«Травка» для милого

Наскільки любов сліпа, нині, перебуваючи під вартою до завершення слідчих дій, має час усвідомити 26–річна мешканка Закарпатської області. Вона приїхала на коротке побачення до знайомого за листуванням, котрий відбуває покарання в Коломийській чоловічій виправній колонії №41, розташованій у селі Товмачик. Аби сподобатися кавалерові з першого погляду, закохана жінка приготувала гостинці, дуже дефіцитні за колючим дротом. Проте оцінити жертовність своєї нової пасії засуджений не встиг — ретельно сховану серед продуктів харчування марихуану швидко виявили досвідчені оперативники підрозділу боротьби з незаконним обігом наркотиків.

Хай помре через зерно

Одеські правоохоронці запобігли замовному вбивству підприємця з Вінниччини, яке вже оплатив його конкурент iз Черкащини. Як повідомили «УМ» у прес–службі Одеського міського управління міліції, ще півроку тому оперативним шляхом правоохоронці дізналися, що 42–річний аграрій Олександр шукає кілера. Цей бізнесмен працював на ринку зерна, яке вирощував і постачав у різні регіони України, у тому числі й на Одещину. Тож і найманого вбивцю шукав у кримінальних колах «перлини біля моря».

«Полювання» на банкомати

«Полювання» на банкомати

Перше пограбування сталося тиждень тому в Борисполі. Мішенню зло­чинців став бан­комат, що належить «Райффайзен Банк Авалю» і погано охоронявся. Як повідомила «УМ» працівник прес–служби обласної міліції Київщини Марія Синельникова, банкомат знаходився у приміщенні житлово–комунального підприємства, де не було ані сигналізації, ані камери відеоспостереження, ані жодного охоронця. Тож грабіжники без проблем зламали пластикові двері установи вно­чі та, діставши інструменти, спокійно відкрили банкомат. Їхньою здобиччю стала чимала сума — мільйон гривень.

Заплати за дівчину!

Кафе–бар «Шашличний дворик» у селі Родникове став ареною другого за останні три дні резонансного злочину, що, на біду мимоволі набув ще й міжнаціонального відтінку. Вночі минулої суботи там спалахнула масова бійка: серйозно полоснули ножем 18–річного сина власника «Шашличного дворика» — юнак помер у кареті «швидкої». Ще чотирьох учасників інциденту, в тому числі старших братів загиблого, з цієї самої причини доправили до двох міських лікарень кримської столиці.

Амністія? Нарешті!

Амністія? Нарешті!

Минуло вже три тижні після набуття чинності Закону «Про амністію в 2011 році», підписаного Президентом Віктором Януковичем. Згідно з даними пенітенціарної служби, під амністію цього року, яка триватиме рівно три місяці, потрапляють майже 13 тисяч засуджених. Натомість реально вийти на волю в листопаді зможуть лише близько трьох тисяч осіб, тобто кожен четвертий. Наразі «зеки», які підпадають під дію закону про амністію, активно пишуть заяви, які керівництво колоній скеровує до суду. Саме за Фемідою лишається останнє слово: чи вийде засуджений на волю, чи «топтатиме зону» ще рік–два. Уже до кінця серпня засуджені, які сподіваються на часткове скорочення терміну покарання за процедурою амністії, мають бути повідомлені про рішення в їхній справі. Ті ж засуджені, які претендують на повну свободу, мають почекати. Тим більше що останній раз амністію оголошували ще у 2008 році.

«Погоріли» на другій «справі»

Правоохоронці Києва розкрили два напади на інкасаторів, скоєні протягом останніх чоти­рьох місяців. Як повідомили «УМ» в Управлінні зв’язків iз громадськістю МВС, затримано чотирьох підозрюваних у розбої віком від 35 до 40 років. Двоє з них уже мали проблеми з законом — потрапляли в поле зору міліції за зберігання зброї. У грабіжників під час обшуків вилучено автомобілі, маски з прорізами для очей, камуфляжну форму і частину викрадених грошей. Загалом розбійники заволоділи чималою сумою — понад сім мільйонів гривень. Але чималу частину награбованого вже встиг­ли витратити.

«Доїння» районного масштабу

Співробітники облуправління СБУ Полтавщини викрили надто бурхливу діяльність начальника Чутівського райвідділу Державтоінспекції. За інформацією прес–групи УСБУ області, керівний даішник систематично вимагав та отримував хабарі від автовласників за проходження технічного огляду. Крім того, встановлено, що понад півроку посадовці того ж таки Чутівського райвідділу ДАІ «виписували» штрафи порушникам дорожнього руху, але не надсилали протоколи до органів виконавчої влади та суду, фактично «продаючи» їх водіям за готівку.

Відлік неволі

Колекцію з 15 годинників, зокрема й початку XIX століття, та два ордени Слави отримав Сумський обласний краєзнавчий музей. Передача речей відбулася згідно з рішенням Конотопського міськрайонного суду. А «винуватцем» такого подарунку став перевізник контрабанди, затриманий ще навесні на залізничному пункті пропуску «Конотоп». Співробітники СБУ затримали українця, знайшовши нагороди та годинники в його особистих речах, а ще — одягнені по кілька на кожну руку. Ці речі, визнані експертами історико–культурними цінностями, він намагався вивезти до Росії.

Калічили людські долі

Калічили людські долі

Як було не поставити під сумнів об’єктивність слідства і низки судових вироків у гучній справі пологівського серійного убивціманіяка Сергія Ткача, якщо після кожного убивства неповнолітніх дівчаток когось засуджували, однак ґвалтування тривали? Нагадаємо, Ткач убивав упродовж майже тридцяти років. Спочатку в російському Кемерово, де працював експертом кримінального розшуку, а потім і в Криму, Харківській та Полтавській областях. Замітаючи сліди, подався на Запоріжжя. У Пологах влаштувався робітником насосної станції ЗАТ «Мінерал». «Жив у своїй халупці тихомирно, — розповідала «УМ» сусідка Ткача Наталя Кучма. — Після роботи на городі порався. А надвечір завше їхав кудись велосипедом».