Один за трьох

Один за трьох

За два тури до завершення першого групового раунду Кубка Європи у чотирьох із восьми квартетів уже визначилися перші учасники наступного раунду змагань.

Нагадаємо, що минулого року до «топ–16» від України пробився БК «Донецьк», який у підсумку зупинився на чвертьфінальній стадії. Але в цьо­му єврокубковому сезоні результати «тигрів», які суттєво оновилися в літнє міжсезоння, м’яко кажучи, не тішать. Навіть тренерська ротація — іспанець Хосеп Беррокаль посеред сезону замінив відставленого серба Владу Йовановича — суттєво не вплинула на гру команди. Як програвали донеччани за старого очільника, так у Єврокубку зазнають невдач під орудою й нового наставника. Щоправда, одного разу Беррокаль таки виграв — у третьому турі «тигри» вдома здолали польський «Сопот». Однак повторити успіх на виїзді не змогли. Виграючи позавчора після першої половини зустрічі 11 пунктів, до завершення двобою донеччани примудрилися програти майже стільки — 67:77. Відтак третя поразка в чотирьох турах практично не залишила чемпіонам України шансів на вихід із групи.

Скальпи з фаворитів на радість донеччанам

Чотири тижні тому «Донбас» у Санкт–Петербурзі зазнав найболючішої поразки в КХЛ — 2:9. Однак позавчора ввечері на домашньому льоду палацу спорту «Дружба» підопічні Юліуса Шуплера реваншувалися за той провал, перегравши, хоч і мінімально, найбагатший клуб ліги — СКА.

Кровожерність відкладено на потім

Кровожерність відкладено на потім

«Білі починають і виграють» — якщо для більшості видів спорту та їх коментаторів це лише штамп, то в шахах перевага першого ходу має суттєве значення, адже частенько дозволяє гросмейстеру, що грає білими фігурами, здобути не лише ініціативу, а й перемогу в партії. Хоча не в усіх і не завжди виходить втілити такий «гандикап» у життя. Ось і Ганна Ушеніна, першою почавши дебютну партію фінального протистояння на чемпіонаті світу, не тільки не виграла, а й ледь уникла поразки. Як відзначила наша співвітчизниця, на 20–му ході вона зробила невдалий розмін, а від поразки її врятувала... помилка суперниці — Антуанети Стефанової.

Із шаблею — на танки

Із шаблею — на танки

За останні кілька років молода генерація українських плавців уже не раз доводила своє вміння швидко плавати на чемпіонатах Європи на «короткій» воді. Підтвердили це підопічні Сергія Бондаря й на цьогорічному єврофорумі, що днями завершився у Франції, здобувши там сім нагород, серед яких і дві золоті.

Попри те, що статус цих змагань далеко не найвищий (більшість провідних плавців ігнорують старти на ЧЄ у 25–метрових басейнах), шосте загальнокомандне місце стало непоганою реабілітацією для команди, яка на Лондонській олімпіаді не змогла виграти жодної медалі.

Водночас намір «УМ» підбити підсумок змагань у Шартре викрив чималі проблеми в організації вітчизняного плавального господарства, конфлікт фахівців та посадовців і… авжеж, боротьбу за владу.

Крок назустріч легенді

Крок назустріч легенді

Нинішній сезон королівських перегонів, що в неділю завершився в Бразилії, став уже точно останнім для легендарного Міхаеля Шумахера. І хоча після повернення у «Ф–1» 2010 року німецький гонщик не зміг більше поповнити свій призовий доробок, планка, встановлена Міхаелем до кінця сезону–2006, тримається високо. На згадку про себе 43–річний Червоний Барон залишив кілька рекордів. Головне — що Шумі здобув найбільше чемпіонських титулів — сім, при цьому виграв п’ять сезонів поспіль.

Награвання з тестуванням

Награвання з тестуванням

Хочеться одразу нагадати, що від нашої жіночої збірної на «Кубку Турчина» перемоги ніхто не вимагав і не очікував. І Леоніду Ратнеру, і його підопічним напередодні старту чемпіонату Європи більше хотілося пограти в гандбол, спробувати награти якісь зв’язки. Адже, як відзначав наставник українок, за останні півтора року національна збірна, складена майже всуціль із легіонерок, провела лише три контрольні матчі.

Власне, дива не сталося. Українська команда, яка лише за день до турніру зібралася в повному складі, змогла виграти лише один поєдинок із трьох (у Македонії) та зрештою посіла четверте місце. Однак, як і бажав Леонід Анатолійович, його дівчата отримали спаринги з достойними опонентками, а столичні шанувальники ручного м’яча вперше після тривалої паузи змогли насолодитися цією видовищною грою.

У пошуках позитиву

У пошуках позитиву

Передостанній тур ПЛ у нинішньому календарному році став першим, у якому команди–учасниці Ліги Європи грали свої матчі в понеділок. Тобто «Дніпро» й «Металіст» після непростих четвергових баталій на євроарені отримали три дні на повноцінне відновлення. І якщо зайвий день відпочинку для «дніпрян», які вчора ввечері приймали відвертого аутсайдера із Запоріжжя, певно, особливого значення не мав, — перемагати колектив Кварцяного «Дніпро» мусить і напіврезервним складом, то харків’янам перед непростим двобоєм із «Таврією» перепочинок був дуже необхідний. Адже в поточному розіграші ЧУ слобожанці, як і дніпропетровці, мають чудову нагоду зачепитися за другу сходинку, що дасть їм можливість дебютувати в Лізі чемпіонів.

Кому Мальдіви, кому — мітла

Кому Мальдіви, кому — мітла

Без сумніву, виступати у груповому раунді Ліги чемпіонів — почесно й престижно. А ще гра в колі 32 найсильніших команд Старого світу — прибуткова справа. Хай навіть команда програє всі матчі в групі — вона отримає 2,4 млн. євро лише за участь. На жаль, складається враження, що для київського «Динамо» остання складова загальноєвропейського футбольного свята є найголовнішою. Адже, показавши свій максимум у кваліфікації, надалі «біло–сині» просто перестали грати.

Олена Костевич: Бойова зброя розбиває руку

Олена Костевич: Бойова зброя розбиває руку

Приймати вітання й нагороди — для Олени Костевич справа звична. Днями 27­річна чернігівка вдруге за рік отримала відзнаку як найкраща спортсменка місяця в Україні. У лютому НОК відзначив Олену за «срібло» європейської першості, хоча основним приводом для визнання став титул кращої в 2011 році за версією Міжнародної федерації стрільби. А повторні вітання підопічна Ігоря Чередінова, з яким вона співпрацює вже 14 років, отримала після перемоги у фіналі цьогорічного Кубка світу, до речі, другої поспіль. «Ви не лише знову стали найкращою, а й гідно справились зі своєю місією — захистити титул, здобутий у 2011­му», — відзначив президент НОК України Сергій Бубка.

Цікаво, що у фіналі КС Олена Костевич випередила француженку Селін Гобервілль, якій на Олімпіаді програла перестрілку за «срібло» на дистанції 10 м. «Я довела, свою перевагу в цьому виді зброї», — сказала «УМ» переможниця Кубка світу, немов виправдовуючись за дві олімпійські «бронзи» Лондона.

Як зазначає олімпійська чемпіонка 2004 року Костевич, виступом на Іграх­2012 вона задоволена. «Я виступила вдало й у Лондоні, й підтвердила свій результат на Кубку світу. Мій результат невипадковий», — говорить Олена. Та й про яку випадковість може йтися, якщо, починаючи з 2002 року, вона демонструє «кучну» стрільбу «по медалях».

Тріумф ціною ганьби

Для осмислення того, що сталося позавчора, варто згадати: попередня єврокампанія завершилася для «Шахтаря» повним провалом. Декларуючи майже чемпіонські амбіції, торік «гірники» у своїй групі Суперліги фінішували на останньо­му місці. Отямившись після болючого удару, президент клубу Рінат Ахметов попросив у вболівальників вибачення і пообіцяв виправити ситуацію. Результат не змусив себе довго чекати. Ще за тур до завершення групового раунду Ліги чемпіонів–2012/13 донеччани забезпечили собі путівку до «плей–оф» із дуже непростої групи. В останньому турі «Челсі» і «Ювентус» визначатимуть третього зайвого, а «Шахтар» може спочивати на лаврах.