535 днів без уряду

535 днів без уряду

Починаючи з 13 червня минулого року, коли відбулися парламентські вибори, Бельгія жила без повноцінного уряду, побивши за цим показником абсолютний світовий рекорд. І ось, через 535 днів коаліційних переговорів, країна нарешті де–факто отримала нового прем’єр–міністра. Ним, як і очікувалося, став 60–річний фламандський соціаліст Еліо Ді Рупо — перший з 1974 року соціаліст і перший за останні 30 років франкомовний політик на цій посаді.

Добре у Відні, де нас нема

Міжнародна консалтингова фірма Mercer оприлюднила свій щорічний рейтинг якості життя в різних містах світу. Фахівці «Мерсера» оцінили за 39 критеріями (охорона здоров’я, освіта, транспорт, житловий фонд, клімат, рівень злочинності тощо) 420 міст світу, але до остаточного списку внесли тільки 221 iз них. Київ, хоча й посідає досить низьке 161–ше місце, опинився на найвищій позиції з усіх міст СНД. А Москва, скотившись порівняно з минулим роком одразу на 29 позицій, ледве не вилетіла з другої сотні, «загальмувавши» на 199–й сходинці.

Боролися — побороли

Страйки і протести болгарського народу проти пенсійної реформи таки змусили владу піти на поступки. Після багатотисячного мітингу, який позавчора відбувся в столиці країни Софії, депутати правлячої правоцентристської партії ГЕРБ відкликали з парламенту суперечливий законопроект про підвищення пенсійного віку.

Страйкуй, Британіє!

Страйкуй, Британіє!

У Великій Британії вчора відбувся найбільший за кілька останніх десятиліть страйк працівників бюджетного сектору. Організатори акції стверджують, що вивели на вулиці британських міст близько двох мільйонів людей. Не працювали школи, загальнодержавні й муніципальні установи та медичні заклади (окрім лікарень швидкої допомоги), припинили роботу деякі аеропорти.

У разі нападу — стріляти

У Брюсселі завершився восьмий раунд переговорів між Сербією та Республікою Косово. Учорашні переговори мали велике значення, з огляду на амбіції Сербії стати кандидатом на членство в Європейському Союзі. Питання про шанси Белграда отримати такий статус, серед іншого, стоятиме на порядку денному саміту ЄС 9 грудня. Та навіть за таких умов переговори з Приштиною вкотре завершилися безрезультатно. Ситуацію ускладнювало те, що зустріч відбувалася на тлі загострення конфлікту в сербських анклавах на півночі Косова, де за останні кілька днів у результаті сутичок косовських сербів із силами НАТО (КФОР) постраждали 25 австрійських та німецьких військовослужбовців. Двоє з них отримали вогнепальні поранення.

Мінськ і Київ — в одному «пакеті»

США та Європейський Союз «спільно працюватимуть над підтримкою демократії та врегулюванням затяжних конфліктів» у країнах Східної Європи, сказано в поширеній Білим домом спільній заяві за результатами саміту США–ЄС, який відбувся позавчора у Вашингтоні. «Ми наполягаємо на тому, щоб уряд Білорусі негайно звільнив політв’язнів та просунувся в напрямку поваги до принципів демократії, верховенства законів та дотримання прав людини», — зазначається в документі.

Надзвичайний лікарняний стан

Відучора у Словаччині запроваджено надзвичайний стан. Відповідне рішення напередодні ухвалив словацький уряд, аргументувавши його «загрозою для життя громадян». Щоправда, діятиме режим надзвичайного стану не на території всієї країни, а лише в 15 медичних закладах. Таким чином влада намагається запобігти повному колапсу словацької системи охорони здоров’я після того, як дві тисячі лікарів (загалом їх у Словаччині налічується 7,5 тисячі) майже одночасно написали заяви про звільнення.

Помста переможців

Колишні учасники повстанського руху Лівії досі утримують у полоні приблизно сім тисяч людей. Про це йдеться у щойно оприлюдненому звіті ООН з оцінки ситуації у країні після завершення громадянської війни. Більшість з полонених — африканці з «чорної» частини континенту, яких підозрюють у тому, що вони були найманцями в армії екс–лідера Лівійської Джамахірії Муаммара Каддафі.

«Весна» минула, почалися іспити на демократію

У Єгипті вчора стартували парламентські вибори — перші після повалення в лютому президента Хосні Мубарака, який керував країною понад 30 років. Виборчий процес розтягнеться аж до 10 січня. За цей час близько 40 мільйонів наділених правом голосу єгиптян мають обрати 498 депутатів Народних зборів — нижньої палати парламенту. Ще 10 законодавців призначить особисто маршал Мохаммед Хусейн Тантаві — голова Вищої військової ради, яка править у Єгипті до обрання нової світської влади. Третина парламентських місць дістанеться переможцям виборів в одномандатних округах, а решта — кандидатам, яких оберуть за пропорційною системою.

Уряду нема, бюджету не буде?

Уряду нема, бюджету не буде?

Лідер франкомовної Соціалістичної партії Бельгії Еліо Ді Рупо, якому доручено проводити переговори стосовно формування нового постійного уряду країни, повідомив короля Альберта ІІ, що подає у відставку. Найбільш імовірний кандидат у прем’єр­міністри відмовився від своєї місії з кількох причин. По­перше, переговори про створення правлячої коаліції та нового уряду, які тривали з серпня, знову зазнали невдачі. По­друге, нічим завершилися консультації щодо скорочення дефіциту бюджету на 2012 рік, проект якого минулої неділі відмовилися підтримати фламандські та франкомовні ліберали.