Бризки Борису і Глібу від Ахмеда

Бризки Борису і Глібу від Ахмеда

Місто–супутник Києва намагалося забезпечити гостям змагань якнайбільший комфорт. Навкруги стадіону, спеціально обладнаного для перегляду водних гонок, влаштували чимало переносних кафе, вистачало продавців сувенірних і вжиткових дрібничок, не доводилося шукати й біотуалети. Для дітей влаштували ігрові майданчики біля дамби, аби вони могли зайняти себе, поки батьки дивилися шоу. Запам’ятався «болід» із квітів, який поставили на вході. Відвідувачі мали змогу давати пожертви на дитячі будинки.

Благодать під охороною

На підході до Києво–Печерської лаври, де святкову літургію служили московський патріарх Кирил, грузинський католикос Ілія ІІ та предстоятель УПЦ МП митрополит Володимир, впадала в око чимала «армія» правоохоронців. Із метою безпеки перекрили навіть парк Перемоги. Щоправда, всередині монастиря міліції помічено не було — силовики стояли хіба що навколо величезної сцени, побудованої біля Успенського монастиря, щоб максимальна кількість вірян мала змогу бачити святих отців.

Лукашенку пророкують долю Чаушеску

Лукашенку пророкують долю Чаушеску

Біля пам’ятника відомому білоруському письменнику Володимиру Короткевичу в Києві, поруч iз посольством Білорусі, учора відзначали День незалежності цієї держави. Не той, який відзначає нинішня білоруська влада, а «справжній», історичний — саме його вважає національним святом опозиція, що активно бореться з режимом Олександра Лукашенка. На початку мітингу гімн Білорусі перед присутніми виконав білоруський музикант Андрій Бананов. В Україні він лише місяць — устиг виїхати ще до початку масових репресій. У коментарі «УМ» хло­пець зазначив, що протести, які зараз відбуваються в його країні, були викликані економічними негараздами, що стали останньою краплею в чаші терпіння білоруського народу.

Пастир і пропагандист

З візитом до України патрiарх Московський Кирил приїздить уже вп’яте за останні два роки. Перед нинішніми відвідинами землі, з якої пішло християнство на Русі, предстоятель РПЦ привітав свою паству з Днем Хрещення, яке відзначають 28 липня. «Київська хрещальна купіль навіки зв’язала спільною історичною долею єдинокровні народи Росії, України і Білорусі... Усі ми, преємники дніпровської Йордані, є, незважаючи на земні кордони, що нас розділяють, громадянами єдиної духовної Вітчизни — Святої Русі», — сказано у святковому патріаршому посланні Кирила духовенству та мирянам.