«Нафтогаз» піднімається

На початку тижня найпотужніший в Азії плавучий кран «Хуа Т’ян Лун» нарешті перевернув «Нафтогаз–67», який затонув догори дном. В операції, яка тривала три години брали участь китайські спеціалісти і співробітники ДАТ «Чорноморнафтогаз». Коли судно перевернули в нормальне положення, на поверхню виринули дрібні снасті та рятувальний пліт, які були закріплені на палубі. Після цього водолази почали обстежувати судно і оцінювати його положення для подальшого підняття на поверхню.

Десять років без Гетьмана

Убивство Вадима Гетьмана, одного з найшанованіших фінансистів не лише в Україні, але й у світі, шокувало тоді всіх і вражає своєю нахабністю дотепер. Покійний пан Гетьман був професіоналом і знавцем своєї справи, однак його реформаторська діяльність стала поперек горла кримінальним «бригадам», які тоді активно пробивалися до великої політики та економіки.

Підніжка абітурієнту

Сьогодні близько 512 тисяч випускників шкіл та абітурієнтів складають перший тест зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) — українську мову та літературу. З початку року до цього готувалися діти, батьки, вчителі, посадовці Міносвіти і ще багато людей, задіяних у процесі тестування. Усіх їх шокувала несподівана заява Прем’єр–міністра Юлії Тимошенко, яка практично визнала, що тестування можуть і скасувати... «Я абсолютно незадоволена тим, як країна підготовлена до тестування», — заявила Прем’єрка в інтерв’ю телеканалу ICTV. У понеділок на позачерговому засіданні уряду пані Тимошенко заявила: «Ставити експерименти на дітях я нікому не дозволю», а відтак уряд вирішив спеціально зібратися в середу 23 квітня, аби розглянути «питан­ня про стан проведення зовнішнього незалежного оцінювання якості знань випускників шкіл». Тим часом тестування з української мови та літератури відбувається за розкладом, і Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) закликає учасників вчасно прийти на пункти тестування.

Про труби і безпеку — на дачі в Президента

Саміт має відбутися 22—23 травня в президентській резиденції «Гута» в Івано–Франківській області. Передбачається, що саміт пройде на найвищому рівні: вже надіслано запрошення близько сорока главам держав та очільникам міжнародних організацій. Радник секретаріату Президента України Богдан Соколовський днями оголосив для послів держав–учасниць програму саміту і ще раз передав запрошення їхньому керівництву.

А тепер правильна відповідь...

Тестові завдання з української мови та літератури одразу по завершенні першого етапу тестування 22 квітня оприлюднять на офіційному інтернет–порталі Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), testportal.com.ua, повідомляє «Кореспондент». Опублікують також відповіді на завдання тестів та посилання на відповідні параграфи у шкільних підручниках.

Портфель без візи

Гідеон Сітерман, генеральний директор міністерства транспорту Ізраїлю, прибув до Києва, аби підготувати візит ізраїльського міністра транспорту Шаула Мофаза з його українським колегою Йосипом Вінським, що має відбутися в червні.

Тест на совість

Тест на совість

22 квітня випускники шкіл і ті, хто бажають цього року вступити до вищих навчальних закладів, складатимуть тести з української мови та літератури — перший етап Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Цей етап мають пройти всі, незалежно від обраного майбутнього фаху. Реєстрація бажаючих узяти участь у ЗНО закінчилася ще 1 березня, і зараз у більшість областей уже розіслані запрошення. За ними, а також за посвідченнями особи абітурієнтів впускатимуть на пункти тестування. Масовість іспиту з мови та літератури вже створює проблеми для організаторів тестування. Тим часом самі його учасники сумлінно повторюють пройдене у школі й ходять до репетиторів. Попередження, багато разів висловлене чиновниками Міносвіти, повторюється і в запрошеннях: «шпори» не пройдуть. А чи справді ЗНО є панацеєю від корупції?

Африканський абордаж

Африканський абордаж

Ситуації, які звичайна людина може побачити лише у голлівудських історичних фільмах, трапляються і в наші часи. Ввечері минулої п’ятниці французьку трищоглову 88–метрову люкс–яхту Ponnant біля берегів східноафриканської країни Сомалі захопили десятеро озброєних піратів. На борту судна було на той момент 30 осіб. За повідомленням МЗС України, серед них є одна громадянка нашої держави. Тим часом, як повідомляє російська інформагенція ІТАР–ТАКС, у заручниках опинилися аж десятеро громадян України.

«Я не вірю!»

Микола Кіндюк, батько Наталі Кіндюк, мешканки Євпаторії, старший електрик із «Нафтогазу–67», досі у списку зниклих безвісти. Пані Наталя вважає, що і українська, і китайська сторони від самого початку зробили недостатньо для порятунку екіпажу українського буксира, який позаминулої суботи пішов на дно після зіткнення з китайським суховантажним судном «Яохай». На відміну від решти родичів, які в основному довіряють співробітникам оперативного штабу «Чорноморнафтогазу» в Чорноморському, пані Кіндюк одразу взялася проводити власне розслідування і вимагати від «Чорноморнафтогазу» й українських дипломатів додаткової інформації. «Я не розумію, чому вони нічого не кажуть», — обурюється Наталя Кіндюк. Учора вона скликала в Сімферополі прес–конференцію.

Василь Шевченко: Ми повинні наших моряків відстояти і захистити

Василь Шевченко: Ми повинні наших моряків відстояти і захистити

Увесь минулий тиждень українці напружено слідкували за повідомленнями з Гонконгу, де позаминулої суботи, зіткнувшись з у кілька разів більшим китайським суховантажним судном, затонув буксир «Нафтогаз–67» з українською командою на борту. Всі сподівалися на те, що з перевернутого догори дном судна китайські водолази ще дістануть когось живим, проте ці надії танули з кожним днем. До місця аварії одразу вилетіла урядова комісія, яка мала допомогти і скерувати китайців у їх пошуках і відстояти в інциденті сторону українських моряків. Її очолив перший заступник міністра транспорту та зв’язку Василь Шевченко. В умовах, коли через півсвіту надходила скупа і суперечлива інформація про хід рятувально–пошукових робіт, пан Шевченко був чи не єдиним джерелом інформації з Гонконгу. Минулої середи більша частина комісії повернулася додому, привізши з собою запаяні цинкові труни з тілами двох знайдених моряків. Василь Шевченко розповів «УМ» про те, як проходять пошуки та про розслідування трагедії.