Задухомор

Нагадаємо, що в середу в Печерському райсуді столиці відбулося чергове засідання у справі за позовом Володимира Волосюка проти Президента Віктора Януковича, який 27 квітня 2010 року у Страсбурзі заперечив Голодомор як геноцид українського народу. Після самовідводу судді Волкової розглядом позову опікується суддя Супрун. Утім її позиція також здалася позивачу та його представникам упередженою та такою, що суперечить нормам ЦПК.

Славні традиції і замок на дверях

Славні традиції і замок на дверях

Другий поверх старовинної будівлі на вулиці Московській, 17а у Дніпропетровську ще з початку 90–х років минулого століття нуртував велелюддям. Адже тут розташовувалася обласна організація Всеукраїнського товариства «Просвіта», яка відродилася у козацькому краї ще наприкінці 80–х серед перших на теренах України.

Слизький вексель

Один мільйон 120 тисяч гривень готівкою, майже 37 тисяч доларів США, 600 євро, чимало простих векселів, номінальна вартість яких складає 14 мільйонів гривень, а також 16 печаток фірм з ознаками фіктивності (у тому числі 8 печаток нерезидентів), 4 штампи та 45 одиниць­ оргтехніки — такий ужинок у результаті обшуків офісних приміщень одного з конвертаційних центрів на Донеччині зібрали бійці підрозділу боротьби з відмиванням доходів, отриманих незаконним шляхом обласного ДПА.

«Неянголи», що линуть до Бога

«Неянголи», що линуть до Бога

Відвідати виправну колонію № 70, що в Бердичеві, на минулому тижні керівництво Держдепартаменту з питань виконання покарань запропонувало журналістам та правозахисникам після того, як навколо цієї «максималки» розгорівся скандал.

Кримінальний талант психолога

Кримінальний талант психолога

У Черкасах убозівці пов’язали групу шахраїв, котрі, як кажуть правоохоронці, володіли неабияким кримінальним талантом та були чудовими психологами. Кілька чоловіків та жінок 30—40 років два роки поспіль продавали черкащанам за реальні гроші віртуальні квартири в новобудовах на вулицях Котовського і Гагаріна. Загалом видурили у довірливих людей, котрі мешкали у гуртожитках та винаймали житло, близько мільйона доларів. Наразі проти шахраїв порушено кримінальну справу, їм загрожує до дванадцяти років «колючки».

Нари вакантні та зайняті

Нари вакантні та зайняті

У кримінально–виконавчій системі украй загострилася проблема арештантів. Наразі не лише Державний департамент з питань виконання покарань, а й органи прокуратури неабияк турбує переповненість слідчих ізоляторів країни. Узяті під варту згідно з рішенням суду підозрювані тривалий час сидять у СІЗО й мріють хіба що про швидкий суд та «етап» на «зону», де нині вистачає вільних нар, тобто місць. Але ж серед них є й невинні, яких суд виправдовує. Тиждень тому проблему озвучив навіть Генпрокурор Олександр Медведько, який закликав прокурорів «знаходити важелі» для вирішення проблеми із затягуванням судами розгляду кримінальних справ. Мовляв, справи варто розглядати в розумні терміни й не порушувати права підсудних. За даними Генпрокурора, в СІЗО нині утримується близько 40 тис. осіб, з яких більше трьох тисяч — понад наявних місць.

Ці цифри «УМ» підтвердив днями і заступник голови Державного департаменту з питань виконання покарань Микола Ковальчук й додав, що наразі суди не розглянули справи майже 19 тис. підсудних — це майже половина від усіх арештантів у СІЗО! Під час відвідання Бердичівської виправної колонії №70 пан Ковальчук розповів «Україні молодій» ще й про вплив альтернативних видів покарань на зменшення кількості засуджених у «зонах», плани відомства винести СІЗО за межі великих міст та потребу законодавчих змін до КПК.

Слідчого підтримайте бюджетом

Наприкінці минулого тижня Верховна Рада зробила «подарунок» слідчим країни до їхнього професійного свята (Дня слідчого) — ухвалила в цілому Закон України «Про внесення зміни до статті 218 Кримінально–процесуального кодексу України», тим самим значно розширивши обов’язки слідчого. За ухвалення змін проголосувало 338 народних депутатів. Відтепер закон передбачає, що матеріали досудового слідства пред’являються для ознайомлення підшитими і пронумерованими. До того ж на вимогу обвинуваченого слідчий має вручити йому засвідчену належним чином копію опису матеріалів кримінальної справи.

Велосипеди, коні, скутери...

Велосипеди, коні, скутери...

Відтепер чернігівські міліціонери не лише ганятимуться за скутеристами, а й самі пересядуть на скутери. У складі батальйону патрульної служби міліції в Чернігові з’явилися перші мотопатрулі. Ключі від чотирьох скутерів особисто вручив спеціально відібраним для несення такої служби правоохоронцям начальник обласної міліції Олександр Михайлик.

Стражі безпорядку

Невдале «патрулювання» траси у Снятинському районі стало передостанньою злочинною витівкою 32–річного та 23–річного рідних братів, яких підозрюють у скоєнні низки нападів та грабежів на території Прикарпаття. Хоч як солідно виглядали одягнуті в синю камуфляжну форму два «даішники» із жезлами та прикрашений розпізнавальними знаками МВС автомобіль на узбіччі, проте водій легковика, зупиненого для перевірки документів, запідозрив щось неладне. Миттю зорієнтувавшись у ситуації, він натиснув педаль газу і рвонув із місця. Навздогін пролунало три постріли з пістолета. На щастя, мимо.

Йому, бачите, журналісти заважають!

Командир полку «Беркут» Володимир Александров просить порушити кримінальну справу стосовно журналіста «Нового каналу» Сергія Кутракова. «Беркутівець» має претензії до того, як телевізійник поводився під час скандальної виставки «Волинська різня — польські і єврейські жертви ОУН–УПА».