Щоб не «шкодив»

Адміністрація Московського державного інституту міжнародних відносин (російська абревіатура — МГИМО) таки звільнила історика і релігієзнавця Андрія Зубова — професора кафедри філософії. Раніше Зубов надрукував у єдиній ліберальній російській газеті «Вєдомості» статтю про російсько–українську кризу, в якій порівняв анексію Криму з приєднанням фашистською Німеччиною Австрії у 1938 році.

Що в Путіна «на умі», те у  Жириновського на язиці

Міністерства закордонних справ трьох європейських країн отримали від Держдуми Росії офіційного листа з пропозицією спільно здійснити розподіл України. Текст цього звернення підготував лідер парламентської фракції Ліберально–демократичної партії Володимир Жириновський.

Здрастуй, зброє

За підсумками 2013 року Китай вийшов на четверте місце у світі за обсягами експорту зброї, потіснивши Францію на п’яту сходинку. Відповідні висновки містяться в оприлюдненому вчора звіті стокгольмського Міжнародного інституту досліджень миру (SIPRI).

Таку «Лєнту» більше не подавай

Позавчора надвечір на сайті популярного російського інформаційного інтернет–порталу Lenta.ru з’явилося повідомлення, що головного редактора цього видання Галину Тимченко звільнено, а на її місце призначено нового керівника.

Був героєм, став ізгоєм

Екс–прем’єр–міністра Хорватії Іво Санадера засудили до 9 років позбавлення волі. Його та ще кількох членів партії Хорватський демократичний союз визнано винними в корупції, привласненні державних коштів та нелегальному фінансуванні своєї політичної сили.

Фукусімська зона

Фукусімська зона

Через три роки після руйнівного цунамі та землетрусу, що спровокували най­страшнішу атомну катастрофу з часів Чорнобиля, у Японії триває ліквідація наслідків аварії на АЕС «Фукусіма–1». Головна проблема — радіоактивна вода, що накопичується в реакторах і потрапляє в океан.

Крим завалив фондовий ринок Росії

З моменту відкриття на початку тижня фондові та фінансові ринки Росії перебувають у постійній лихоманці. Збройна інтервенція до Криму та пов’язані з нею обіцянки світової спільноти запровадити санкції проти російських чиновників та компаній стрімко обвалила біржові індекси та курс національної валюти.

На черзі — Молдова?

«З огляду на те, що ми маємо 1242 кілометри кордону з Україною, ситуація в цій країні має для нас величезне значення», — заявив позавчора під час зустрічі з держсекретарем США Джоном Керрі у Вашингтоні прем’єр–міністр Молдови Юріє Лянке.

За прикладом гривні

Курс російської валюти вчора впав до історично низького рівня. У перші хвилини торгів на Московській біржі долар США виріс на 86 копійок — до 36,75 рубля. Європейська валюта підскочила одразу на 1,24 рубля — до 50,82 рубля за євро. Локальний максимум у перші хвилини торгів сягнув 51,2 рубля за євро.