Король, та не той

Король, та не той

У якому б стані не перебували «Мілан» і «Реал», протистояння італійського й іспанського грандів викличе шалений інтерес. Позавчора на мадридському «Сантьяго Бернабеу» суперники виправдали сподівання вболівальників, видавши на–гора феєричну дуель із несподіваною кінцівкою. Напередодні згадували переважно про бразильця Кака, якому належало зіграти у формі «вершкових» перший матч проти своєї попередньої команди, що нині перебуває в кризі. У лавах італійців також був «колишній» — голландець Зеєдорф вигравав Кубок чемпіонів із «королівським клубом» ще у 1998–му. В очній сутичці зійшлися й найкращі бомбардири Ліги чемпіонів — Рауль та Індзагі.

Анфіса Почкалова: Кумири зникають після того, як їх перемагаєш

Анфіса Почкалова: Кумири зникають після того, як їх перемагаєш

Останнім часом українське фехтування перебуває на підйомі. Наші успіхи переважно пов’язані з шаблею, але періодично тішать медалями престижних турнірів і майстри рапіри та шпаги. На чемпіонаті світу, що два тижні тому завершився в турецькій Анталії, крім двох нагород шаблісток приємним сюрпризом стала «бронза» молодої шпажистки Анфіси Почкалової. Проте насолоджуватися успіхом львів’янці ніколи: відпочивши всього два дні, Почкалова почала готуватися до чемпіонату Європи серед юніорів, що стартує 31 жовтня. Лише після нього Анфіса розслабиться, поїде в гості до подруг. Тож ловити привітну дівчину кореспондентові «УМ» довелося на столичному вокзалі.

Без визнання авторитетів

Без визнання авторитетів

Скільки ж інтриг і емоцій подарував вівторковий матч на славнозвісному італійському стадіоні! Тут і приїзд Шевченка до міста, яке він перед грою назвав рідним. І протистояння нашого форварда з колишнім наставником по «Челсі» Жозе Моуріньйо. І улюблений суперник Андрія, якому він за часи виступів у «Мілані» «наколотив» аж 14 голів. І спогади про дуелі 2003 року, коли «Динамо» Михайличенка програло «Інтеру» на останніх хвилинах, а потім не змогло здобути необхідну для виходу до «плей–оф» домашню перемогу. Плюс власне статус поєдинків з «Інтером» — їх чимало гравців по обидва боки барикад назвали вирішальними у подальшій турнірній долі. У підсумку, як будь–який популярний серіал, видовищний матч отримає своє продовження — за два тижні в Києві. А поки що опоненти розійшлися яскравою нічиєю з обопільними шансами на успіх.

На штурм Кремля

На штурм Кремля

Наступного тижня великий тенісний сезон закриється підсумковими чемпіонатами світу: вісімка найкращих у чоловічому рейтингу визначатиме чемпіона в Лондоні, а найсильніші панянки поїдуть на Ближній Схід — у Катар. Старти ж у листопаді слугуватимуть фактично лише для поповнення скарбничок і так не бідних тенісистів.

Порятунок кільцями

Порятунок кільцями

Умінню українських гімнастів витискати максимум зі своїх шансів можна позаздрити. На 41–му світовому форумі, що позавчора завершився в британській столиці, лише двоє з восьми наших учасників змагань потрапили до фіналів. Проте одну медаль «синьо–жовті» таки «урвали» — як і на Олімпіаді–2008, рятівником честі гімнастичної України став Олександр Воробйов. Причому обидва наші чоловіки–фіналісти лише недавно відновилися після травм. Тому, мабуть, не варто критикувати 20–річного киянина Миколу Куксенкова за дев’яте місце в багатоборстві. А луганчанину Воробйову керівники нашої федерації взагалі мають вклонитися доземно, адже через травму ключиці Сашко майже два місяці не тренувався, однак знайшов у собі сили гідно виступити на головному старті року.

Як грецькі горіхи?

Як грецькі горіхи?

Історична перемога нашої команди над англійцями крапку у відбірковій кампанії ЧС–2010 для «синьо–жовтих» не поставила. Найважчий етап відбору, два стикових матчі, на збірну України очікує 14 і 18 листопада.

На вирішальний бій

Найгучнішою перемогою нашої національної команди вважається тріумф у домашньому поєдинку з португальцями в жовтні 1996 року. Були ще успіхи в зустрічах із командами Греції, Туреччини, Сербії, Хорватії, Данії, але сьогодні «синьо–жовті» мають шанс перевершити ці «подвиги», якщо здолають одного з грандів світового футболу. Звитяга над англійцями в Дніпропетровську не лише відкриє збірній дорогу у «плей–оф» чемпіонату світу–2010, а і впише футболістів до когорти героїв.

Розвалена «Будка»

Розвалена «Будка»

Через відсутність уже звичних телевізійних трансляцій на загальнонаціональних каналах сезон 2009/10 у чемпіонаті України почався «в затінку». Не всі вболівальники ще дізналися про старт, тому навіть матчі потенційних фаворитів збирають доволі скромну аудиторію. Із приводу ж «телекартинки» директор суперліги Альгімантас Павелоніс повідомив, що його відомству поки не вдалося домовитися з «великими» каналами. Парадокс нашого спорту в тому, що телевізійники хочуть отримувати гроші за організацію трансляцій, тоді як у цивілізованому світі все навпаки — там компанії платять спортсменам за право показу. Тож побачити баскетбол на блакитних екранах України найближчим часом можна буде лише на деяких регіональних каналах.

Поразка під загрозою

Якщо хтось і складає гороскопи для команд, то початок нинішнього тижня для флагмана українського хокею такий астролог мав напророкувати «чорним». У понеділок виконком Федерації хокею Білорусі висловив «Соколу» кілька претензій із проведення домашніх матчів. Найбільша з них — кияни не можуть організувати гостям тренування у Броварах за день до матчу, як того вимагає регламент. Українцям погрожували штрафами, а в гіршому випадку — навіть виключенням із білоруської екстраліги.

Золото найвищої проби

Золото найвищої проби

Те, що й потрібно було довести, — так можна підсумувати виступ нашого квартету шаблісток на чемпіонаті світу в Туреччині. Тріумфувавши торік на Олімпійських іграх у Пекіні, цього року колишні «дівчата «ги–ги–га–га», як називав їх свого часу тренер збірної Вадим Гутцайт, не просто подорослішали, а й підтвердили своє домінування на планеті. Спершу українки виграли чемпіонат Європи у Пловдиві, а тепер — і світовий форум в Анталії.