Без дощів і коштів

Без дощів і коштів

Хоч цьогорічний урожай і не дотягує до рекорду, але й задніх не пасе — за прогнозами Міністерства аграрної політики, зернових та кукурудзи зберуть 45 мільйонів тонн (на 9 млн. тонн менше порівняно з минулорічним рекордом). Проте виручених коштів від продажу зернових аграріям не вистачить для проведення повноцінної посівної, окрім того, на шляху сіячів стоїть засуха. Всі ці «доданки» в сумі можуть значно понизити врожай–2010.

Наступ на село

Наступ на село

Плановими та позаплановими зборами представників регіональної влади напередодні виборів уже нікого не здивуєш. Адже хто, як не вони відповідають за симпатії значної частини виборців — подумали очільники держави й «пішли в народ». Перед вихідними пройшло аж дві наради: з головами сільських та селищних рад поговорили й Президент, і Прем’єр–міністр. Проте якщо Віктор Ющенко у спілкуванні з сільськими посланцями від областей намагався озвучувати реальні кроки покращення ситуації на селі, то Юлія Тимошенко навіть зібралась закон порушувати, не посоромившись озвучити такий намір перед масовим зібранням, — і все винятково в інтересах селян.

Навіщо нащадкам земля

Навіщо нащадкам земля

Реформи у сільському господарстві призвели до зростання безробіття в сільській місцевості, впевнені у Держкомземі. На захист своєї точки зору наводять статистику: майже 30 відсотків безробітних живе у сільській місцевості. А найвищий рівень безробіття серед молоді: безробітні селяни віком від 15 до 29 років становлять близько 53,5 відсотка незайнятого населення країни. Решта ж виживає переважно завдяки веденню господарства на присадибних ділянках.

Увага на етикетку!

Згідно з постановою Кабміну, вимоги до виробників висувають досить жорсткі. Згідно з нею, кожна одиниця споживчої тари або інший носій інформації, який супроводжує такі харчові продукти чи сільськогосподарську продукцію, повинні містити інформацію про наявність у них ГМО.

За все заплатить покупець

За все заплатить покупець

Сьогодні ніхто в державі не знає, скільки коштує цукор. Ціни на солодкий пісок різняться майже удвічі: якщо кілограм цукру з Держрезерву обходиться покупцеві від 4,02 до 4,3 гривні, то «нерезервного» — від 5,13 до 7 гривень. Причому абсолютними рекордсменами з польоту цін визнано Автономну республіку Крим, Запорізьку та Одеську області, а також місто–герой Київ.

Хотіли, як краще...

Усупереч бадьорим заявам уряду, аграрії змушені продавати зібране зерно собі на збиток. Через те, що Аграрний фонд довгий час не міг визначитися із ціновою політикою, селяни за безцінь віддавали зібраний урожай спекулянтам. Це — вимушений захід, тому що соціальна сфера села перебуває на грані краху, а «живих грошей» катастрофічно не вистачає...

Привид молочного ревізора

Привид молочного ревізора

Днями в Україну приїде європейський комісар із питань АПК: цього разу перевірятимуть молочні підприємства. І якщо останнім пощастить пройти це випробування, європейці матимуть змогу спробувати українські молочні продукти, але, як кажуть, «на один зуб». Вітчизняні ж виробники зможуть тільки похвалитися своїм європейським статусом: зайняти серйозну нішу на цьому ринку найближчим часом їм не вдасться.

Солодка лихоманка

Світові ціни на цукор б’ють тридцятирічні рекорди: через несприятливі погодні умови у флагманів світового виробництва цукру — Бразилії та Індії — цьогоріч вартість солодкого піску може перевищити 500 доларів за тонну. Експерти світового ринку зазначають: цукор значно подорожчав уже з початку року — ціна на цукор–сирець досягла 18,5 цента за фунт, а на цукор–пісок — 485 доларів за тонну. Виробники ж чекають подальшого зростання.