Курка, пшениця і фенхель

Курка, пшениця і фенхель

«М’ясо тане у роті», — так характеризує ліванську курку з фенхелем телекулінарка Юлія Висоцька. Щоб приготувати цю страву, треба тушку птиці порізати на порційні шматки. Суміш із чайної ложки меленої кориці, насіння фенхеля, горошин чорного перцю та солі, по півложки насіння кумина та порошку чилі й трьох столових ложок iз верхом борошна подрібнити у млинку і втерти у шматки курки, щоб вони були з усіх боків щільно покриті спеціями.

Хліб буде смачніший, якщо...

Насіння фенхеля використовують у кулінарії, як правило, попередньо підсмаживши на сухій сковорідці: після такої обробки прянощі стають солодшими й ароматнішими. В Індії підсмажений фенхель часто жують після столування, щоб освіжити дихання, а ще — покращити процес травлення. Цим насінням кулінари різних країн присмачують перші страви, м’ясо птиці, баранину, жирну свинину. Фенхель — популярна приправа для хліба в Італії, а також у південній Німеччині та Австрії.

Юлія Савостіна: Рецепт найсмачнішої курки позичила у Пітера Мейла

Юлія Савостіна до того, як стала керівником піар–служби Національної телекомпанії України, працювала виконавчим продюсером на «Гравісі» i ведучою на ICTV та СТБ. Уже будучи начальником управління зв’язків iз громадськістю та ЗМІ НТКУ, у минулому телесезоні ще з’являлася в ефірі державного каналу в програмі «Легко бути жінкою». Кулінарію Юля називає своїм хобі.

Три в одному

Три в одному

Серед різновидів редьки один з найпомітніших — дайкон, що в перекладі з японської означає «великий корінь». Любов до нього у Країні Східного Сонця вимірюється найбільшою площею вирощування у порівнянні з іншими овочевими культурами. Японці, а також корейці та китайці, корінь дайкону їдять сирим, маринованим і вареним, а порізану гичку смажать. Білий корінь довжиною з півметра «найсолодший» посередині — цю частину часто варять і подають із соєвою пастою місо. Зверху — гірчинка відчутніша, саме те, що підійде для салатів і маринування. Частина, що внизу, найбільше «пече», тож її, як правило, використовують як приправу. Взагалі дайкон — за смаком щось середнє між капустяним качаном (не даремно ж обидві рослини з родини хрестоцвітих) та звичною для нас чорною редькою. Японську редьку нині продають у наших супермаркетах і вирощують на присадибних ділянках.

Хелловін починається

В останній день нинішнього місяця починається темна частина року за календарем кельтів. Популярніше: 31 жовтня — свято Хелловін, історія якого розпочалася на землях сучасних Великобританії та Північної Франції. Якщо ви не захоплюєтеся перевдяганнями у костюми та «ліхтарем Джека» з гарбуза, то наближення містичного свята може спонукати приготувати страви з овоча, який Шарль Перро перетворював на карету для Попелюшки.

Розіграш чи пригощання,

У кельтського Хелловіна і християнських Різдва та Нового року є спільні традиції. Зокрема, ходіння ряжених. У древніх кельтів темної пори року на вулиці виходили вдягнені у костюми діти, щоб назбирати у перехожих солодощів. Кожному зустрічному малі традиційно казали одну й ту саму фразу: «Trick or treat!» — «Розіграш або пригощання!». Якщо ви пригостите рідних чи друзів запіканкою–пирогом із гарбуза, яблук та вершкового сиру, то навіть будень для них перетвориться на свято.

Кожен багатого хвалить

Кожен багатого хвалить

Хоч би як «народний» Президент і його уряд не вихваляли створюваний ними рівень життя, щодня все тугіше доводиться затягувати паски. Коли ціни на продукти стрімко летять угору, локшину, яку влада намагається навішувати нам на вуха, в тарілку не покладеш. А харчуватися все одно треба, і щоразу хочеться урізноманітнити столування. Тому ми вирішити зібрати рецепти смачних страв, у яких дорогі м’ясо чи рибу частково чи навіть повністю заміняють дешевші овочі й крупи.

Смоковниця — ласунам

Хто сповідує принцип: м’ясо і закуски мають бути солоними чи гострими, а солодке — до солодкого, прилаштовуйте інжир у десерти.

Найпростіший варіант десерту з плодів фігового дерева — інжир у сметані з горіхами. Стиглі свіжі плоди ви просто миєте, зрізаєте корінчик і четвертуєте, але ріжете їх не до кінця. Утворені квіточки розкладаєте на тарелі і поливаєте збитою з цукром сметаною. Зверху посипаєте подрібненим волоським горіхом.