подію на Поділлі, бо вживати слово «прощальний» до матчу на честь земляка, який не уявляє себе без футболу, було б недоречним. Та й про яке завершення кар'єри казати, якщо 36-річний плеймейкер залишається «у грі» як тренер? І дуже символічно, що перші кроки в команді майстрів Ковалець зробив у «Поділлі» під керівництвом Мирона Маркевича, а в ці дні дебютує вже як помічник Маркевича в «Металісті».

Якщо Буш приїде в Україну, він побачить матч від «Атми»

Якщо Буш приїде в Україну, він побачить матч від «Атми»

Якщо ви побачите «табун» авто з дипломатичними номерами, з яких виходять люди з фото- та відеокамерами, — це ще не значить, що поблизу десь дають концерт чи театральну виставу. Місцем великих скупчень іноземців у Києві останнім часом стають... матчі дитячих команд із бейсболу. Приборкати ностальгію за рідним видом спорту американцям (і не лише їм) допомагає київський бейсбольний клуб «Атма-Спорт», який має п'ять юніорських команд — «Дніпро», «Святошин», «Пуща-Водиця», «Кадетський Гай», «Троєщина» (усі — з «приставкою» «Атма»).

Чому «Локомотив» зійшов із рейок

Під час трансформацій у суспільстві у стан неспокійного очікування потрапляють насамперед бюджетники. І якщо сподівання пенсіонерів і студентів, лікарів і вчителів, як правило, виправдовуються у вигляді підвищення виплат, то спорту найвищих досягнень буває непереливки. Бо така вже в нас традиція, що розвиток того чи іншого виду спорту залежить від симпатій керівників різних рангів. Скажімо, російська еліта масово пішла в теніс услід за Єльциним, колишній дзюдоїст Путін «тягне» боротьбу, хоча при ньому в Росії комфортно почуваються чи не всі види спорту. У нас же — від Щербицького до Кучми — спортом №1 був футбол. Утім за його долю не варто переживати хоча б через безсумнівне лідерство за популярністю. Ця гра в нас поза конкурсом симпатій. А ось прихильники волейболу з обранням Президентом Віктора Ющенка не приховували оптимістичних очікувань. Відомо ж, що Віктор Андрійович полюбляє цю гру і був причетним, зокрема, до організації масового дитячого турніру з волейболу... І треба ж такому статися, що днями велике розчарування спіткало вболівальників саме цього виду спорту.