«Сержант Петренко» без талона

Робоча група з представників Державтоінспекції та Державний комітет із регуляторної політики та підприємництва працює над механізмом передачі функцій автоінспекції при технічному огляді (ТО) автомобілів іншим структурам. Як повідомляє прес–служба Держкомпідприємництва, керівництво Департаменту ДАІ МВС не проти удосконалення і спрощення процедури технічного огляду автомобілів. Вони також погоджуються, що проведення техогляду не є функцією ДАІ, і готові передати це право страховим компаніям.

Як не викупить — продамо по запчастинах!

Як не викупить — продамо по запчастинах!

У Департаменті карного розшуку МВС заявляють, що за останні п’ять років у діяльності міліції сталися певні прорахунки у протидії незаконному заволодінню автотранспортом. Головна причина — грубі порушення обліково–реєстраційної дисципліни самими правоохоронцями. Так, якщо в 2005 році за фактами автокрадіжок було порушено близько 8,2 тисячi кримінальних справ, то впродовж 2009 року — вже майже 5,2 тисячі справ. Зниження їхньої кількості відбулося не лише через фактичне зменшення автокрадіжок, а й за рахунок маніпулювання статистичними даними окремими правоохоронцями. Тобто мало місце горезвісне і не завжди обґрунтоване прийняття рішень про відмову в порушенні таких справ.

Доки спав... винним став

Доки спав... винним став

Про цю резонансну дорожньо–транспортну пригоду, що сталася ще 14 грудня 2005 року на 215–му кілометрі автодороги Бориспіль — Дніпропетровськ на Полтавщині, ЗМІ майже не повідомляли. Хоча зазвичай подібним аваріям приділяється особлива увага. Адже за кермом автомобіля «Мазда», який вилетів на зустрічну смугу і зіштовхнувся з «Таврією», перебувала людина відома — виконавчий директор всеукраїнського об’єднання роботодавців підприємств металургійного комплексу «Федерація металургів України» Сергій Притоманов.

У «домушників» — сезон

У розпал літа, ще наприкінці липня, столичні правоохоронці фіксували справжній бум квартирних крадіжок. Ще б пак, чимало киян саме в цей період поїхали відпочивати на море, тож і для злодіїв настав «гарячий час». Рекордним стало 29 липня, коли міліція зареєструвала 532 (!) заяви від киян про скоєні квартирні крадіжки. При цьому по гарячих слідах удавалося розкрити лише кожен третій такий злочин.

Солодкі ковбаси

Солодке диво виявили правоохоронці на складі Черкаського м’ясокомбінату. Серед ковбас там було заховано 13 тисяч мішків цукру, кожен вагою пятдесят кілограмів. Це цілих десять товарних вагонів загальною вартістю шість мільйонів гривень. Але найцікавіше, що те «біле золото» виявилося... нічийним. Власник цукру невідомий.

Скарби у сільській хаті

Скарби у сільській хаті

Справжній скарб вартістю в кілька сотень тисяч доларів «розкопали» правоохоронці Херсонщини в нічим не примітній хаті в селі Хатки Скадовського району. Навідатися «в гості» до археолога–самоука міліціонерів змусила «наводка» одного з місцевих мешканців, який повідав, що тутешній безробітний веде нелегальні розкопки на місцях минулих битв і може зберігати міни та снаряди для видобування i продажу вибухівки. Отже, першою знахідкою правоохоронців стали три одиниці незареєстрованої вогнепальної зброї та боєприпаси до неї. Але справжні знахідки чекали на міліціонерів в іншій кімнаті: тут зберігалося близько двох тисяч одиниць археологічних знахідок, що навіть на перший погляд мали неабияку історичну цінність. За чверть століття археолог–самоук Олексій Пулінець зібрав понад півтори тисячі раритетів скіфської і кіммерійської культур, датування яких починається з III—IV століть до нашої ери.

Полісмен чи бізнесмен?

Полісмен чи бізнесмен?

Не встиг Президент РФ Медведєв запропонувати перейменувати російську міліцію в поліцію, як цю ідею завзято підхопили і в Україні. Нагадаємо, про подібні плани МВС заявив головний радник міністра Костянтин Стогній. Із цього приводу вже навіть створено робочу групу. Єдине, що не подобається українським правоохоронцям, це те, що у разі зміни назви на поліцію охоронців правопорядку асоціюватимуть із поліцаями часів Другої світової. Мовляв, варто розглянути різні варіанти та скільки перейменування вартуватиме бюджету. І це при тому, що ще місяць тому міністр внутрішніх справ категорично відкидав можливість перейменування міліції.

Неконституційна дикість

Голові Верховного Суду Василю Онопенку напевно відомо: багато хто з суддів Конституційного Суду вважає, що нові закони «Про судоустрій» і «Про Вищу раду юстиції» є неконституційними. «З моєї точки зору, там взагалі немає про що говорити, оскільки 15 чи навіть 20 положень грубо суперечать Конституції, — заявив пан Онопенко в інтерв’ю «Радіо Свобода». — У цьому аспекті я просто не заздрю колегам iз КС, якщо вони дійсно хочуть залишитися Конституційним Судом, а не якимось робочим органом, скажімо, адміністрації Президента, то вони повинні ставити знак оклику. Якщо не називати прізвищ, то багато хто з них вважає, що ці закони є неконституційними».