Сховаємо Мазепу й на купюрах?

Сховаємо Мазепу й на купюрах?

Активістів обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» власкор «УМ» позавчора зустрів на полтавській вулиці Калініна, біля зупинки «Алмазна», вже близько дев’ятої вечора. Вони охороняли «свій» бігборд із зображенням гетьмана Мазепи, «скопійованим» із портрета на десятигривневій купюрі, та написом: «Мазепа переміг! Українська держава є! Ми у своїй, Богом даній країні». Як пояснив в. о. заступника голови обласного осередку «Свободи» Олег Головченко, саме цей бігборд на той момент залишався єдиним, який уцілів після «набігів» міської влади.

«Фамільна» помста

Жінка, яка вранці занесла молоко для немовлят–близнюків (обидва хлопчики народилися в середині травня), перша побачила у помешканні сусідів — жителів міста Карлівка — картину, що затьмарює будь–який фільм жахів. Тіла згаданих немовлят і їхньої 27–річної матері були бездиханними, зі слідами ударів сокирою по голові... Сестра загиблої, котра гостювала тут напередодні, також мала практично несумісні з життям поранення — невдовзі у місцевій лікарні померла й вона.

Нечиста монета

Нечиста монета

Одразу 15 старовинних монет і німецьку карту часів Другої світової війни виявили співробітники Управління СБУ в Полтавській області у поштовому відправленні за кордон, зробленому одним із полтавчан. Мистецтвознавча експертиза підтвердила: згадані монети мають неабияку культурну цінність, а карта — ще й історичну. За таких умов будь–яке переміщення таких раритетів «за бугор» суворо регламентується державою, а уникнення належного митного контролю вважають контрабандою. Чи знав про це власник того добра і чи свідомо порушував закон? У цьому практично немає сумнівів. Адже йдеться про типового представника так званої «чорної» археології.

Дешевий піар на «скарбові Мазепи»

На дно Ворскли в межах Полтави організатори спортивно–пошукової гри «Знайди скарб Мазепи» опустили мішок із десятьма тисячами монет, кожна номінальною вартістю одна гривня. Перший етап гри стартував позавчора в Києві, де у приміщенні одного з банків зібралися її, за визначенням прес–служби Полтавської міської ради, «ініціатори (меценати–полтавці, які нині проживають у столиці) та представники полтавської міської влади». Саме вони перед об’єктивами телекамер спорядили в дорогу до Полтави коштовний вантаж загальною вагою понад 70 кілограмів, який відтоді став призовим фондом гри. Наступного дня його затопили у Ворсклі на місці «переправи», де, за легендою гри, під час втечі від російських військ, які 300 років тому в битві під Полтавою перемогли шведів, союзник останніх — український гетьман Іван Мазепа — нібито наказав кинути свій «скарб» у річку...

«Доплатіть, бо вкрадемо»

Днями до кременчуцької міліції звернувся виконавчий директор місцевої філії одного з харківських підприємств, яке займається торгівлею тютюновими виробами. Чоловік повідомив про те, що зловмисники викрали з їхнього офісу 340 тисяч гривень.

Диво в облозі

Диво в облозі

Відоме тепер уже всій Україні нерукотворне диво — поява образу Діви Марії на зрізі старої груші в селі Старицьківці Машівського району, про що «УМ» розповідала в одному з попередніх номерів, спричинило й цілком реальні земні проблеми для місцевих мешканців. Тільки за минулі вихідні село з трьома сотнями мешканців відвідали близько дев’яти тисяч гостей з України і навіть інших держав. Звісно, їдуть переважно автомобілями. Хоча, за словами голови Машівської райдержадміністрації Віктора Сотникова, саме Старицьківка залишилася практично єдиним у районі селом, де навіть немає твердого покриття доріг. Немає тут ні церкви, ні будь–якої інфраструктури для прийому паломників. Тож автомобілі паркують на тих же розбитих ґрунтівках, створюючи затори, безлад і наражаючи на небезпеку пішоходів. Крім того, відпочиваючі справляють нужду де доведеться… Постійний натовп у садку гостинної родини Литовченків, де росте дивовижна груша, також оптимізму господарям не додав. Надто за умов, коли приїжджі витоптали город.

Нерукотворна Діва

Нерукотворна Діва

Сотні автомобілів і, звісно, ще більше паломників минулими вихідними буквально «окупували» невелике село Старицьківку, що в Машівському районі. Люди їдуть сюди звідусіль, беручи з собою і малих дітей, щоб просто подивитися на нерукотворне диво або й прикластися до нього задля зцілення від багатьох недуг.

Сумка без листоноші

Про зникнення 22–річної листоноші, котра не донесла до «своїх» пенсіонерів досить солідну суму грошей (керівництво місцевої філії «Укрпошти» попросило правоохоронців не називати її передовсім для того, щоб не провокувати «полювання» зловмисників за колегами дівчини. — Авт.), днями кременчуцьку міліцію повідомила начальниця одного з тамтешніх відділень зв’язку.