Кулак у ніс владі та опозиції

Кулак у ніс владі та опозиції

«А я сподівався зекономити на пиві», — пожартував Юрій Луценко, проходячи між сидіннями автобуса, який віз провідників «Народної самооборони» і журналістів до Вінниці. Журналістів на перший виїзд нового громадсько-політичного руху зібралося справді багато, майже всі місця зайняли.

«НаСа» наступає

Першу поїздку в новій для себе ролі — лідера громадського руху — Юрій Луценко здійснив до Вінниці. Перед тим був святково-розважальний вертеп під егідою «Народної самооборони» в Івано-Франківську, а Вінниця стала першим політичним полігоном. Як зізнався потім Юрій Луценко, цей обласний центр обрали невипадково: вирішили почати «ані з Заходу, ані зі Сходу». До того ж саме у Вінниці було сформовано перший оргкомітет цього руху.

Невизнаний Кабмін

«Антикризова» коаліція не визнає вето, яке Президент застосував щодо закону про Кабінет Міністрів і готується до того, щоб його підписав Голова Верховної Ради Олександр Мороз. Сьогодні якраз спливає десятиденний термін з того часу, як у парламенті голосами «антикризовиків» та БЮТ було ухвалено цей акт. Конституція передбачає: якщо протягом десяти днів глава держави не підписує закон, прийнятий через подолання вето, документ «невідкладно офіційно оприлюднюється Головою Верховної Ради України і опубліковується за його підписом». Власне, за таким сценарієм і вирішили піти «антикризовики». Їх не хвилює, що на підпис Президентові закон пішов у зміненому вигляді, тож є юридичні підстави вважати: насправді було прийнято новий акт, а не подолано вето на «старий».

В'ячеслав Кириленко: Депутати нашої фракції канікул не матимуть

В'ячеслав Кириленко: Депутати нашої фракції канікул не матимуть

В'ячеслава Кириленка обрали головою фракції «Наша Україна» менш ніж місяць тому. Й він одразу почав відпрацьовувати аванси. Зокрема, кажуть депутати, новий лідер почав втілювати у «Нашій Україні» жорстку дисципліну — запровадив щоденну практику «чергових по рядах», завданням яких є забезпечення одностайності голосувань. Ще кажуть, що тепер в обов'язковому порядку один із «днювальних» від «НУ» має виступати з трибуни щодо кожного законопроекту. Загалом фракція задоволена Кириленком. Його добре сприймають люди, виважений, але має добру «хватку» і, відповідно, непогані політичні перспективи.
Колеги прогнозують, що невдовзі Кириленка очікує ще один кар'єрний злет — лідерство в партії «Народний союз «Наша Україна». В інтерв'ю «УМ» пан В'ячеслав поки що обережно коментує цю інформацію. Як і прожекти з приводу того, що навесні «Наша Україна» стане складовою блоку «Народна самооборона» під проводом Юрія Луценка...

ДЕВОНічний газ,

ДЕВОНічний газ,

«...А це могла б бути блискуча, на мій погляд, фірма, — з жалем у голосі каже торговий радник-посланник посольства Польщі в Україні Анна Сковронська-Лучинська. — Це був би цікавий приклад співробітництва Польщі та України. До того ж у стратегічній для наших країн паливно-енергетичній сфері. А все так гальмується і гальмується, гальмується і гальмується...»
На прикладі «Девону» — саме про це українсько-польське підприємство розповідає пані Сковронська-Лучинська — яскраво проявляється інвестиційний клімат України. У нас чимало клопочуться про залучення іноземних інвесторів. Поле для діяльності капіталовкладника — неозоре. Але в Україні інвестора також чекає неринкова конкуренція, недосконале законодавство, а подекуди ще й тиск iз боку можновладцiв. Якщо це стосується інвестора, який збирається вкладати гроші в паливну сферу, то йому слід пам'ятати також і про газову залежність України від Росії. Ця залежність змушує державу чимдуж «закручувати гайки» на власному газовому ринку.

Дорадилися до «губернаторства»

Іще до Нового року керівництво України вирішило заповнити вакансії «губернаторів» у двох областях України. Учора на сайті Президента України з'явилися тексти указів про призначення керівників держадміністрацій Житомирщини та Сумщини — Юрія Павленка та Степана Качура. Цікаво, що обидва політики — колишні народні депутати, екс-міністри (відповідно, молоді-спорту і житлокомунгоспу) останнім часом працювали радниками Президента. Качур — близько двох місяців, Павленко — неповні два тижні.

Партія, окИрилена змінами

Партія, окИрилена змінами

Найбільша складова блоку «Наша Україна» — партія НСНУ — висунула на посаду лідера фракції свого партійця-новобранця В'ячеслава Кириленка. Відповідне рішення було прийняте позавчора на засіданні президії ради НСНУ. «Нашоукраїнські» вершки одностайно висловилися за кандидатуру молодого політика — колишнього активіста УНП, екс-голови Української студентської спілки.

Напад «обороною»

Напад «обороною»

Колишнього міністра внутрішніх справ давно сватали до різних політичних сил. Він відмовчувався, але обіцяв розкрити карти 20 грудня, на День міліції. Луценко стримав свою обіцянку і вчора повідомив: «Я ініціюю створення громадянського руху народної самооборони. Я не йду в жоден партійний проект. Це об'єднання для членів і не членів партій, для прихожан будь-яких конфесій», — розповів Луценко.

Володимир Шаповал: Існують юридичні підстави, щоб визнати політреформу неконституційною

Володимир Шаповал: Існують юридичні підстави, щоб визнати політреформу неконституційною

Відставка міністра закордонних справ Бориса Тарасюка стала, мабуть, найяскравішою і найзапеклішою віхою в протистоянні між Президентом і урядом, відколи в дію вступила політреформа. Гілки влади ставлять під сумнів легітимність дій один одного з приводу Тарасюка. А все це через недосконалість Конституції. Відтак існують справедливі побоювання, що рано чи пізно недоліки політреформи виллються у політичну кризу.
Виходів небагато: або однозначно витлумачити суперечливі положення Конституції, або вдосконалити Основний закон. Звісно, найкращим був би другий варіант. Але в нього мало віриться, зважаючи на розбіжності політиків у поглядах на перерозподіл владних повноважень. Усвідомлюючи таку перспективу, частина політикуму пропонує прийняти нову Конституцію на референдумі. Колишній суддя КС, а нинi — представник Президента в Конституцiйному Суді, доктор юридичних наук Володимир Шаповал зазначає, що для цього є правові підстави.