План виконують «крохи»

На дороги столиці не повертатимуть дорожні знаки обмеження швидкості 80 км/год. Щороку на зимовий час Державтоінспекція знімала їх, замінюючи на «60». Причини, якими керувалися правоохоронці, здавалося б, цілком зрозумілі й логічні: у Києві, де більшість доріг є багатополосними, обмежувати швидкість на період ожеледиці й морозів задля безпеки самих же водіїв було необхідно. Відповідно, з настанням потепління кожного року КП «Київдорсервіс», за рекомендацією ДАІ, здійснювало таку ж саму процедуру з точністю до навпаки. Та 2010 рік стане винятком. «У київській ДАІ проаналізували дорожню ситуацію і поки не дозволили повертати знаки 80 км/год.», — повідомив «Комсомольській правді в Україні» голова Служби забезпечення організації дорожнього руху КП «Київдорсервіс» Володимир Дойнічка. А це означає, що «клієнтів» із числа київських водіїв у даішників побільшає.

Дітям до шістнадцяти...

Дітям до шістнадцяти...

У квітні під Міністерством юстиції у Києві мітингували обурені батьки. І не тільки. Кілька громадських організацій — «Батьківська держава», «Православний вибір», «Союз жінок за майбутнє дітей» делегували своїх представників висловити незгоду із запровадженням в Україні ювенальної юстиції. Поки що законопроект перебуває на стадії експертної оцінки: документ направили на вивчення до Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Якщо ЮНІСЕФ проект схвалить, його матеріали ляжуть на стіл Віктору Януковичу. От тоді вже розмова вийде на більш предметний рівень, коментують у Міністерстві юстиції. Втім, додають чиновники, концепція не передбачає жодних радикальних змін, але формує напрям, в якому просуватимуться правові реформи для захисту дітей, що скоїли злочин. Цим наразі офіційний коментар Мін’юсту і вичерпується.

А по–грузинськи не пробували?

А по–грузинськи не пробували?

Навколо проблеми подолання корупційної гідри в Україні за роки незалежності зламано чимало словесних «списів», натомість украй мало зрубаних голів. Тоді як сама проблема корупції вже є перезрілою для України. Про масштабність цього явища свідчать як численні соцопитування (86% українців вважають корупцію дуже поширеною в нашій державі), так і «корупційні рейтинги» міжнародних організацій (за даними «Трансперенсі Інтернешнл», у 2009 році за рівнем корупції Україна скотилася на 146–те місце з–посеред 180 країн світу й ділить його з Росією, Камеруном, Еквадором, Кенією, Сьєрра–Леоне та Зімбабве). І це при тому, що у 2003 році Україна посідала 102–гу сходинку цього рейтингу.

Боротьбу з корупцією оголосили всі нові країни Східної Європи та Центральної Азії, що постали на руїнах СРСР. Утім у кожної держави тут своя «рецептура», так само як і рівень поступу. За останні роки вражаючого антикорупційного ефекту досягла лише одна з них — Грузія. За даними тієї ж «Трансперенсі Інтернешнл», ця кавказька країна зробила неабиякий стрибок у рейтингу за шість років реформ: піднялася зі 124–го місця на 67–ме, а її рівень корупції відповідає рівню країн Євросоюзу. То чи є прийнятним антикорупційний досвід Грузії для України? З’ясувати це на минулому тижні під час засідання «круглого столу» намагалися українські та грузинські фахівці та експерти. Шкода, що чимало запрошених на захід вітчизняних посадовців із РНБО, Кабміну, ГоловКРУ, відповідних комітетів ВР захід проігнорували.

Озброюватися не можна заборонити

Озброюватися не можна заборонити

Невдовзі кожен психічно врівноважений українець, що не має судимості, може отримати право володіти травматичною зброєю. Адже на минулому тижні Верховна Рада переважною більшістю голосів прийняла в першому читанні проект Закону «Про обіг зброї невійськового призначення». Один з авторів законопроекту, член депутатської групи «За Україну!» Володимир Мойсик у коментарі «УМ» зазначив, що його здивувала кількість нардепів, які підтримали законопроект — аж 318 голосів! «Це засвідчує готовність суспільства до ухвалення закону в цілому, адже народні депутати є представниками народу в парламенті, — вважає Володимир Романович. — Тим більше що норми законопроекту спрямовані, перш за все, на гарантування конституційного права громадян України на захист свого життя, здоров’я і власності та охорону громадського порядку, усунення формальних перешкод у придбанні ними зброї самозахисту».

Натомість вражаюча підтримка «збройного» законопроекту стурбувала МВС, яке вже за тиждень заявило про свої «п’ять копійок» щодо перспектив озброєння українців — тобто про 50 поправок до майбутнього закону.

На потяг — із документом

На потяг — із документом

Найближчим часом в Україні з ініціативи МВС можуть відновити іменні квитки на пасажирські потяги. Як повідомив «УМ» співробітник Департаменту зв’язків із громадськістю МВС Геннадій Карпюк, міліцейське відомство вже внесло свої пропозиції з цього питання на розгляд уряду, нині готується відповідна постанова Кабміну. Нагадаємо, що вимога обов’язкового внесення паспортних даних пасажирів залізниці до проїзних документів була запроваджена ще у 1997 році й проіснувала десять років. «Безликими» ж квитки стали три роки тому.

Шофере, не поспішай

Шофере, не поспішай

До 23 квітня Державтоінспекція МВС посилено перевірятиме пасажирський автотранспорт по всій країні задля профілактики аварійності. Як повідомляє прес–служба Департаменту ДАІ, додаткових перевірок не уникнути не лише перевізникам, а й водіям. Інспектори цікавитимуться тим, як маршрутники організовують передрейсовий контроль за технічним станом «бусиків», проводять медичний огляд водіїв і чи вже усунули вони раніше виявлені недоліки. Але, перш за все, водіїв автобусів «ловитимуть» за перевищення швидкості, порушення руху через залізничні переїзди, відхилення від визначеного маршруту та керування у нетверезому стані.

Не той паспорт

Кабінет Міністрів скасував останні зміни, що мали бути внесені в технічний опис і зразок бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Нагадаємо, що ці зміни уряд Тимошенко прийняв в останні дні перед відставкою — 2 березня 2010 року. Натомість нинішній склад Кабміну відновив дію технічного опису і зразка бланка закордонного паспорта, затвердженого ще в червні 2007 року. Відповідну постанову Кабмін прийняв ще два тижні тому, натомість лише вчора постанову офіційно опублікували в газеті «Урядовий кур’єр».

Від паузи й до абсурду недалеко

Від паузи й до абсурду недалеко

Екс–Президент Віктор Ющенко цінує ту роботу, яку зробила слідча група під керівництвом слідчого з особливо важливих справ Генпрокуратури Галини Климович щодо розслідування справи про його отруєння. Так він відреагував на запитання «УМ» щодо інформації про призупинення слідчих дій у цій резонансній справі на минулому тижні, згідно з наказом заступника Генпрокурора Віталія Щоткіна, та ймовірність відсторонення від її розслідування групи слідчих на чолі із пані Климович. Зауважимо, що паузу у слідстві зроблено до того часу, поки ця резонансна справа не буде вивчена прокурором, що здійснює нагляд за її розслідуванням.

«Хлопці, я вас не боюся!»

Повістку із викликом до слідчого Генпрокуратури леді Ю. отримала під час Великодніх свят. За словами самої екс–Прем’єрки, її викликають за розповсюдження нею інформації щодо ходу розгляду справи у Конституційному Суді щодо формування коаліції. Водночас, вона запевняє, що залякати її не вдасться. Мовляв, це не вдалося Кучмі, не вдасться і Януковичу. Тож на допит вона обов’язково прийде.