Сухотний закон

Епідемія туберкульозу в Україні розпочалася ще в 1995 році. Відтоді середній рівень захворюваності на сухоти, за оцінкою ВООЗ, зрiс майже вдвічі. І лише торік (вперше за останнє десятиріччя!) захворюваність на туберкульоз в Україні зменшилася на 1,1 відсотка порівняно з 2005-м. Утім це не вселяє особливого оптимізму — за даними МОЗ, в Україні щогодини реєструють чотири нові випадки захворювання на туберкульоз та один випадок смерті від цієї хвороби. Найгірша статистика — у Херсонській (155,7 випадка та 100 000 населення), Миколаївській (106,2 на 100 000) та Донецькій (99,4 на 100 000).

Шок від шоколаду

Шок від шоколаду

Коли заходиш до кондитерського відділу пристойного магазину і починаєш вибирати солодкий подарунок, очі просто розбігаються від розмаїття цукерок, тістечок, рулетів, кексів та шоколадок. Можете собі уявити, який шок отримали журналістки «УМ», потрапивши до «кондитерки», яка займає площу двадцяти середніх супермаркетів! Карлсон помер би від заздрощів, дізнавшись, яких солодощів нам вдалося скуштувати на Міжнародній виставці кондитерських виробів, що пройшла у німецькому Кельні. Адже сотні виробників з усього світу привезли до грандіозного виставкового центру свої найновіші та найсмачніші продукти.

Прощавай, дешевий транспорт

Починаючи з першого березня, ціни на проїзд залізницею зростатимуть на 5 -8 відсотків щомісяця. Точніше, підвищення тарифів «Укрзалізниці», заплановане Міністерством транспорту та зв'язку, здійснюватиметься у кілька етапів. Із 1 березня ціни на квитки до «блакитного вагона» зростуть на 5% від нині діючих тарифів, з 1 травня — на 10 %, з 1 липня — на 15%, з 1 вересня — на 20% та з 1 листопада — на 25%. Це значить, що купейний квиток із Кива до Одеси, за який сьогодні треба віддати 58 гривень, під новий рік коштуватиме понад 100 гривень.

Тепла норма

Тепла норма

Проблеми зі здоров'ям у наших малюків починаються ще в пологовому будинку. Через понижену температуру в палатах і протяги в коридорах тисячі українських немовлят ще з пелюшок отримують «набори» хронічних захворювань та серйозні проблеми з імунітетом. Лікарі стверджують, що несуттєве, на перший погляд, зниження температури тіла немовляти може призвести до страшних наслідків. А дорослі цього часто не розуміють...

Розбав застуду!

Розбав застуду!

Якщо захисні сили вашого організму не відрізняються особливою міцністю (застуджуєтеся від елементарного протягу), якщо ви не зробили щеплення від грипу, актуальне в цьому епідсезоні, якщо ви змушені щодня спілкуватися з великою кількістю людей та ще й потерпаєте від хронічних болячок — бережіться! На Україну насувається хвиля епідемії грипу, і ви можете в першу чергу стати жертвою захворювання.

Тримайте ноги в теплі, а руки в чистоті

Тримайте ноги в теплі, а руки в чистоті

Епідеміологи очікують, що наприкінці цього місяця названа цифра збільшиться, але, як розповів журналістам головний санітарний лікар МОЗ України Сергій Бережнов, це звичайний сезонний підйом захворюваності, який мало чим відрізняється від ситуації попередніх років. Фахівець наголосив, що в жодному з регіонів України не був перевищений епідемічний поріг, хоч в окремих районах та навчальних закладах епідемія вже почалася. З кінця минулого тижня у зв'язку з захворюванням на грип закрилися 200 шкіл, і 46 тисяч школярів відправилися на позапланові канікули. Вчора на карантинні канікули пішли учні Одеси. Учора вранці також мали вирішити, чи оголошувати карантин для школярів Чернігова та деяких районів Запорізької області: закривати школи чи ні — вирішує місцева влада.

Протиракова пробіжка

Протиракова пробіжка

Онкологи всього світу б'ють на сполох — за їхніми невтішними прогнозами, до 2020 року рак вийде на перше місце серед усіх причин смертності населення. На сьогодні онкологія посідає в цьому списку хвороб-убивць «почесне» друге місце, поступаючись за кількістю жертв лише серцево-судинним захворюванням. У суботу, коли світова громада в черговий раз відзначала день боротьби з раком, українські лікарі підбивали підсумки виконаного за минулі роки і ділилися планами майбутньої дев'ятирічної війни з онкозахворюваннями.

Грипозні канікули

Грипозні канікули

Школярі, яким пощастило уникнути зустрічі з вірусом грипу чи якимось із 200 збудників застуди, зараз мають усі шанси продовжити законний відпочинок від розгризання граніту науки. Принаймні у тих містах і селах, де рівень захворюваності перевищив епідпорiг і місцеве керівництво вирішило закрити школи на карантин.

Щоб серце билось рівно

Щоб серце билось рівно

Людині, далекій від кардіохірургії, важко навіть уявити, як це — маніпулювати тонюсінькими, немов павутинки, дитячими судинами і влучати в потрібну точку на клапані сердечка немовляти, якому не виповнилося й години після народження. А лікарі Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МOЗ України щодня оперують по двоє-троє малюків, яких природа «нагородила» тяжкими вадами серця. Іноді буває досить одного хірургічного втручання, аби «полагодити моторчик» і врятувати життя маляти, а в п'ятьох випадках зі ста хлопчики й дівчатка мусять приїжджати на другу, а то й на третю операцію... Кореспондентка «УМ» завітала до новенького корпусу медичного Центру дитячої кардіології, аби побачити, чим живуть мами, діти й лікарі, та на власні очі побачити реанімобіль, подарований лікарні Всеукраїнським благочинним фондом «Дитячий світ».

Рибне місце

Рибне місце

Від «зеленого» туриста, який утік подалі від міського смогу, не завджи долітають аромати селянської хати, свіжоспеченого хліба та парного молока. Часом його руки пахнуть свіжою рибою, сосновими гілками та димом згаслого багаття. Такий мандрівник захоплено розповідає про «ось таке-е-енну рибину», яку власноруч виловив у гірському ставку, про смак улову, пропеченого на мангалі, та про надзвичайну красу закарпатських лісів, серед яких розкинулося гостинне форелеве господарство.