Чи зробить почин український Геракл?

Найголовнішою спортивною подією в найближчі дев'ять днів стане 10-й чемпіонат світу з легкої атлетики, який сьогодні стартує у Гельсінкі. Cаме тут, на Олімпійському стадіоні столиці Фінляндії, колись реалізувалася мрія нині покійного президента Міжнародної федерації легкої атлетики (ІААФ) Прімо Небіоло — був проведений перший світовий форум «королеви спорту». До речі, тоді, у 1983-му, 19-річного Сергія Бубку лише в останній момент було включено в заявку збірної СРСР, і він таки став чемпіоном світу, після чого повторив цей успіх ще п'ять разів.

Володар двох перснів нам допоможе

Володар двох перснів нам допоможе

Нещодавно дворазовий чемпіон НБА у складі «Лос-Анджелес лейкерз» Станіслав Медведенко після п'яти з половиною років виступів за океаном нарешті прибув у розташування національної збірної України. З приїздом найтитулованішого форварда СНД акції команди Геннадія Защука на чемпіонаті Європи-2005 суттєво зросли. Нарешті позаду залишилися всі розмови про різноманітні перешкоди виступам Станіслава за свою національну команду (страхування і контракт із «Лейкерз»). Насправді ніяких умов для появи Медведенка під синьо-жовтим прапором у Лос-Анджелесі не ставили. Для цього потрібне було лише бажання баскетболіста. А воно є, більше того, володар двох перснів НБА має на меті допомагати вітчизняному «помаранчевому м'ячу» не лише грою.

Ліга чемпіонів — ТЮ-«ТЮн»...

Ліга чемпіонів — ТЮ-«ТЮн»...

Позавчора в українському футболі закінчилася хай не найкраща, але таки окрема славна ера. До середи, 3 серпня 2005 року, київське «Динамо» впродовж восьми років обов'язково грало в найпрестижнішому клубному змаганні — Лізі чемпіонів. Краще чи гірше — інше питання. Цього ж разу «біло-сині» завершили єврокубкову кампанію ще влітку. І це — логічна крапка у втраті киянами своїх традицій і своєї гри. У поєдинку з другосортним швейцарським «Тюном» (який через невідповідність власного стадіону нормам УЄФА грав навiть не в рідному місті, а в сусідньому Берні) і традиції, і гра, і навіть елементарне бажання зберегти обличчя не проглядалися взагалі.

Разом нас багато. Дону Кінгу нас не подолати?

Разом нас багато. Дону Кінгу нас не подолати?

Колись славнозвісний Дон Кінг сказав: «Коли ми тільки починали, усі ці рейтинги базувалися на брехні. А тепер секретів у боксерському бізнесі не залишилося — ти повинен бути чесним, і це мене бентежить». Відверто кажучи, спекотний липень 2005-го не раз довів, що до чесності у професійному боксі ще дуже далеко. І махінації рейтингами сьогодні просто подають під красивими юридичними формулюваннями. Скажімо, офіційний представник IBF Лінда Торрес заявила, що Володимир Кличко піднявся у професійних рейтингах... випадково, після того як претенденти з вищих позицій «випали» з рейтинг-листів. Суд також визнав, що умисного втручання в рейтинги не було, а Кличко-молодший втратив шанс на титульний бій після того, як провів у квітні поєдинок із боксером не «з рейтингу», тоді як Деварріл Уїльямсон переміг 15-го номера Дерріка Джеферсона. А те, що українець опинився нижче від Уїльямсона, якого він бив, у IBF дивним не вважають.

«Сонячний удар» у Гідропарку

«Сонячний удар» у Гідропарку

Вважається, що пляжний волейбол зародився на Гаваях у 1920 році. Хоча вiдтодi, як існує м'яч, зрозуміло, що «круглого» не лише копали ногами на бразильських пляжах, а й грали ним на піску руками. Першими майданчики на піску побудували американці у своїй Каліфорнії, а в Європі біч-волей з'явився у 1927 році в передмісті Парижа. Але перший чемпіонат Старого світу було проведено лише у 1993-му в іспанському місті Алмерія.

Треті не зайві

На третій раунд кваліфікації до чемпіонату світу-2006 у Неаполь чоловіча збірна України їхала не без побоювань, хоча формат відбору був досить ліберальним — дві перші команди відразу одержують прямі «квитки» в Японію, а третя «делегується» на ще один відбірковий етап у Туреччині, де квартет команд 5—7 серпня розіграє останню путівку.

Спільна мова фіна та угорської траси

Спільна мова фіна та угорської траси

Вочевидь недаремно існує таке поняття, як фінно-угорська єдність, мовна група тощо. Скільки вже разів цього сезону Кімі Райкконен на рівному місці втрачав реальні шанси на перемогу в етапах, а «чорну смугу» зміг перервати лише в Будапешті, де люди спілкуються однією з найскладніших, але трохи близькою Кімі мовою.

День першої столиці

День першої столиці

У Харкові справжній футбольний бум — «Металіст» після чотирьох турів вийшов на перше місце у вищій лізі, за різницею м'ячів випереджаючи «Шахтар», а «просто» «Харків», дебютант класу найсильніших, свою видовищну гру нарешті підтвердив першою перемогою, і якою! Причини успішного результату «металістів» слід шукати у тренерському штабі команди. Мирон Маркевич за досвідом і вмінням «робити гру» з будь-якого наявного «матеріалу» не поступається іншому визнаному авторитету — Євгенові Кучеревському. А ще в несподіваного для багатьох лідера чемпіонату є другий тренер Сергій Ковалець, чию роль у психологічній підготовці гравців важко переоцінити. Тому особлива атмосфера на центральному стадіоні Харкова, якої тут не відчувалося з часів, коли в місті працював Михайло Фоменко, — це наслідок того, що бажання уболівальників та гравців повністю збігаються і перемножуються на спільні амбіції.

«Ти де? А я на Олімпіаді!»

Цього місяця Сергій Бубка, а з ним і прогресивна легкоатлетична громадськість, відзначили 20-річчя подолання українським стрибуном із жердиною 6-метрової висоти, або «взяття Бастилії», як назвали цей рекорд французи. Але тепер перед Сергієм Назаровичем височать інші планки — уславлений спортсмен набирає розгону як чиновник, президент Національного олімпійського комітету. І позавчора за участю Бубки було підписано найбільший спонсорський контракт для НОК. Провідний оператор мобільного зв'язку в Україні — UMС — підтримуватиме олімпійців упродовж 2005—2008 років, тобто до наступних літніх Ігор включно.

Кому потрібен футбол у Сумах

Коли в тому чи іншому місті виникають проблеми з фінансуванням футбольної команди, завжди пригадуються слова Леоніда Буряка, коли він тренував збірну України: «А чому ми повинні грати ліпше, ніж західноєвропейські команди? У нас що, економіка більш розвинута?» Навряд чи відтоді ми стали жити краще за данців, греків і турків, але ж випереджаємо їх у відборі до чемпіонату світу. Значить, не лише в «економіці» проблема. Тим більше що в нас вистачає олігархів, які не проти «погратися» у футбол та клубне господарство. Але не у кожному місті є такі «благодійники», бо не кожне «дитя дикого капіталізму» бажає перекладати гроші з народної кишені у «футбольну». І не скрізь місцеві громади та представники регіональної виконавчої влади мають утримувати футбольні клуби.