Слава нелегала

Слава нелегала

Одна з моїх найближчих подруг — розумна, енергійна і надзвичайно комунікабельна жінка з вищою освітою та чималим стажем роботи в харчовій галузі — ось уже восьмий рік працює служницею в заможній родині на півдні Італії. Загалом вона оптимістка і людина дуже терпляча, але під час наших коротких зустрічей вже не раз чула її відверто гірке зізнання : «Я там — ніхто! Я наче втратила себе ! І, схоже, вже остаточно змирилася з тим, що я — кваліфікований технолог хлібопекарної промисловості — можу бути в тих «макаронників» лише прибиральницею чи нянькою... » Намагаючись заспокоїти подругу, я завжди погоджувалась, що в закордонних наймах це просто неминуче — заробляти не улюбленою справою за фахом, а будь–чим, аби тільки більш–менш пристойно платили. В принципі, це було і моїм власним переконанням, аж поки не познайомилась із тернопільським митцем Олександром Марченком.

Монумент «розшматованих» родин

В одній із найбільших греко–католицьких святинь України — Маріїнському духовному центрі, що в Зарваниці Теребовлянського району Тернопільської області, — хочуть спорудити незвичайний монумент. Упродовж останнього десятиліття Зарваниця стала чи не найпопулярнішим місцем паломництва для сотень тисяч західноукраїнських заробітчан, де вони вимолюють кращу долю для себе й своїх родин. У їхній спільноті й народилася ідея увіковічнити для нащадків пам’ять про драматичну сторінку в історії України, коли необхідність елементарно виживати руйнує основи споконвічних родинних цінностей.

Вулиця, алея, дошка

Зайнявши вирішальне місце біля керма тернопільської влади (50 мандатів із 108 в обласній раді), всеукраїнське об’єднання «Свобода» взялося потужно утверджувати в регіоні націоналістичні ідеали.«УМ» уже повідомляла, що з ініціативи обласної організації «Свободи» остання сесія ухвалила звернення до Президента щодо того, аби на державному рівні визнати вояків дивізії «Галичина» борцями за волю України, а міська організація висадила у тернопільському гідропарку дубову алею імені цієї дивізії.

«Єдиний центр» — теж за дивізію

На сесії обласної ради, що відбулася позавчора — саме в день 66–ї річниці створення Української дивізії «Галичина», тернопільські депутати ухвалили звернення з цього приводу до Президента Віктора Ющенка. «У 1943 році до лав дивізії зголосилися вступити десятки тисяч українців, багато з яких загинули, — йдеться у зверненні. — Головною ідеєю, що вела українських юнаків у дивізію, була боротьба з комуністичним імперіалізмом в Україні, бажання мати власну армію та зі зброєю боротися за Українську державу.

Кохайтеся, студентки, та не з одруженими…

Місяць розшукували правоохоронці 19річну студентку тернопільського Європейського університету Юлію Басарабу, яка зникла ще в середині березня. Дівчина, уродженка одного з райцентрів, винаймала в Тернополі квартиру. Її батько помер, мама — на закордонних заробітках, тож контролювала дівчину лише бабусяпенсіонерка , що проживає в містечку Борщів на Тернопільщині. Вона й звернулася в міліцію після того, як кілька днів не змогла зв’язатись з онучкою навіть по телефону. Відтак студентку було оголошено в розшук.

Генерал проти «губернатора»: хто кого?

Перший оприлюднений випад тернопільський «губернатор» зробив проти начальника управління обласної міліції ще напередодні березневих виборів до обласної ради. Тоді Юрій Чижмарь, близький до голови СП Віктора Балоги, звинуватив генерал–лейтенанта Віталія Максимова у самоусуненні від забезпечення правопорядку на виборчих дільницях і пригрозив, що добиватиметься розгляду такої поведінки головного правоохоронця регіону на найвищому рівні. Нагадаємо, дострокові вибори відбувалися в скандальній і напруженій атмосфері, були відзначені «силовим» протистоянням різних політичних сил — зокрема, представники БЮТ, котрі виступали за скасування виборів, не дозволяли вивозити з друкарні виборчі бюлетені.
Тоді начальник обласної міліції відкинув усі звинувачення, а після виборів голова облдержадміністрації вже навіть дякував представникам правоохоронних органів за злаго­джену роботу в день голосування.
Однак конфлікт і далі загострювався: Чижмарь із Максимовим — обмінювалися «приєм­ностями». Правоохоронці вилучили службове авто голови облдержадміністрації з сумнівними супровідними документами та трьома парами номерів у багажнику. У пресі пройшло повідомлення, що машина взагалі не була зареєстрована. У відповідь «губернатор» направив керівництву МВС України критичного листа під назвою «Про роботу начальника управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області». Позавчора ж конфлікт між двома керівниками пішов на новий потужний виток.

Гроші не пахнуть — «бабло» не «фонить»

У політичних — і не тільки — колах Тернополя жваво обговорюють «радіаційний» скандал, що одержав загальнодержавний резонанс. Як повідомив прес–центр Служби безпеки України, співробітниками цього відомства, а саме бійцями спецпідрозділу «Альфа», затримано на території Тернопільщини трьох­ мешканців регіону, які за десять мільйонів доларів (!) намагалися продати контейнер із радіоактивною речовиною. Точніше — більш як трьома з половиною кілограмами радіоактивного металу Плутоній–239, який використовують, зокрема, терористи для виготовлення так званої «брудної» бомби.

За борг — на бігборд!

Відтепер на вулицях обласного центру можна побачити бігборди з дуже незвичним змістом. Замість комерційної, політичної чи соціальної реклами на них почали вивішувати... списки прізвищ мешканців міста, які найбільше заборгували за тепло та електроенергію, включно з їхніми адресами та сумами боргу.

«Свобода» здивувала. «Регіони» стали рогом. БЮТ зник

«Свобода» здивувала. «Регіони» стали рогом. БЮТ зник

Завершилася перша установча сесія нової Тернопільської облради (нагадаємо, достроковим виборам до неї з «мукачівським синдромом» передував трирічний конфлікт між БЮТівцями та «нашоукраїнцями»). Як «УМ» уже повідомляла, абсолютним переможцем дочасних виборів (50 мандатів зі 120) стала «тягнибоківська» «Свобода», відтак саме її представника безальтернативно обрали головою ради.

Підводні ангели–рятувальники

Невеликий і неглибокий став у Центральному парку Тернополя, який є відокремленою частиною основного водного плеса, аж ніяк не асоціюється зі смертельною небезпекою. Але саме він міг забрати минулих вихідних життя двох десятирічних хлопчиків. Ступивши на вже підталу за останні теплі дні кригу, аби поковзатись, діти раптово провалилися. На щастя,неподалік були люди, які відразу зателефонували до рятувальної служби. Еменесники прибули дуже швидко, однак один із хлопчиків уже зник під водою, а другому намагалися допомогти випадкові перехожі.