Листоноша у бронежилеті

Листоноша у бронежилеті

Війна — це, окрім болю і страждань, ще й суттєві економічні виклики. З одного боку — бюджет. З іншого — соціальні проблеми, які також вимагають фінансування. Завдання ж перед урядом Арсенія Яценюка — не лише рятувати економіку традиційними методами, а й приміряти на господарські механізми військові обладунки.

По 368... Але завтра!

По 368... Але завтра!

В останній робочий день минулого місяця Україна таки погасила частину своєї заборгованості за російський газ. Усього — 786 млн. доларів. Факт отримання грошей підтвердив очільник російського «Газпрому» Олексій Міллер.

Титаніки вітчизняного суднобудування

Титаніки вітчизняного суднобудування

На даний час на Миколаївщині без роботи та без зарплати залишаються понад п’ять тисяч суднобудівників. Днями Росія офіційно заявила: все, що пов’язано з військовою промисловістю, повинно вироблятися на її території. У Російській Федерації офіційно прийнято державну програму розвитку власного суднобудування. Це означає, що співпраця з Україною найближчим часом буде зведена до нуля.

Гра на нервах

Гра на нервах

До кінця вчорашнього дня, а точніше до 18.00, Україна мала заплатити частину боргу за спожитий російський газ. На момент, коли цей номер здавали до друку, позиції сторін залишилися незмінними. Тобто Україна погоджувалася заплатити борг, але за умови, що Москва поверне ціну, яка діяла останнім часом, — 268,5 долара за тисячу кубометрів.

Вода проти газу

Вода проти газу

Крим у його нинішньому статусі треба орієнтувати на європейські підходи в обрахуванні вартості води та на розрахунки за світовими цінами. В Україні згодні забезпечувати Крим водою. Однак для цього півострову необхідно виконати три умови. Йдеться про повернення боргів за вже подану воду, які накопичилися з боку кримських структур (вони досягають уже 1,7 млн. грн); повернення техніки, що залишилася в Криму і використовувалася дирекцією Північно-Кримського каналу. Врешті, встановлення нових цін на воду.

Дедлайн при свідках

Дедлайн при свідках

Перший день після несподівано успішних президентських виборів виявився напрочуд непростим для українського уряду. Вчора міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан намагався врегулювати зi своїм російським колегою Олександром Новаком гостру газову суперечку. Перемовини — зважаючи на, м’яко кажучи, непрості двосторонні відносини — вирішили провести у Берліні, у присутності єврокомісара з енергетики Гюнтера Еттінгера.

У теплій, не гарячій точці

У теплій, не гарячій точці

Учора місто суднобудівників Миколаїв стало центром політичного життя в Україні: тут в один день відразу пройшло виїзне засідання Кабміну, а також відбувся третій всеукраїнський «круглий стіл» національної єдності.

Настав час платити

Настав час платити

Нещодавно українська влада офіційно виставила рахунок нашому північному сусіду за окупацію Криму — 100 млрд. доларів. Причому ця цифра постійно зростатиме: адже «стратегічний партнер» має намір видобувати газ на чорноморському шельфі, який належить Україні.

В’ячеслав Федоров: Погашення податкового боргу — це додаткове джерело надходжень до бюджету

В’ячеслав Федоров: Погашення податкового боргу — це додаткове джерело надходжень до бюджету

Головне фіскальне відомство України опинилося у непростому становищі: з одного боку, треба налагоджувати контакти з громадськістю і забезпечувати нормальне функціонування бізнесу. З іншого — державі, яка нині переживає далеко не найкращі свої часи, напрочуд важливим є безперебійне надходження податків.

Анатолій Кінах: Виробникові потрібна не підтримка уряду, а державний протекціонізм

Анатолій Кінах: Виробникові потрібна не підтримка уряду, а державний протекціонізм

Вітчизняна економіка перебуває у прострації. З одного боку, нова влада намагається докорінно змінити модель її функціонування, усунути корупційну складову своїх попередників — а це, як відомо, завжди непросто. З іншого боку, намагання піднімати активність економіки у де-факто фронтових умовах злегка нагадує Сізіфову працю.