КІНАха не буде

КІНАха не буде

Анатолій Кінах таки перейшов під крило Віктора Януковича. Для того, щоб розширити територію своїх впливів, «антикризова» коаліція офірувала лідерові Українського союзу промисловців і підприємців посаду міністра економіки. Учора спеціально «під Кінаха» парламент за поданням Януковича звільнив із Мінекономіки Володимира Макуху — йому останнім часом часто перепадало від Прем'єра. За затвердження Кінаха проголосувало 255 народних депутатів. Зелені кнопки понатискали представники «антикризової» коаліції, кілька перебіжчиків із БЮТ та група Кінаха (квота Партії промисловців і підприємців) із фракції «Нашої України». Ймовірно, що в найближчому майбутньому вся ця група забажає стати повнокровним учасником «антикризової» коаліції.

Нема Ради з тією опозицією

Нема Ради з тією опозицією

Домовленості, як і очікувалося, схвалені Банковою, опозиція вчора принесла до Верховної Ради. Втім «більшовики» відмовилися піти назустріч 17 вимогам «помаранчевих». Відтак останні покинули сесійну залу. При цьому опозиція пригрозила, що робота, яку цей час під куполом вестимуть коаліціонери, буде марною. Бо закони, ухвалені за цей час, ветуватиме Президент.

«Не так» ішли есдеки

«Не так» ішли есдеки

На найближчому з'їзді дещо призабута Соціал-демократична партія (об'єднана) розгляне заяву Віктора Медведчука про відставку з посади лідера. Про це днями заявив один із чільних есдеків, перший номер у списку блоку «Не так!» на виборах-2006 Леонід Кравчук. Він також не виключив, що на партійному форумі розглядатиметься питання про зміну назви СДПУ(о). Нагадаємо, що при Кучмі це була «партія влади», а після чергових виборів втратила навіть залишки політичного впливу в центрі та на місцях.

ПОРАхунки

До керівництва партії «Пора» знову повернувся Владислав Каськів. Його було обрано на засіданні центральної ради, яке пройшло в неділю. Каськів змінив на цьому посту Євгена Золотарьова. Останній став жертвою кадрових пертурбацій, які пережила «Пора» в суперечках над тим, чи брати їй участь у громадському русі «Народна самооборона».

Заручини після розлучення

У неробочий для парламенту день у будівлі тієї-таки Верховної Ради станеться знаменна подія — «НУ» і БЮТ підписами своїх лідерів скріплять угоду. Це заплановано на першу годину сьогоднішнього дня. Від БЮТ угоду підпише Юлія Тимошенко, а від «Нашої України» — номінальний керманич НСНУ Віктор Балога, глава секретаріату Президента.

Мінімум як завдання-максимум

Мінімум як завдання-максимум

Перший віце-спікер Адам Мартинюк мав рацію, коли в понеділок стверджував, що «антикризова» коаліція має хороший інструмент для того, щоб не дати опозиції заблокувати трибуну. Банально, але це... блокування трибуни. Учора вранці «регіонали» менше поспали і ще задовго до початку засідання зайняли президію і трибуну Верховної Ради. Пригадується, так вони чинили й тоді, коли рвалися до влади минулого літа, в ході «коаліціади».

Невеликий герб

Невеликий герб

19 лютого 1992 року Верховна Рада, яка тільки привчалася до того, що вона — українська, а не радянська, затвердила новий Герб України. Одним із символів молодої держави став тризуб, офіційною мовою — Знак Княжої Держави Володимира Великого.

Міжвиборча кампанія: поділ шкури невбитого Януковича

Міжвиборча кампанія: поділ шкури невбитого Януковича

Як відомо, кілька днів тому лідери двох опозиційних парламентських фракцій — Юлія Тимошенко та В'ячеслав Кириленко — підписали угоду про співпрацю. Утім, як виявилося, координація діяльності двох політичних сил цією заявою не обмежилася. Принаймні, за даними газети «Комерсант-Україна», існує ще й проект документа, який передбачає розподіл посад між «Нашою Україною» та Блоком Тимошенко вже в новому складі парламенту — обраному чи на чергових, чи на позачергових виборах, а також у новому уряді.
Угода «Про створення коаліції об'єднаної опозиції у Верховній Раді V скликання» розроблена інформаційно-аналітичною службою «Нашої України». «Комерсант» пише, що Юлія Тимошенко на зустрічі з Віктором Ющенком буцімто погодилася підписати цей документ. Взамін вона виклала кілька умов. Зокрема, підписання Президентом закону про імперативний мандат для депутатів місцевих рад, який неоднозначно сприймають як на Банковій, так і в «Нашій Україні».

Хоч не рано почали, та систему не здали

Хоч не рано почали, та систему не здали

Відкриття третьої сесії Верховної Ради п'ятого скликання забарилося майже на три години. Як і обіцяли напередодні депутати від «Нашої України» і БЮТ, опозиція вдалася до блокування трибуни. Вони протистояли спробам передати українську газотранспортну систему Росії і висунули вимоги заслухати звіт урядовців, а також прийняти зміни до законодавства, які б не дозволили передати українську трубу в чужі руки.